Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Винетка и приложението и

    Дефинирай "подлежа ли на санкция". Ако питаш дали може да ти напишат акт - може. Ако питаш дали ще падне в съда - ще падне.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: Винетка и приложението и

      "Подлежа на санкция"=нарушавам ли ЗДвП и Правилника за прилагането му.
      А ако ми напишат акт(баси колко сме извратили тази дума)-какво ще пишат в него? Нали трябва да се упомене кой точно член или знак не съм уважил. А в закона няма такъв знак, та не могат да го цитират.
      Ако има знак за ограничение на скоростта, който си го има в правилника-да, нарушил съм го, но ако няма след всяко кръстовище, а се уповават само на табелата в началото на населеното място???
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Пътните знаци и маркировка се спазват безусловно където ги има. Категорията на пътищата е относително постоянна. Все едно: Разрешена максимална скорост извън населено место /без магистралите/ - 90 км/ч, в населено место - 60 км/ч. Ако няма знак за по-ниска спазваш тази по закон.
        Вероятно искаш да кажеш 50...

        Коментар


        • #34
          От: Винетка и приложението и

          Актуалните ниски скорости за населено са така ,30 или 50 и 5-6 отгоре от нас и стават към 60.Само че тоя навик с 5-6 отгоре ,навън го наказват здраво ,особено ако са ти направили филм.Иначе тия знаци 40 не ми е ясно що още стоят .
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            "Подлежа на санкция"=нарушавам ли ЗДвП и Правилника за прилагането му.
            А ако ми напишат акт(баси колко сме извратили тази дума)-какво ще пишат в него? Нали трябва да се упомене кой точно член или знак не съм уважил. А в закона няма такъв знак, та не могат да го цитират.
            Най-вероятно ще цитират члена, който изисква поставянето на винетен стикер. Изискването за знак е в друг нормативен документ даже.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ..........
              А за тол системата - с две ръце ЗА............
              Познай защо се мОтат с въвеждането. Истината е ползваш-плащаш, а не да даваш едни пари като данък без причина. За сравнение от началото на годината съм си ползвал годишната винетка 2 пъти за по един - два дни, а полугодието минава.
              И ще се събира от ВСЕКИ без изключение.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #37
                От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Решението не е актуално
                3) Списъкът на пътищата за преминаване на пътни превозни средства с българска или чуждестранна регистрация, по които може да се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, или такса за изминато разстояние - ТОЛ такса, се приема с решение на Министерския съвет. Списъкът се обнародва в "Държавен вестник".
                От там нататък не е необходимо никъде да има знаци. Длъжни сме да знаем списъка

                Коментар


                • #38
                  От: Винетка и приложението и

                  Защо има само дневни,седмични,месечни и годишни? Днес ако си купя кола,ще я ползвам само 6 месеца,защо да плащам за 1г?
                  Най-разумното е :
                  -или Тол.
                  -или винетка от дата до дата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Решението не е актуално
                    3) Списъкът на пътищата за преминаване на пътни превозни средства с българска или чуждестранна регистрация, по които може да се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, или такса за изминато разстояние - ТОЛ такса, се приема с решение на Министерския съвет. Списъкът се обнародва в "Държавен вестник".
                    От там нататък не е необходимо никъде да има знаци. Длъжни сме да знаем списъка
                    Малко си се объркал. Тук е оказано къде може да се събира такса. За самото събиране трябва да бъдат изпълнени някои и други неща.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Винетка и приложението и

                      Изобщо не съм се объркАл. Дай да не спориме как се тълкуват правни норми, лекция не ми се изнася. Поставянето на знаци не е необходимо, за това и на повечето места където ги няма никой не си прави труда да ги слага на ново. В случая действа необорима презумпция с публикуването на списъка в държавен вестник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Винетка и приложението и

                        Много ме кефят юридическите дебри в България
                        Ето цитат от едно дело по посочения казус през 2013г:
                        . Съдът не споделя доводите му за липсата на пътен знак Д 25, обозначаващ край на населеното място и необходимост от винетна такса на мястото на проверката, като това оплакване индикира необоснованост с оглед на получената справка от Агенция “Пътна инфраструктура” за наличието на такъв знак.
                        Ами тъй я - искаш справка за изправността на пътя точно от организацията задължена да поддържа в изправност пътя
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Винетка и приложението и

                          Т.е. като се публикува списък с пътищата по които може да се събира такса, то това означава, че такава задължително трябва да се плаща, независимо от създадената организация за самото плащане? Там пише също така, че може да се събира винетна такса или ТОЛ такса - кой и как избира какво да плаща след като прочете списъка? Ако няма пунктове за ТОЛ такси, означава ли че трябва да ходим някъде да плащаме таксата за да минем по пътя, след като сме наизустили списъкът?
                          Не съм юрист, но ти ако си, трудно ще ме убедиш как правилно се тълкуват правни норми.

                          ПС: Аха, чакай да питам и за тази алинея:

                          (4) За ползване на отделни съоръжения по републиканските пътища по ал. 1 - мостове, тунели и/или планински проходи, посочени в списък, приет с решение на Министерския съвет и обнародван в "Държавен вестник", може да се въвежда такса за ползване на съответното съоръжение и/или проход. Тази такса не се въвежда за пътищата, за които се събира такса по ал. 1, т. 2.
                          Тя означава ли, че трябва да ходим в АПИ да плащаме такса за съоръженията от въпросния списък преди да минем по/през тях?
                          Последно редактирано от silverfox; 15-06-17, 11:47.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            В този ред на мисли...

                            В началото на някои села има табела "Ограничение на скоростта за цялото населено място-40 км/ч".
                            В закона и правилника такъв знак няма. Ако карам с 50-подлежа ли на санкция? Според мен-не. Това си е измислица и инициатива на кметовете, или някакъв инициативен комитет, която няма правна стойност.
                            Коле, знак за ограничение на скоростта го има в знаците/правилника. Указателната табела под него за обсега му на действие - също (може да пише метри след знака за които важи например). Тъй че е твърде вероятно ако ти напишат акт той да не падне в съда.

                            Той българският съд по принцип си е малко като квантовата физика - работи се с вероятности. Разликата е че в квантовата физика въпросните вероятности са доста добре дефинирани и хич не ги е еня кой чий баджанак е, докато в съда могат не само нова физика, ами и нова математика да измислят, щом на някой наш човек е угодно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Коле, знак за ограничение на скоростта го има в знаците/правилника. Указателната табела под него за обсега му на действие - също (може да пише метри след знака за които важи например). Тъй че е твърде вероятно ако ти напишат акт той да не падне в съда.
                              Всички знаци важат до първото кръстовище.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Всички знаци важат до първото кръстовище.
                                Ако няма указателна табела за разстояние.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X