Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи приказки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Общи приказки

    Еми при интерес с леки опганизационни мерки можеш да вдигнеш добива двойно. А и при восъка важи правилото, че при по-голяма партида цената отива нагоре. Разбира се ако не го пласираш на свещички, кремчета, мечета и т.н. Далаците дето им викаш са разни надграждания и премоствания, да - също трябва да се събират. Малък проблем е че често ги зареждат с нектар или пило и това отваря допълнително работа. При точни размери и разстояния в сандъка тия образувания са минимални. Далаците от СР са чист восък и както казах ако се режат своевременно направо могат да се хвърлят в слънчева восъкотопка и само вадиш готовия калъп. ВО от дядо ти, зависи кои години са, може и да са по-добри от сегашните, така че ползвай смело. Имаше и един период с много и откровени ментаци, сега като че ли долу горе се стабилизираха нещата. И най-важно - подменяй редовно питите в плодника. Долу горе на 3-4 години сменяй или като вземе да отива на тъмнокафяво - черно или пък с деформации разни.

    Коментар


    • #62
      От: Общи приказки

      Сега целта ми наистина е да подновя възможно най-много сандъци и плодникови рамки. Преди две години се започна, и до такава степен ,че сега не мога да си позволя да си направя отводки от някой кошер в роево настроение. Бяха много зле нещата , две години градиме главно плодникови рамки и тенденцията ще се запази защото от сегашните 50-60% не ми харесват. А в наследвсто имам много рамки и восъчни основи. От основите имам едни дето не ми харесват, сивеят малко, но не са много. Повечето са от тези дето жълтеят и миришат много силно на чист пчелен восък. Докато сивеещите миришат на парафин и са по-твърди.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #63
        От: Общи приказки

        Мда, имал съм една година такива парафинови дето ги изграждаха и после се свличаха в кошера, добре че бяха малко и за кратко. Не казвам че твоите са такива, но ако нямаш конкретно инфо, може и дядото тогава да не ги е харесал пък да ги е оставил за зор заман. Слагай сега от хубавите, па ония ще ги пробваш на някой рояк или силна отводка, че те градят и не подбират като са на зор. Каквото и да правиш /мое мнение де/ ДБ плодникови най-хубаво ги градят по време на паша и като ги пускаш през първи магазин да висят надолу. Изграждат от-до работнически и отдолу може да направят някое далаче чист восък дето става и за ядене. Проблемът е че трябва човек често да отваря кошера и щом ги оформят, преди да почнат да заливат с нектар да ги свали долу между пилото че да ги почва М. Залеят ли с нектар може и да ги деформират. Другият вариант е класическият - от едната страна на пилото рамка с ВО за градеж, от другата - строителна рамка, там да градят търтеевите килийки.

        Коментар


        • #64
          От: Общи приказки

          Аз варианта с пускането през магазин го знам, но не ме кефи защото сме съботно-неделни пчелари все още. Вместо това в пашата ,на много силни махам на двата магазина 4-та рамка от изток , бодвам плодниковата и до следващата седмица е готова. Така съм по-спокоен и за кошера ,че няма да прави бела ако е много силна пашата. Иначе не ми се слага 3-и магазин, това говорим за много силен кошер с много пчела. Така ми градят само по време на паша, и периода е кратъкл , но успявам да направя 20-на рамки.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #65
            От: Общи приказки

            Става и така, не че не става. Макар че в магазините при силна паша, знаеш - инстинкт за трупане е преди всичко. Докато изградят ВО, раздуват съседните до безобразие, пускат далаци между тях, кривят и т.н. манджа с грозде. А и младата пчела, която гради хубаво, е предимно долу. Като спуснеш през магазина пък, напълно имитираш условията в хралупата - надолу е празно и те градят отгоре надолу и ти получаваш 100% качество. Няма страшно, че си съботно-неделен, и аз съм такъв. По време на силен градеж ако искаш повече бройки можеш да ги вадиш и полуизградени, стига да са сухи и за следващата пролет прибираш или пък за отводки ще ползваш. Като вдигаш магазините слагай по една основа и направо в плодника, стига да има място. Условието е да слагаш между перфектно изградени пити с открито пило и нямаш грижи, те си знаят.

            Коментар


            • #66
              От: Общи приказки

              До сега винаги са ми вършели работа по този начин, който за мен е по-лесен, нищо криво не съм имал до сега освен ако не се е отпепила основата от телта, за което сме виновни аз и основата а не пчеличките. Така мисля и да продължавам, защото винаги излизат тънички и се довършват догодина от тях само че долу.
              В последно време трудно намирам хубава тел, трябва ми по-дебела защото имам някаква тънка в наследство дето ,като я опъна се къса. Ако не се скъса пък ми се изкривява долната дъска на рамката или се усуква.... В този ред на мисли мисля да си взема един ел. такер и да ги подсилвам малко преди да ги стегна, защото са доста сухи вече и се цепят ако искам да им бодна пиронче...
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #67
                От: Общи приказки

                Миналата седмица вадих от липата, доста доволно като се има предвид колко дъжд се изсипа. Сложил съм 2-ри магазини и мисля след 2 седмици да вадя пак.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #68
                  От: Общи приказки

                  Аз преди две седмици вадих. И вчера направих един бърз преглед...с голяма изненада установих, че всички магазини са фул и запечатани.. утре в 5сутринта отивам да ги захващам, че на жената и детето съм обещал на море да ги водя после.
                  Ще вземат да задръстят долу и не мисля да отлагам за след седмица.
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #69
                    От: Общи приказки

                    Готово! Общо четири магазина изкарах 2 пълни тенекии и 2буркана по кило. Доволен!
                    Отивам на море
                    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                    Mercedes w212 E350 4matic
                    Ducati Monster 600
                    O888795575

                    Коментар


                    • #70
                      От: Общи приказки

                      Вчера приключихме сезона, сега имат 2 седмици да си запълнят каквото решат и съответно им сваляме магазините. Доволен съм от тях, много съм доволен от 7-те си отводки, които купих на 26.05 и си избиха парите ,дори и съм отгоре. От 27 кошера 13 на 2 магазина, 14 на един магазин - 53 тенекии. Вчера дори успях да отида на плаж за втори път тази година.
                      Пожелавам успешен край на сезона на всички колеги, успешно захранване и зазимяване.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #71
                        От: Общи приказки

                        Свалихте ли магазините?
                        След като свалите магазините и извъртите меда връщате ли ги да ги подсушат или направо ги прибирате в склада?
                        Какви лентички ползвате?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #72
                          От: Общи приказки

                          Магазините ще сваляме тази седмица, и рамките като ги извъртим не ги мием и бършим - като се мият мухлясват. Не стоят в свободно в склада, нареждат се в магазините и магазините на кула по 6-7 броя. Като отдолу поставям плътно дъно от шперплат с такера, отгоре също. Когато имам възможност ги увивам в стреч фолио. Така мравки не съм имал, и много рядко съм имал молец. Предполагам в случаите на молец е ,когато е скрит в ниша на самият магазин.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #73
                            От: Общи приказки

                            Мисълта ми беше, връщате ли ги в кошерите за ден, два да ги почистят от останалия мед след центруфугирането.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #74
                              От: Общи приказки

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Магазините ще сваляме тази седмица, и рамките като ги извъртим не ги мием и бършим - като се мият мухлясват. Не стоят в свободно в склада, нареждат се в магазините и магазините на кула по 6-7 броя. Като отдолу поставям плътно дъно от шперплат с такера, отгоре също. Когато имам възможност ги увивам в стреч фолио. Така мравки не съм имал, и много рядко съм имал молец. Предполагам в случаите на молец е ,когато е скрит в ниша на самият магазин.
                              Занимавка е да ги стречираш. Слага се течен формалин под кулата от магазините и молците и мравките не ги пипат.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #75
                                От: Общи приказки

                                Ако стречосването е занимавка(правя го за минута) представи си какво е да ги сваля, извъртя и пак да ги сложа ,после пак да ги сваля...... Ми нямам нерви да го правя на 30 кошера, нямам нерви дори за 3 да го направя. А и аз не съм от тези дето обичат да ровят кошера за щяло и нещяло.
                                А това за формалина се надявам да е шега защото :


                                Опасно: код за клас и категория на опасност: Acute Tox 3, Acute Tox 2, Skin Corr., Skin Sens. 1, Carc. 2, STOT SE 1, STOT SE 3.

                                Токсичен при поглъщане или при контакт с кожата. Причинява тежки изгаряния на кожата и сериозно увреждане на очите. Може да причини алергична кожна реакция. Може да предизвика дразнене на дихателните пътища. Предполага се, че причинява рак. Причинява увреждане на органите.
                                Използвайте предпазни ръкавици (предпазно облекло, предпазни очила, предпазна маска за лице).

                                ПРИ ПОГЛЪЩАНЕ: изплакнете устатата. НЕ ПРЕДИЗВИКВАЙТЕ ПОВРЪЩАНЕ.
                                ПРИ КОНТАКТ С КОЖАТА: Измийте обилно със сапун и вода.
                                ПРИ ВДИШВАНЕ: Изведете пострадалия на чист въздух и го поставете в позиция, улесняваща дишането.
                                ПРИ КОНТАКТ С ОЧИТЕ: Промивайте внимателно с вода в продължение на няколко минути. Свалете контактните лещи, ако има такива и доколкото това е възможно. Продължавайте да промивате
                                ПРИ ЕКСПОЗИЦИЯ ИЛИ ПРИ НЕРАЗПОЛОЖЕНИЕ: Незабавно се обадете в ЦЕНТЪР ПО ТОКСИКОЛОГИЯ или на лекар.

                                ВНИМАНИЕ: да се съхранява при температура от +15 до +25 С! В противен случай продуктът полимеризира и става негоден за употреба.
                                Последно редактирано от Juiced; 03-08-17, 07:49. Причина: ,
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X