Страница 28 от 32 ПървиПърви ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ПоследенПоследен
Резултати 541 до 560 от 628

Тема: Винетка и приложението и

Място
    София
    Публикации
    2,167
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Винетка и приложението и

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Според мен системата както е направена в Румъния за винетките и както е направена в Турция за HGS в Турция е удобна и добре направена. Можеш да си я купиш и заредиш онлайн, а като не разбираш отиваш на гишето с талона на автомобила и служителя те обслужва, само трябва да кажеш за какъв срок /в Румъния/ и колко пари да заредят /Турция/, плащаш кеш или с карта.
    А в Бг за над 3,5 тона трябва всеки месец да купуваш винетка. И както ми се струва цялата 2019 г. ще си остане така.
    Има някаква минимална опасност тол системата да заработи на 16-ти август и да няма нужда да си купуваш К1 или К2 винетки...
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    Русе
    Публикации
    3,066
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Alexfield Преглед на публикациите
    Има някаква минимална опасност тол системата да заработи на 16-ти август и да няма нужда да си купуваш К1 или К2 винетки...
    Кой знае, може и да се размине тази "опасност".

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,189
    Точки (при гласуване)
    5

Към парите в брой аз също съм силно привързан. Съображения-чисто практически, не сантиментални.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    Русе
    Публикации
    3,066
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Към парите в брой аз също съм силно привързан. Съображения-чисто практически, не сантиментални.
    То и аз, както вече стана ясно.
    Като се разтури онзи светъл строй и се наложи да се учим на "частен бизнес" като първолаци, имаше две неписани правила за да оцелееш - 100% предварително, останалото после, и пари само кеш, в брой или на ръка.
    Колкото пъти съм ги пренебрегнал, толкова пъти съм съжалявал.

Място
    София
    Публикации
    7,093
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Никаква хартиена не защитавам, просто искам да мога да си платя на коя да е "лафка" или денонощен магазин с пари в брой, не с виртуални.
    Абсолютно подкрепям !

Аз искам като спра на общинския пазар , кондуктора ...ъъъъ ... е тъй де , оня със жилетката и чантата , тутакси да дотърчи и да ми каже : "2 льева на час!" ..а аз да му пусна у ръката 2 "железни" лъва.

..После да отида на пазара и преди да съм си купил връзка праз (която естествено пак ше платя с 2 железни лъва , за да не ми дрънкат в джобчето на дънките ) да влеза у кенефа да пусна една вода . .. а на излизане , като пусна 50 с`тинки (железни , в брой) в касичката на сиганина по поТдръжка , мимоходом да му подхвърля : "Абе я дай една винетка , плащам кеш!"
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Русе
    Публикации
    3,066
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Абсолютно подкрепям !

Аз искам като спра на общинския пазар , кондуктора ...ъъъъ ... е тъй де , оня със жилетката и чантата , тутакси да дотърчи и да ми каже : "2 льева на час!" ..а аз да му пусна у ръката 2 "железни" лъва.

..После да отида на пазара и преди да съм си купил връзка праз (която естествено пак ше платя с 2 железни лъва , за да не ми дрънкат в джобчето на дънките ) да влеза у кенефа да пусна една вода . .. а на излизане , като пусна 50 с`тинки (железни , в брой) в касичката на сиганина по поТдръжка , мимоходом да му подхвърля : "Абе я дай една винетка , плащам кеш!"
    Пресоляваш малко, батко Владко, ма парите в брой, виртуални или не според Ясен, са далеч по-лесни за употреба от течащите по жицата.

Място
    София
    Публикации
    7,093
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Пресоляваш малко, батко Владко, ма парите в брой, виртуални или не според Ясен, са далеч по-лесни за употреба от течащите по жицата.
    Абе и аз тва им разправям на младИте , в частност и децата ми , като се шляят из Европата , ама те : не , та не ! Само картите и телефона им в ръцете , щот според тех било по- лесно .

..а бате Владко си движи с дисагите и един пояс като на бай Ганьо .. и само вАдим банкноти и ги плескам у чЕлото ..као српски газда лjeпотицу у крмчу са трубачког оркестра .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Публикации
    1,966
    Точки (при гласуване)
    16

Напоследък намирам все по-малко практически, сантиментални и каквито и да е причини за ползване на пари в брой.

Абе и аз тва им разправям на младИте , в частност и децата ми , като се шляят из Европата , ама те : не , та не ! Само картите и телефона им в ръцете , щот според тех било по- лесно .

..а бате Владко си движи с дисагите и един пояс като на бай Ганьо .. и само вАдим банкноти и ги плескам у чЕлото ..као српски газда лjeпотицу у крмчу са трубачког оркестра .
    Опитите ти за имитация на Гагич са все по-жалки. Много си далеч.

Място
    София
    Публикации
    7,093
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    ...Опитите ти за имитация на Гагич са все по-жалки. Много си далеч....
    Викаш , да си карам на литературен български (което не ми е проблем естествено), пък който разбрал иронията ми - разбрал .

Ок , ама ако ми кажеш първо какво означава абревиатурата "НОЙ" , която чат-пат се среща в изказа на колеги тука , у Форума .

ПС. За "стереопора" и "нешистето" нема да отварям дума.

Публикации
    1,966
    Точки (при гласуване)
    16

Викаш , да си карам на литературен български (което не ми е проблем естествено), пък който разбрал иронията ми - разбрал .

Ок , ама ако ми кажеш първо какво означава абревиатурата "НОЙ" , която чат-пат се среща в изказа на колеги тука , у Форума .

ПС. За "стереопора" и "нешистето" нема да отварям дума.

Проблем ти е. Пред запетая и точка не се оставя пауза. Абревиатурите не се слагат в кавички. "У", вместо "в/във" не е литературен български. "Ок", "ПС." и "нема" също.

Място
    София
    Публикации
    7,093
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Проблем ти е. Пред запетая и точка не се оставя пауза. Абревиатурите не се слагат в кавички. "У", вместо "в/във" не е литературен български. "Ок", "ПС." и "нема" също.
    Е не е де ! Кой казва , че е . Нали ти казах , че ше го захФана , ама първо ако ми кажеш що е НОЙ .

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,414
    Точки (при гласуване)
    17

И аз ревах против всичко книжно, ма йок- не щат да си платя и си приберат парата в миг барабар с комисионната, от банка, мобилен оператор, ипей и ....никъде където вече съм затворил живи, кеш пари. Пак регистрация на карта, пароли, 3D и дрън дрън.
    пп от 14.00 на 09.01 изминати 1600км бг пътища без проверяващи
    Последно редактиран от veskov ; 11-01-19 в 22:21
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    на Село
    Публикации
    3,434
    Точки (при гласуване)
    17

Повечето хора не си дават сметка за едно единствено предимство на хартиената в бг. Имаш в ръцете си физически нещо. С електронната имаш това което системата ти каже. В бг примери бол, един от последните с търговският регистър, как става това което решът бочу и цв. цв на софрата.
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    Габрово
    Публикации
    1,399
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Където е възможно отдавна максимално съм редуцирал физическите контакти. Побеснях обаче, като от техния сайт и от ментел не можах да купя, накрая пак от някакви други сработи. То робот ли не бях, карта лява ли не беше... А и кой ли ме кара да се прсвя на честен преди15.01 за +1000км до момента не видях глобяващ. Вярвам, че ще се оправи
    А защо просто не си купувате винетки от ОФИЦИАЛНИЯ сайт на АПИ? Аз купих през него винетка за МПС над 12 тона в разгара на суматохата, на 3.01. Вчера колега си купи за колата, за 2 минути работа. От вчера слушам реклама, че на ОМВ продават, ВКЛЮЧИТЕЛНО с мечтаното кешово плащане.
    п.п.На А1 съм им абонат по неволя(купиха кабелния оператор на който съм, който пък купи предишния, той пък предишния...), та от тях не си купувам нищо, ако ще да е хипер на далавера. Все по-зле стават, една кабелна и интернет не могат да доставят като свят, операторите им ме изкарват олигофрен, какво остава електронна винетка да успеят да ми продадат.
    Последно редактиран от Asen Kushlev ; 12-01-19 в 10:07 Причина: допълване
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    23

Аз пробвах регистрация в официалният партньор на АПИ за винетки, с едноименния сайт. Като че ли там върви по-добре отколкото на АПИ - регистрацията мина перфектно и само остана да платя (колеги са го правили - не е имало проблем)...
    Ама аз чакам да мине още месец да изтече старата винетка - тогава ще го мисля
    А за безкасовото плащане - натам сме тръгнали активно...
    От друга страна - в тази сфера май доста сме поизостанали (т.е. още се въртят сиви пари )... Как можах да обиколя цяла източна и северна Европа без да изкарам и стотинка от джоба си, дори за дребни неща като магнитчета и т.н....
    А тук 'плати със звонкове, иначе не вървиш'
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Карлово
    Публикации
    1,193
    Точки (при гласуване)
    12

То на вън дори има места където кеша не важи .Ама тук го играем все прецакани.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    565
    Точки (при гласуване)
    10

Хм, доста хора са в 19-ти век...

stankos е офлайн
    Станко Симеонов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,194
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    банкоматите нямат букви на клавиатурата, как ще въведеш ДКН
    Някои имат ! Например на Любляна между 66-то и Фантастико на Уникредит !
    Хюндай Галопер Ексийд 3000 V 6 ДБ - Конче
    Ланча У 1.1 Елефантино - Слонче

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,189
    Точки (при гласуване)
    5

Маймуните, казват, най-добре се хващали на трица!

http://www.api.bg/index.php/bg/karie...kurs-za-2812-1

ОБЯВЛЕНИЕ
    Агенция “Пътна инфраструктура” обявява конкурс за назначаване на държавен служител
    Длъжност: началник отдел „Управление на информационна система и инфраструктура“ в Национално ТОЛ управление
    Минимални и специфични изисквания за заемане на длъжността:
    Mинимална степен на завършено образование: Висше
    Образователно квалификационна степен: магистър
    Професионална област: компютърни технологии и системи; информатика и компютърни науки; комуникационна и компютърна техника
    Професионален опит: не по-малко от 4 години, съгласно КДА
    и/или
    Минимален ранг: III младши;
    Допълнителни умения и изисквания:
    Да познава и правилно да прилага:

• нормативни актове - КТ, ЗДСл, ЗОП, ЗФУКПС, ЗА, Правилник за структурата, дейността и организацията на работа на АПИ, ЗП, Вътрешни правила за работа в агенцията, Вътрешните правила за реда и организацията на документооборота в АПИ, Кодекс за поведение на служителите в АПИ, Системна архитектура и хардуерна инфраструктура на решението, ITIL V3 и по-висока, стратегия за поддръжка на системата на КАПШ, стратегии за събиране на такси и правоприлагане, стратегия за обслужване на клиенти.
    • Компютърна компетентност – Linux, Windows Server, SQL, MC Office и др.
      Кратко описание на длъжността по длъжностна характеристика:
      Управлява и координира дейностите по техническа експлоатация и дейностите по поддръжката, свързани с целия софтуер и хардуер на Електронната система за събиране на таксите за ползване на РПМ, което означава – КпС, WAN, ЦД, мобилно приложение, ТСО, МПО, МПЕ, ПЦС, КЦ, ОМС, БД, както и подсистемите като Управление на ИТ услуги /ITSM/, инструменти за внедряване и наблюдение.
      Границите (от-до) на заплатата, определена за длъжността:
      от 510 лв, съгласно Наредба за заплатите на служителите в държавната администрация.

Брой работни места, за които е обявен конкурс за тази длъжност – 1 бр.
      Начин за провеждане на конкурса: Тест и Интервю
      Документи за кандидатстване:

• Заявление за участие в конкурса - по образец;
    • Декларация по чл.17 от НПКДСл;
    • Копия от документи за придобита образователно-квалификационна степен;
    • Копия от документи за допълнителна квалификация;
    • Копия от документи, доказващи професионален опит;
    • Автобиография
    • Копие от документ за придобит ранг /ако е работил като държавен служител/

Място за подаване на документи:
    адрес: гр. София, бул. Македония № 3; телефон: 02/9173-454;
    външно деловодство
    Краен срок за подаване на документи:документите се подават лично или чрез упълномощено лице /чл. 17, ал. 3 от НПКДС/ до 10 дни от деня на публикуване на обявата.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Публикации
    1,966
    Точки (при гласуване)
    16

Маймуните, казват, най-добре се хващали на трица!
    ...
    Заплатата не е най-смешното в тази обява.

Страница 28 от 32 ПървиПърви ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 94
    Последно мнение: 04-09-15, 13:59
  2. Правилникът, законите, приложението им... и правата ни.
    От giorgio във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 3
    Последно мнение: 15-03-09, 19:08
  3. ВИНЕТКА???
    От DINI във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 8
    Последно мнение: 23-08-05, 00:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации