Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи приказки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Общи приказки

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Молеца може да избяга, защото лети. Яйцата, ларвите и какавидите ще си останат там, но дали ще оживеят, или да паля сяра? Не съм го правил досега, не съм и гледал как става, само съм чул, че е безотказно. Сигурно и с някакъв инсектицид ще е успешно, ама те имат гадното свойство да правят остаттъчни количества по восъка.
    Ти си профи и свалянето и съхранение на корпуси и пити ти е елемент от технологията/начина на работа и за догодина ще си наясно, сигурен съм. Варианти - студ /хладилна камера, фризери/, затворено помещение /фургон, барака/ за фумигация или навес за съхранение на комини. Преди години оттатък Борислав мисля че качва снимки как ги съхранява неговите - навесче с мрежа отстрани и отдолу и отгоре на корпусите комарна мрежа и това е. Само че питите вътре трябва да са чисто медови. Вкараш ли и една кафява /от люпено пило/ и при топло време си готов. Има го и варианта разбира се всичко да си седи по кошерите целогодишно /със съответната специфика/.. Например на няколко пчелина си и центрофужиш с мобилна станция. Ако центрофужиш в базата, логично е пък магазините накрая да си останат на склад половин година.
    Аз формалин както казах, не съм ползвал, но със сярата съм наясно. Цивилизованият подход е със серни ленти /има ги по винпроми и винарски магазини/, дядовият начин е една тавичка с въглени и 2-3 лъжици сяра отгоре, пъхаш вътре в помещението и затваряш, отвън Ако е топла есента след две седмици повтаряш. Спазвай мерките за безопасност обаче и противопожарните - тоже, че съм правил и пожар. Сложил съм отдолу под комина, само че разстоянието до долните рамки не съм го изчислил, восъкът поочва да се топи и капе върху жаравата и оттам пуф нагоре... От доста години вече съм се лишил и от това удоволствие - ей го вчера центрофужих за предпоследно и прибрах по един магазин с чисти пити, останалите ще стоят по кошерите докато хване студа.

    П.п. Преди много години веднъж ползвах и делиция /Фостоксин/ - бързо, лесно, вкусно и не прощава. И сега много хора го ползват, но няма да го препоръчам публично, щото не съм проверявал разрешен/забранен ли е и да не вземем да ядосаме някой пуритан.

    Коментар


    • #92
      От: Общи приказки

      Фостоксина вече го доставих, преди да прочета горното мнение. Тъй като е силна отрова и може да увреди човек, предполагам, че законно се използва от хора, снабдени със съответната тапия, както и от самоуверени като мен. Това за момента ми се стори най-чистия вариант от всичко по-горе изброено. Помещението за съхранение на пити /хладилник/ ще е факт догодина, ако не се обърка нещо.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #93
        От: Общи приказки

        За какво ти е хладилник? В най-голямата жега питите са по кошерите...
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X