Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов
    Къде видя да мрънкам? ...
    И казваш, нямам право да искам да видя какво се случва с парите които ми излизат от джоба?
    Е па ти нищо друго не правиш освен мрънкане .
    С твоите пари не знам какво се случва и не ми пука , щот си е твоя работа , ама конкретно по темата : днес ми се наложи да купувам първата от няколкото десетки винетки за тази година . През ийзи пей ми отне буквално 3 мин. Драма няма .
    Толкова време ми отнемаше и за хартиените винетки , обаче сега отпадна чегъртането по стъклата .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Имам познат на възраст инвалид който всеки ден ме кара да проверя дали има в сайта излезнала винетка.Все още няма и е притеснен пък тук се окрънка света как са ни прецакали като няма драма да си купиш.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        По-горе споменах че не ме кефи електронното плащане на задължителните такси (като част от отбора на мрънкачите), ма вече можело не чак толкова трудно и не чак на толкова малко места в брой. Доволен съм, няма да ми се налага да го правя по неприятния за мен начин. Колкото може да е доволен човек, даващ пари за... Dire Straits имаха една песен с много подходящо заглавие

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Е па ти нищо друго не правиш освен мрънкане .
          С твоите пари не знам какво се случва и не ми пука , щот си е твоя работа , ама конкретно по темата : днес ми се наложи да купувам първата от няколкото десетки винетки за тази година . През ийзи пей ми отне буквално 3 мин. Драма няма .
          Толкова време ми отнемаше и за хартиените винетки , обаче сега отпадна чегъртането по стъклата .
          Ще се опитам да ти го обясня така:
          Услугата е web базирана. Има база с данни. До тук ок.
          Осраха се с логването. Системата се осра от 50к заявки за няколко часа... и умря геройски. Оправяха я няколко дни.
          Обикновен php сайт на wordpress се вдига за секунди след такъв край. Обикновенно става автоматично. Зависи къде и как е настроено. Тук не видях подобно нещо. Php и Wordpress е за ниво студенски проекти.
          Тоест, още по-голяма осирация.
          Аз виждам изключително некадърно направено 'нещо'.
          Интересното идва с времето. За да работи що годе нещото, от време на време се правят копия на базата. Също и тяхна оптимизация.Тук това много ме съмнява. Ама много.
          На този сайт могат да му се налеят базите с 2 дена четене по форумите и гледане на клипчета.
          Ама няма страшно, щЪ са опраим.
          Браузерите имат 20 сек time out на заявка. До тук 'нещото' работи бавно, бавна интернет връзка и Ушев е щаслив, а ти не.
          Да продължавам ли, или ще се оправиш сам от тук нататък?
          Дано не съм прав, и да съм спал отвит.
          Само времето ще покаже.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Чакай сега.... МВР не го бъркай. Те тук не играят.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Чакай сега.... МВР не го бъркай. Те тук не играят.
              Няма дейност в която МВР да не играят.
              роднина, милиционер, роднина, милиционер, ...
              Първоначално публикуван от windwarrior
              Колегата деликатно намеква, че ако му беха платили на него 168 мельона... Системата щеше да е кейбъл и електрисити. Ама ей го на - дадоха ги на некви некадърници... Вместо на колегата. Ти на негово място немаше ли да се нервиш?
              Впрочем някой помни ли как беше възложена тази система? Нещо май-май имаше процедура по ЗОП. Може пък да е участвал и да са го отрезАле.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Ще се опитам да ти го обясня така:
                Услугата е web базирана. Има база с данни. До тук ок.
                Осраха се с логването. Системата се осра от 50к заявки за няколко часа... и умря геройски. Оправяха я няколко дни.
                Обикновен php сайт на wordpress се вдига за секунди след такъв край. Обикновенно става автоматично. Зависи къде и как е настроено. Тук не видях подобно нещо. Php и Wordpress е за ниво студенски проекти.
                Тоест, още по-голяма осирация.
                Аз виждам изключително некадърно направено 'нещо'.
                Интересното идва с времето. За да работи що годе нещото, от време на време се правят копия на базата. Също и тяхна оптимизация.Тук това много ме съмнява. Ама много.
                На този сайт могат да му се налеят базите с 2 дена четене по форумите и гледане на клипчета.
                Ама няма страшно, щЪ са опраим.
                Браузерите имат 20 сек time out на заявка. До тук 'нещото' работи бавно, бавна интернет връзка и Ушев е щаслив, а ти не.
                Да продължавам ли, или ще се оправиш сам от тук нататък?
                Дано не съм прав, и да съм спал отвит.
                Само времето ще покаже.
                Намери се некой да каже каква и е смотанията!Не съм им виновни хакери,хакерите са заети с по стойностни неща ,а не да хакват ,хакната система в зародиш от внедрителите и!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов
                  ...
                  г-н Ясен + вятърнияТ, може да се замислите дали да не се пробвате. Имате амбициЯта, напълно достатъчна е да ви вземат
                  И вятърния, и от няколко дни и аз имаме предостатъчно ангажимент с винетната одисея. Пък и докладваме на различни разузнавания, няма да ни позволят общ бизнес.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Борим смъртността по пътищата
                    https://nova.bg/news/view/2019/01/17...2%D1%8F%D1%85/
                    Нищо не мога,и нищо не знам...

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      "Златният" талон струвал два лева. Защо струва два лева е тежка тема. В сайта на мъ-въ-ръ-то пише какви са условията за получаване на съ-у-мъ-пъ-съ-то.
                      При административно нарушени има няколко вида санкции за нарушителя. Тук, примерно, са обяснени:

                      засяга правната сфера на нарушителя,а не придобитата правоспособност на лицето в областта на определена професия/дейност;
                      Отнемане на свидетелство е отнемане на право или отнемане на правоспособност?

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
                        Борим смъртността по пътищата
                        https://nova.bg/news/view/2019/01/17...2%D1%8F%D1%85/
                        Няма да се огъваме, по безупречните магистрали си вдигнахме скоростта на 140, със закон.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от windwarrior
                          ... ако не стига - и аз ще донадя някой лев.
                          Данък спокойствие? Много е грешно това, що се касае за предварително плащане с отложени и неясни ползи - хем спокойствие няма, хем и данъка е вече "усвоен". Много народ изгоря в първите години след онзи незабравим златен период, излъган по подобна схема

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Данък спокойствие? Много е грешно това, що се касае за предварително плащане с отложени и неясни ползи - хем спокойствие няма, хем и данъка е вече "усвоен". Много народ изгоря в първите години след онзи незабравим златен период, излъган по подобна схема
                            Всяка инвестиция е риск
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Хубаво де, имам си кола с годишен винетен стикер валиден до Декември 2019г. Тоя стикер е купен и залепен на джама, когато колата е била с транзитни номера, които са отбелязани на касовия бон. Не ми позволяват да го „конвертирам“ щото нали ставали злоупотреби. Сега новите тоол джендъри, като почнат да снимат - тоя го няма в базата данни - акт - пращат акта по пощата, а аз на кой да ида да се ожаля и какво доказателство да му занеса че съм изряден?
                              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                                Хубаво де, имам си кола с годишен винетен стикер валиден до Декември 2019г. Тоя стикер е купен и залепен на джама, когато колата е била с транзитни номера, които са отбелязани на касовия бон. Не ми позволяват да го „конвертирам“ щото нали ставали злоупотреби. Сега новите тоол джендъри, като почнат да снимат - тоя го няма в базата данни - акт - пращат акта по пощата, а аз на кой да ида да се ожаля и какво доказателство да му занеса че съм изряден?
                                А защо не си потърсиш отговора на въпроса на правилното място?
                                https://www.bgtoll.bg/vaprosi-i-otgovori - Какво да правя с е-винетката при промяна на регистрационния номер?
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X