Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Маймуните, казват, най-добре се хващали на трица!

    http://www.api.bg/index.php/bg/karie...kurs-za-2812-1

    ОБЯВЛЕНИЕ
    Агенция “Пътна инфраструктура” обявява конкурс за назначаване на държавен служител
    Длъжност: началник отдел „Управление на информационна система и инфраструктура“ в Национално ТОЛ управление
    Минимални и специфични изисквания за заемане на длъжността:
    Mинимална степен на завършено образование: Висше
    Образователно квалификационна степен: магистър
    Професионална област: компютърни технологии и системи; информатика и компютърни науки; комуникационна и компютърна техника
    Професионален опит: не по-малко от 4 години, съгласно КДА
    и/или
    Минимален ранг: III младши;
    Допълнителни умения и изисквания:
    Да познава и правилно да прилага:
    • нормативни актове - КТ, ЗДСл, ЗОП, ЗФУКПС, ЗА, Правилник за структурата, дейността и организацията на работа на АПИ, ЗП, Вътрешни правила за работа в агенцията, Вътрешните правила за реда и организацията на документооборота в АПИ, Кодекс за поведение на служителите в АПИ, Системна архитектура и хардуерна инфраструктура на решението, ITIL V3 и по-висока, стратегия за поддръжка на системата на КАПШ, стратегии за събиране на такси и правоприлагане, стратегия за обслужване на клиенти.
    • Компютърна компетентност – Linux, Windows Server, SQL, MC Office и др.
      Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:
      Управлява и координира дейностите по техническа експлоатация и дейностите по поддръжката, свързани с целия софтуер и хардуер на Електронната система за събиране на таксите за ползване на РПМ, което означава – КпС, WAN, ЦД, мобилно приложение, ТСО, МПО, МПЕ, ПЦС, КЦ, ОМС, БД, както и подсистемите като Управление на ИТ услуги /ITSM/, инструменти за внедряване и наблюдение.
      Границите (от-до) на заплатата, определена за длъжността:
      от 510 лв, съгласно Наредба за заплатите на служителите в държавната администрация.

      Брой работни места, за които е обявен конкурс за тази длъжност – 1 бр.
      Начин за провеждане на конкурса: Тест и Интервю
      Документи за кандидатстване:

    • Заявление за участие в конкурса - по образец;
    • Декларация по чл.17 от НПКДСл;
    • Копия от документи за придобита образователно-квалификационна степен;
    • Копия от документи за допълнителна квалификация;
    • Копия от документи, доказващи професионален опит;
    • Автобиография
    • Копие от документ за придобит ранг /ако е работил като държавен служител/

    Място за подаване на документи:
    адрес: гр. София, бул. Македония № 3; телефон: 02/9173-454;
    външно деловодство
    Краен срок за подаване на документи:документите се подават лично или чрез упълномощено лице /чл. 17, ал. 3 от НПКДС/ до 10 дни от деня на публикуване на обявата.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Маймуните, казват, най-добре се хващали на трица!
      ...
      Заплатата не е най-смешното в тази обява.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Е да, ама...виждаш...
        Това програмистите, дето свободно работят със ЗОП, направо с лопата да ги риеш!
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Е да, ама...виждаш...
          Това програмистите, дето свободно работят със ЗОП, направо с лопата да ги риеш!
          Цифрата "от 510лв" е за да сведе външните кандидати до нула и да назначим пак "правилният". Не че и иначе няма да го назначим де.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Sparkybg Миналата зима в Австрия веднага след Словения се опитах да заредя на една бензиностанция/безперсонална/ с карта виза класик на Пощенске банка/която си работеше безпроблемно преди и след това/и машинката отказа да ми пусне бензин...А на друго приятелче от компанията му таксува двойно горивото/получи съобщение за 2х8о евро, вместо 80/ тъй, че и машинките по някога бъркат Иначе позвам карти по света от 2001г. и да чукна на дърво това ми беше първото премеждие с карта добре, че гледам винаги резервоара да е пълен до горе при възможност.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Личното ми наблюдение е, че на българина му е голям мерак да работи на държавна служба. Въпреки реалните на доста длъжности 510 лева, не пречи да има 459796 кандидата, като поне първите 20 са "наши" хора. Има такива пожизнени длъжности, на които и далавера няма никаква, ама "малка заплата, ама пък нищо не правя" го чувам постоянно. В частния сектор такъв човек ще взима двойно, ама пък трябва да работи. Иначе за конкретната обява, ще има разни добавки към заплатата, това е базова, на някой месец премийка, колкото 5 заплати, и т.н. и т.тн. И най-важното, аз ако се кандидатирам, няма и на интервю да ме повикат. То в частни фирми има случаи не можеш да стигнеш до интервю от връзкари, камо ли на държавен пост, и то висок. Но подбора на персонал в БГ е една друга интересна тема.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Повечето хора не си дават сметка за едно единствено предимство на хартиената в бг. Имаш в ръцете си физически нещо. С електронната имаш това което системата ти каже. В бг примери бол, един от последните с търговският регистър, как става това което решът бочу и цв. цв на софрата.
                Точно за това става дума!Без значение кой е замесен б ,ц или други,винаги има кой да омаже нещата тука!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Хм, доста хора са в 19-ти век...
                  По- добре в 19 ти тука ,отколкото прецакан!Навън в цивилизованите страни е друго ,аз имам впредвид единствено тука и само тука!Колеги са споменали Търговски регистър,а да работиш с държавни сайтове е начин за каляване на нерви!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Интернет банкирането и картите са възможност и удобство.

                    Няма никакви драми с изтеглени незаконно пари, ако си наясно с правата си и ги упражняваш овреме...

                    Пазарувах от фалшив сайт пред 4 месеца, оспорих плащането в законовите срокове и след 2 месеца парите до последната стотинка си бяха обратно в сметката ми.Парите бяха изтеглени от Сингапур или Хонг Конг, нямам точен спомен, Сайта ползваше домейн във Франция, но се оказа, че домейна е само нает или е наета фирма която да дава този домейн като домейн на интернет магазина, а в действителност истинската фирма е базирана в офшорната зона Панама.

                    Всичко това го открих за 1 ден, без да имам специални познания по информатика или да съм спец в тази област.


                    Разбира се който иска може да си носи вода от кладенеца с ведра - негово право си е...

                    =================================================================================================

                    За сайтове на държавни институции и органи спор няма - нищо не става от тях и нямат елементарна поддръжка ...Когато сменим политиците и специалистите започнат да получават заплати 2-3 пъти над тези на политиците тогава ще станем държава и всичко ще както трябва...

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      По- добре в 19 ти тука ,отколкото прецакан!Навън в цивилизованите страни е друго ,аз имам впредвид единствено тука и само тука!Колеги са споменали Търговски регистър,а да работиш с държавни сайтове е начин за каляване на нерви!

                      Да, ама не всеки иска да е в 19-ти век. Да работиш с държавни сайтове може да е гадно, но е като отпуска, в сравнение с това да работиш с кисела лелка на гише.

                      Срива в ТР е срамно нещо, но нека си припомним какво беше преди да бъде въведен колко време годишно съдът беше в инвентаризация, за колко време и с какво висене се вадеше елементарно актуално състояние. Колко забавно беше да се снабдиш с АС на дружество, регистрирано в друга област. Възможностите за измама бяха в порядък нагоре.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Обявиха гратисен период до 15-ти януари. Има ли го това нещо или не? За коли и камиони ли важи или...?
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Да, ама не всеки иска да е в 19-ти век....
                          Разбира се. Обаче се налага да се съобразявам с някои дадености - поне веднъж на ден ми спират тока, телефонът губи обхват по няколко пъти на ден, интернетът ми забива пак толкова. Счетоводните пари в банката зависят от тези неща, за да платиш с тях трябва да са изпълнени няколко условия и отнема повече време. С хартиените е просто - вадиш от джоба, подаваш и получаваш. Може на тъмно, може без телефон, може и без нет.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Разбира се. Обаче се налага да се съобразявам с някои дадености - поне веднъж на ден ми спират тока, телефонът губи обхват по няколко пъти на ден, интернетът ми забива пак толкова. Счетоводните пари в банката зависят от тези неща, за да платиш с тях трябва да са изпълнени няколко условия и отнема повече време. С хартиените е просто - вадиш от джоба, подаваш и получаваш. Може на тъмно, може без телефон, може и без нет.
                            Къде си се позиционирал, та така те работят доставчиците?
                            Аз бих сменил локацията.....

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Къде си се позиционирал, та така те работят доставчиците?
                              Аз бих сменил локацията.....
                              Краен квартал на Русе. Нищо няма да сменям, добре си ми е тук. Само обяснявам защо все още предпочитам плащане в брой, което не е забранено със закон и държавата би трябвало да го приема за нормално и редовно.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Ако правилно се ориентирам в момента може да се купи еквивалент на хартиената винетка в 99% от пощенските станции и 100% от ОМВ бензиностанциите. Е, вярно, губи се кефа да чегърташ старата, което на минусови температури е сериозен кеф. Със сигурност се губи и ония друг кеф да караш две-три коли с 1 винетка, ама няма пълно щастие.

                                За загубата на време ще коментирам окончателно след като си купя винетка, но много ще се изненадам, ако купуването на ел. винетка ми отнеме повече време от купуването на хартиена + чегъртане на старата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X