Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Би трябвало при тая проверка автоматично да те "преобразува" в електронен, така ще се разтоварва системата, отделно, че полицай те е проверил.
    Да бе. Да си напише на баджанака нечия чужда винетка, пък бунакът да се оправя после.

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Абе "набутани" със сигурност има. По данни на АПИ от старта на новата система до края на Януари са продадени 1 милион винетки - с 440 000 винетки повече, отколкото за същия период през миналата година. Почти двойно! Та така...
    Да видим за цяла година какво ще стане. Иначе ако така продължи, за 10-ина години системата ще се изплати.

    Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
    "Набутани" има......
    Двама служители на Държавна охранителна организация,които познавам,вече си купиха.Годишни!
    Така е. С електронна централизирана система шашмите на дребно не вървят.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Хм, мисля си, сега дали няма да тръгне лозУнг: "Винетката на шофьора!" (като за застраховките)...
    Такъв лозунг имаше - и по същество не е необоснован. Има и такива страни - или поне имаше преди години. Винетката е безименна и седи в джобче на прозореца. Дали официално са имали право да я местят от кола на кола - не мога да знам.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Да видим за цяла година какво ще стане. Иначе ако така продължи, за 10-ина години системата ще се изплати.
      При тия темпове на "нови" винетки - нищо чудно да се изплати и за 3 години. А като сложим и предполагаемо допълнителните приходи от тол системата за тежкотоварните автомобили - може още от догодина да е на печалба като едното нищо.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Впрочем загубил съм бас от тебе. Пътни такси за леки коли си се плащат. Контролът е малко афиф ама като цяло може да се приеме че системата към 01.02.2019 работи.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Съмнявам се като гледам как бившите паркинги и гаражи (сегаградска мобилност и ....) едвам се издържат. Приличат си , поне по бъркоча в отчетите.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Впрочем загубил съм бас от тебе.
            Не си. Нали се разбрахме че си в конфликт на интереси, ерго баса отпада. Което не пречи да ми дадеш Уазинатора за едно кръгче на някоя поляна при удобен случай де...
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Ми тая седмица или другата семейно в гората ?

              Впрочем ОЩЕ не съм успял да вляза в конфликта на интереси.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ми тая седмица или другата семейно в гората ?
                Е чакай да се оджипя и аз де
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Е чакай да се оджипя и аз де
                  С моя бе. Ти си с УАЗ, аз ще видим. Имам с какво.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Абе "набутани" със сигурност има. По данни на АПИ от старта на новата система до края на Януари са продадени 1 милион винетки - с 440 000 винетки повече, отколкото за същия период през миналата година. Почти двойно! Та така...
                    Има ли публичен доклад нейде, че ми е интересно "ръста" на чужденците колко е.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      На мен "ръста" на чуждестранните камиони ми е много интересен. Тепърва ще излизат "набутани" нашенци, чакайте да се стопли и да тръгнат насам-натам. Според мен още следващата година ще са на +. Тол системата за камионите е ключа от палатката, и не кои да е, а транзитно преминаващите.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Попаднах в интересна ситуация, та реших да пиша от чисто любопитство, ако някой се е сблъсквал... Става въпрос за новоизлюпената ТОЛ "полиция". Навъдили са се като гъбки след дъжд, цивилно облекло със светлоотразителни жилетки, необозначени палки. Така се случи, че не успях да спра на междуградски път, щото един пъпчив младеж се чуди до последно да вдига ли палката или не. Дечко спеше и не възнамерявах да бия спирачки, да връщам на заден, та в общи линии се усмихнах и помахах с ръка. Звъня на приятел полицай и го питам реално имат ли право да спират на поразия, а отговора беше категорично "Не!", като за конкретната ситуация ме увери, че нищо няма да се случи, защото няма на кого да се оплачат. Странното е, че ги засякох на 3 и навсякъде бяха спрели по 3-4-5 автомобила, като отделно на това автомобилите са си оборудвани с камери, които следва да проверяват за наличието на електронни винетки. Аз съм си още със старата, защото е валидна до април. Някой колега спирали ли са го тия багабонти и какво точно мъдрят като те спрат?

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
                          Звъня на приятел полицай и го питам реално имат ли право да спират на поразия, а отговора беше категорично "Не!"
                          Имат право да спират, правата им за спиране на автомобил са приравнени като на КАТ.
                          Освен със стоп-палка, тол полицаите могат да те спират и от движещ се автомобил със сигнали.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Този полицай не ти дал съвсем "приятелски" отговор...

                            С промяна от декември на ЗДвП и в сила от 1 януари 2019 са с права почти като пътната полиция. Могат да те спират, проверяват документи, да връчват актове, да взимат книжки и номера на пътя и т.н.

                            Даже и баничарките им изрично са със 'специален режим' на движение, ама са си натресли сами греда: баничарките им са със жълти лампи, а колите със специален режим изрично са с червени или сини буркани + сирена.

                            Мен ако ме подгони баничарка с жълти лампи и сирена ще я отсвиря, но ако ме изпревари и пусне надпис "следвай ме..." ще я следвам.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                            Suzuki Grand Vitara 1.6
                            LZ1ZPM

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Ако пристигне честитка по пощата ще пиша как е била оформена, но в конкретната ситуация се съмнявам, прекалено айляк изглеждаха и тоя човек не реагира по абсолютно никакъв начин, явно и той се усети, че закъсня малко, ама здраве да е... Като цяло не мисля, че е много редно да дават такива правомощия на всичко живо вече от гледна точка на сигурност, ама може и аз да съм параноик малко. От чисто логистична гледна точка за определени групи би било много по-лесно да изимитират тол полиция отколкото истинска такава.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Приятел го спряха тези дни въпросните милиционери, че и той с аналоговата винетка. Като цяло не знаят какво и да искат - първо всички документи, накрая дай талон на колата и книжка, и му гледали винетката. Май са го вкарали в базата данни, ама не е много сигурен моя човек. На проверка за електронна винетка на сайта не излиза, може да е различна базата данни. Не знам. Щом не са те спряли и проверили, няма какво да ти кажат. Евентуално за неспирането, ама чак толкова едва ли.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X