Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    А каква ли е причината или това е следствието?
    Това е резултата от татовото време.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
      "президенти" има много и то "специализатори" , но Президента е един!
      И? С Негово Величество ли трябва да се обръщаме.

      Констатации се правят лесно. Вършенето на работа по-добре от тия, за които констатираш че са неуки е съвсем друго нещо.

      Хич не ме убеждавай че човек, имащ взимане-даване с червената клика, и издигнат от тях (както и да си върти разни части - все са му отзад и все факта си е факт), може да свърши нещо смислено. Не може! Измежду тия нормален човек не може да просъществува! Колкото пъти са печелили избори, толкова пъти са го доказали!

      Висш военен на НАТО-вска държава на втория месец започна да се изявява като русофил. Същата фурнаджийска лопата като безброй други.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Re: От: Re: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        А? Все пак минава през града?
        Ако минаваше през града щеше да е хорда? А и в момента няма значение дали минава или не, защото я обявиха за магистрала А6.

        Коментар


        • От: Re: От: Re: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
          Ако минаваше през града щеше да е хорда? А и в момента няма значение дали минава или не, защото я обявиха за магистрала А6.
          А как?

          A chord of a circle is a straight line segment whose endpoints both lie on the circle. A secant line, or just secant, is the infinite line extension of a chord. More generally, a chord is a line segment joining two points on any curve, for instance an ellipse. A chord that passes through a circle's center point is the circle's diameter. Every diameter is a chord, but not every chord is a diameter.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Re: От: Re: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
            Ако минаваше през града щеше да е хорда? А и в момента няма значение дали минава или не, защото я обявиха за магистрала А6.
            Интересно как ще дефинираш "не минава през" при положение, че имаш квартали на София от двете страни на тангентата-хорда?

            Двама равини се срещат пред синагогата в събота.
            - Да знаеш, какво чудо ми се случи днес! Вървя си аз по пътя за синагогата и заваля дъжд. Но как да си разтворя чадъра - нали е събота? Боже, помогни ми, казвам! И става чудо: отляво дъжд, отдясно дъжд, а по средата слънчева пътека.
            - Това е нищо - казал другия. - Вървя аз насам и гледам кюлче злато на земята. Но как да го вдигна - нали е събота? И стана чудо: отляво събота, отдясно събота, а по средата - петък!
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • Re: Винетка и приложението и

              Никак. Не съм го измислил аз. Само че видях идеи, че било тангента на околовръстното. Не е.
              Няма ли да ме питате и защо не е права линия?

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                А източната тангента, на какво е тангента?

                Коментар


                • Re: Винетка и приложението и

                  Южната дъга на околовръстното на какво е околовръст?

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Източната си е околовръстно.Навсякъде по окшловръстното максималната скорост е 80 до 90 км/ч.,на скоростната от Мрамор до Ботевградско е 120.От Требич до Овча купел е западна отсечка ,Южната от Овма купел до Лозен,ма штвсякъде е Околовръстно,няма Източна тангента.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Какво се задълбочихте на тема 'математика'? Ами някой измислил това име 'Северна тангента' и толкова...
                      Що не спорите АМ Хемус, Тракия, Струма, Марица, Люлин и особено АМ Черно море магистрали ли са или не - ами така са ги нарекли?
                      А за винетките - вариантите са два - общински път - няма винетки, поддържа се от общината. Републикански път - има винетки - поддържа се от държавата...
                      Ама явно някои искат да е общински път ако става въпрос за винетките, и да е републикански - като стане въпрос за поддръжката/парите...
                      Е сиренето и в мишеловката струва пари
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Източната си е околовръстно.Навсякъде по окшловръстното максималната скорост е 80 до 90 км/ч.,на скоростната от Мрамор до Ботевградско е 120.От Требич до Овча купел е западна отсечка ,Южната от Овма купел до Лозен,ма штвсякъде е Околовръстно,няма Източна тангента.
                        Верно ли си верваш?

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Аааа, Източната тангента я ползвам много често, ама там ограничението е 20км/ч, а не 120 Явно има други ускорители на частици, та стигам бързо до летището (последния път от Ботевградско до Мими Балканска - 45 минути )
                          Без винетка
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            А за винетките - вариантите са два - общински път - няма винетки, поддържа се от общината. Републикански път - има винетки - поддържа се от държавата...
                            Така де, ама на държавата така и така и плащам винетка, за да ползвам пътната мрежа, а сега общината ще трябва да харчи и от общинските ми данъци, за да може за живеещите на 50км околовръст София да е без винетки (сякаш някой поддържа кола, само за София!).
                            И всичко това, при положение, че в България винетката струва непълен резервоар гориво...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Така де, ама на държавата така и така и плащам винетка, за да ползвам пътната мрежа, а сега общината ще трябва да харчи и от общинските ми данъци, за да може за живеещите на 50км околовръст София да е без винетки (сякаш някой поддържа кола, само за София!).
                              И всичко това, при положение, че в България винетката струва непълен резервоар гориво...
                              И да не ти се вярва - ето ме.
                              Поддържам 2 коли без винетки и не ги карам по републиканската пътна мрежа.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Така де, ама на държавата така и така и плащам винетка, за да ползвам пътната мрежа, а сега общината ще трябва да харчи и от общинските ми данъци, за да може за живеещите на 50км околовръст София да е без винетки (сякаш някой поддържа кола, само за София!).
                                И всичко това, при положение, че в България винетката струва непълен резервоар гориво...
                                Винетка плащаш за ползване на републиканската пътна мрежа еди-кои си класове пътища...
                                За общинските пътища плащаш на общината по местоживеене (вероятно - данъка МПС)..
                                За мен също бе прекален 'рева' за Северната тангента - трябваше да си остане с винетка и да не е задължение на общината да се занимава с нея... Ама явно там си имате умни и инициативни хора, дето реваха
                                Обикновено по нея се движат транзитни автомобили (поне моите наблюдения са за голям процент такива)...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X