Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
    .............................. да взимат книжки и номера на пътя и т.н.

    .......................Даже и баничарките им изрично са със 'специален режим' на движение,

    Тия работи къде ги пише че не ги намирам

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
      Тия работи къде ги пише че не ги намирам
      Примерно тук: https://lex.bg/laws/ldoc/2134649345

      Чл. 91. (1) Моторни превозни средства със специален режим на движение са автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно светлинен сигнал с проблясваща синя и/или червена светлина и специален звуков сигнал.

      (2) Специалният режим на движение се ползва само при необходимост.
      (3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., изм. - ДВ, бр. 48 от 2011 г., в сила от 24.06.2011 г., доп. - ДВ, бр. 53 от 2014 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 81 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г., доп. - ДВ, бр. 86 от 2016 г., доп. - ДВ, бр. 7 от 2018 г., доп. - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Специален режим на движение ползват моторните превозни средства на: Спешна медицинска помощ, Държавна агенция "Национална сигурност", главните и областните дирекции на Министерството на вътрешните работи, Народно събрание, Национална служба за охрана, Главна дирекция "Охрана" и Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" на Министерството на правосъдието, Бюрото по защита при главния прокурор, служба "Военна полиция" към министъра на отбраната, военнополицейските формирования от Българската армия, други служби на Министерството на вътрешните работи, определени от министъра на вътрешните работи, Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", определени от изпълнителния директор за осъществяване на контрол, Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество при осъществяване на оперативно-издирвателна дейност, Националното тол управление при Агенция "Пътна инфраструктура", определени от председателя на управителния съвет на агенцията, и структури на Държавната комисия по сигурността на информацията, определени от председателя на комисията.
      Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) (1) Агенция "Пътна инфраструктура" осъществява контрол върху заплащането на съответната такса по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата чрез електронната система за събиране на пътни такси.

      (2) При изпълнение на функциите си по този закон определените от председателя на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" длъжностни лица:
      1. спират движещи се моторни превозни средства чрез сигнал със стоп-палка с червена светлина, описваща полукръг, като сигнал за спиране може да бъде подаден и от движещ се автомобил на Агенция "Пътна инфраструктура", означен като контролна единица на Националното тол управление, чрез постоянно светещ или мигащ надпис "НАЦИОНАЛНО ТОЛ УПРАВЛЕНИЕ - СЛЕДВАЙ МЕ!"; проверяват документите за самоличност на водача, както и всички документи, свързани с управляваното превозно средство;

      2. за установяване на нарушенията по чл. 179, ал. 3 - 3в използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и/или табелата с регистрационния номер на пътното превозно средство, както и такива за измерване на размерите, масата или натоварването на ос на моторните превозни средства;

      3. осъществяват контрол по спазване на задълженията за заплащане на таксите по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата;
      4. предоставят възможност за картово плащане на съответните такси по чл. 10, ал. 2 и чл. 10а, ал. 2 от Закона за пътищата;
      5. не допускат движение по път, включен в обхвата на платената пътна мрежа, на моторно превозно средство, за което не е заплатена съответната такса по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата;
      6. изземват и задържат свидетелства за регистрация на моторно превозно средство, в предвидените от закона случаи;

      7. проверяват създадените записи по ал. 3 и на тяхна основа съставят актове за установяване на административни нарушения при спазване на разпоредбите на чл. 189е и чл. 189ж;
      8. съставят и връчват актове за установяване на административни нарушения и връчват електронни фишове за нарушения по чл. 179, ал. 3 - 3в.

      (3) Електронната система за събиране на пътни такси по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата създава доклади за всяко установено нарушение по чл. 179, ал. 3 - 3в, към които автоматично се прилагат статични изображения във вид на снимков материал и/или динамични изображения - видеозаписи. Докладите, заедно с приложените към тях статични изображения във вид на снимков материал и/или динамични изображения - видеозаписи, представляват доказателства за отразените в тях обстоятелства относно пътното превозно средство, неговата табела с регистрационен номер, датата, часа и мястото на движение по участък от път, включен в обхвата на платената пътна мрежа, и местонахождението на техническото средство - част от системата.
      (4) Агенция "Пътна инфраструктура" създава и поддържа информационна система, в която се издават и съхраняват докладите по ал. 3 и електронните фишове за нарушения по чл. 179, ал. 3 - 3в. Правилата за изграждане и функциониране на информационната система се приемат с решение на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура".

      В информационната система могат да се съхраняват и съставени, но невръчени покани за съставяне на актове за установяване на административни нарушения, актове за установяване на административни нарушения и наказателни постановления за нарушения по чл. 179, ал. 3 - 3в, ако същите отговарят на изискванията за електронен документ и са подписани с квалифициран електронен подпис.

      (5) Органите по чл. 165 и чл. 167, ал. 3 - 3б имат достъп до електронната система по ал. 3 и до информационната система по ал. 4 за целите на осъществявания контрол върху спазването на задължението за заплащане на съответната такса по чл. 10, ал. 1 от Закона за пътищата.
      (6) Определените от управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" длъжностни лица имат право на достъп до водените от Министерството на вътрешните работи регистри за установяване на собствеността, ползването, вида, категорията, обща техническа допустима максимална маса, броя оси и екологична категория на заснети от системата по ал. 1 пътни превозни средства.

      (7) Обменът на информация, условията и редът за достъп до електронната система по ал. 3, до информационната система по ал. 4 и до водените от Министерството на вътрешните работи регистри се урежда с инструкция, която се издава съвместно от министъра на регионалното развитие и благоустройството, министъра на вътрешните работи и министъра на финансите.
      PS: Точка 6 на мен ми е малко неясна: "6. изземват и задържат свидетелства за регистрация на моторно превозно средство, в предвидените от закона случаи;" но предполагам че и регистрационните номера са свидетелство за регистрация на МПС.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        За специалния режим явно не съм го догледал(а е явно че не са подготвени да са със специален) ама дай цитат за взимането на книжките и номерата това "предполагам" некак си не е сериозно

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Имат право да проверяват всички документи на водача и мпс-то.

          Като установят нарушения различни от неплатена винтетка какво да правят? Вярно, все още нямат достъп до системата на КАТ, ама според ЗДвП това се урежда с инструкция подписана от трима министри..... А тия инструкции по начало не са публична информация.

          При връчени и неплатени глоби се отнема книжката докато не ги платиш. За без гражданска също.

          Дали ще го направи тол 'полицая' или ще задържи документите докато дойде патрул на КАТ да го направи резултата е същия.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Баси , много ще поскъпнат агнетата , щом сичкото офчар и внук се е фанало във фиска
            Да му решава задачите неофчарски
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              Имат право да проверяват всички документи на водача и мпс-то.

              Като установят нарушения различни от неплатена винтетка какво да правят? Вярно, все още нямат достъп до системата на КАТ, ама според ЗДвП това се урежда с инструкция подписана от трима министри..... А тия инструкции по начало не са публична информация.

              При връчени и неплатени глоби се отнема книжката докато не ги платиш. За без гражданска също.

              Дали ще го направи тол 'полицая' или ще задържи документите докато дойде патрул на КАТ да го направи резултата е същия.
              Приятел , що не пущиш зондер команде и нема нужда и от лопата за провинилия се
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                КазвАх ви аз,че е по-добре обикновенна,тъпа,годишна хартиена винетка,ама не “21 век сме“.
                ,
                П.П. Сега и заплати,коли,гориво,дрехи,оборудване,офиси,началници.....Защо да е просто и лесно,като може да е сложно и трудно?
                Последно редактирано от Krelion; 05-03-19, 23:42.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Направо да им раздадат по един Макаров и да ни копат до отбивката дето са ни спрели.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    И на двете коли имам годишни електронни винетки и до момента не са ме спирали / Трябва ли да се притеснявам нещо ?

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      И на двете коли имам годишни електронни винетки и до момента не са ме спирали / Трябва ли да се притеснявам нещо ?
                      Няма за какво да се притесняваш.Като(ако) те спрат ще се поядосаш малко и това е.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Ноември 2019 закупи кола нов внос с транзитни номера от Ботевград съответно закупих хартиена винетка за една година.На касовата бележка беше отбелязан транзитният номер.Преди около месец сам спрях при едни Толл полицаи.Казах им за какво съм обясних им че винетката се води на друг номер (транзитния).Едно девойче на не повече от 25 години каза че не е проблем Бил съм спрял точно при когото трябва ???
                        -Снима ми номера и винетката с телефона.Каза че ги пращали в София и там ги качвали в някаква база.След това 2 пъти съм минавал покрай тях не са ме спирали.При проверка на сайта им ми казва,че все още на този номер няма регистрирана ел.Винетка.Може би имат и друга база до която ние нямаме достъп-за проверка на регистрирани хартиени винетки.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          КазвАх ви аз,че е по-добре обикновенна,тъпа,годишна хартиена винетка,ама не “21 век сме“.
                          ,
                          П.П. Сега и заплати,коли,гориво,дрехи,оборудване,офиси,началници.....Защо да е просто и лесно,като може да е сложно и трудно?
                          Няма начин. В България всички прости и лесни неща са добре дошли за де що има тарикат. А и да не забравяме, че основната идея все пак е транзитния трафик. Товарния.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            А и да не забравяме, че основната идея все пак е транзитния трафик. Товарния.
                            Точно. За мен бонус - няма търкане и лепене.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                              .На касовата бележка беше отбелязан транзитният номер.
                              Аз бих си носил преснимани талона от КАТ с транзитния номер и нотариалния договор
                              за всеки случаи, че от тези 1000 новоизлюпени тол-полицаи никой знае колко дебили има.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Наистина е много лошо с новите винетки. Не може една да се ползва за няколко автомобила. Направо ужас. Как не ги е срам ..
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X