Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ... ами например човек, който старателно се опитва да си свърши работата.

    И го прави по много пъти защото интерфейсът е направен с гъза си и за да видиш резултата от конвертирането трябва да си ясновидец и да знаеш къде другаде да кликнеш, и защото същия гъзоглав интерфейс не ти съобщава че конкретната винетка вече е конвертирана.
    Естествена реакция на съвестен човек.

    За да свърши работата - безплатно за екипа, и с вероятността да плати от джоба си, за малоумността на ИТ екипа на бгтол, или не малоумността, щото не е луд тоя, дето яде зелника..

    КАкъв е тоя професор, по какво, и къде - тоя Олег Асенов? То напоследък професурата е доста компроментирано понятие, и с удоволствие бих проверил какъв е тоя - това ще го сторя още утре сутринта. Не, че ще промени нещо, де.

    Прочее, защо сайта на тия бгтол е хостван на icn.дърабъра, вместо някъде, дето се хоства държавна администрация - аз с удоволствие си давам данните за картово разплащане на пейпал, ама тук нещо има аромат на миризма, някак си..

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Айде за поредно- защо потърпевшите инициираха конвертирането, като не че не е задължително, ми и ония го поентиха? И чакаш после тия да се изокат. Нее, малко е.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Системата е разработена и внедрена от Капш (Kapsch), които имат зад гърба си няколко успешни внедрени ТОЛ системи в Европа. Проф. Асенов също (доколкото имам инфо) е консултирал въвеждането на пътни такси в Европа.

        Тва че ние сме селски тарикати и се опитваме да хакнем Системата и Световната несправедливост с 90 левчета си е наш личен проблем.
        Винетката ми е до края на юни,така че не ме слагай в групата на "селските тарикатчета",в Града са много повече,особено из някои квартали.По принцип ме дразни наглостта облечена в държавност от всякакъв тип,другата редовата от улицата я уреждам много бързо!Ич не я търпа,мааму!А това че.избеляват касовите на кой вина е ?На плащащия?Не вервам !Мойта я преснимах на телефона щото е с екстри и чако тогава я извадих като копия,щото директно на факса на няколко места нищо не стана,въпреки че на око се чете все още!Виновна е системата ,не ние които си плащаме!Не сме тарикати,търсиме си правата!Елементарна реакция на будни хора,не на телета пред кланица!
        Последно редактирано от faster; 03-01-19, 20:29.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ... ами например човек, който старателно се опитва да си свърши работата.

          И го прави по много пъти защото интерфейсът е направен с гъза си и за да видиш резултата от конвертирането трябва да си ясновидец и да знаеш къде другаде да кликнеш, и защото същия гъзоглав интерфейс не ти съобщава че конкретната винетка вече е конвертирана.
          Ох, не вливай ми в сърце отрова, плийз...

          Човекът се опитвал старателно да си свърши работата. Коя точно работа? И без да я конвертира, винетката си му важи до срока на хартиения стикер на стъклото - пише си го ясно на сайта на АПИ. Да по-удобно ще е ако успее да я конвертира, но не е края на света ако не успее. Не е като да е съвсем без винетка и отчаяно да се опитва да си купи нова. А и тогава не би цъкал тъпо и упорито 168 пъти. На тебе като ти даде грешка при плащане - първо проверяваш сумата дали реално ти е излезнала от сметката, или помпиш левия бутон на мишката до припадък? И после като му дойдат 168 х 97 лева пак световното юдейство ще му е виновно на тоя юнак. Ами другия шампион на мозъчния труд - опит да конвертира 48 различни винетки на един номер на автомобил? Само не ми казвай, че и той отчаяно се е опитвал да си свърши работата, и на колата му верно има налепени 48 валидни хартиени винетки.

          Та така. От мен да знаеш - държава и келнер вътре няма. На АПИ им е през муя за това, че някакви уонаби хакери и самодейни бета-тестери си мислят, че са успели да таковат дявола у въздуха. Щото не са успели. В краен случай ще затрият всички налични конвертации, и от това, както и от липсата за опция на конвертация в момента, ще пострадат съвестните граждани като мен и теб. Щото заради 100-500-1000 келеша или ще трябва да си правим конвертацията наново, или да чакаме още няколко дни АПИ да си оправят бъговете по системите.

          А да не споменавам факта, че заради бърсането на л@йната на въпросните келешчета, в момента АПИ нямат ресурс да въведат една още по-важна техническа промяна, която касае основно бизнес-потребителите, и става въпрос за едни много по-големи донги. Щото едно ако имаш проблем с винетките на 2 баничарки е едно, друго е на флота от 400 леки коли. Или тем паче 400 камиона, примерно. Което вече ме касае и мен, по професионална линия.

          Но не, нека ръкопляскаме на факта, че пак измислихме начин да се извадим сами за косата от блатото. Vivat. Тряя си сложим Херостат на герба, ше ни отива.

          П.С. Не съм адвокат на АПИ и Капш, очевидно системите им имат проблем. Но и ние не помагаме, със сигурност.

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          КАкъв е тоя професор, по какво, и къде - тоя Олег Асенов?
          По какво - не знам. Къде - някъде в Скандинавието (Норвегия май) ако правилно си спомням визитката му.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Какво беше на старите хартиени винетки та се наложи тоя резил?
            Явно технически не сме способни.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              ... ще затрият всички налични конвертации
              Щото системата е правена с гъза си. Келеши е имало, има и ще има.

              Няма НИКАКЪВ смисъл да се пуска в експлоатация система, прецакваема от келеши. От такива неща държавата е вътре - много повече от редовия гражданин.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Системата е написана с гъза си. Отделно, в тази тема дали има и 5 човека виждали сорс код. Ама дават акъл...
                Що си мислите, че някой е стоял и е цъкал 168 пъти една и съща винетка?
                Ще потретя, апликейшъна е писана от първокурсници.
                Остава и да затрият цялата база, и шапка и свалям. 168 милиона за нещо което струва и има вид за 1680 лв....

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  В Австрия и по-точно Виена, качваш се на магистрала или скоростен път в рамките на града и виждаш табела край на Виена, и си искат винетка, за да караш, нищо че под тебе си е същинската част на града - Ердберг, Донаущат и т.н.
                  Но в България не е никакъв проблем противно на законите, нормативите пък ако щете и срещу моралните и човешки представи за справедливост, цяла България да плаща в едно с ЕС за да се направи скоростен път, магистрала, тангента, допирателна, хипотенуза, катет и пр. измишльотини на АПИ, за да е удобно на една шепа софиянци живееще в крайните села на града.
                  Не знам на това как му казвате, ама за мен си има ясно изразен израз, с който да изразя обичта си към поредното беззаконие в полза на крайните квартали на София, за което в някаква степен се плаща и от моя джоб.
                  Настоящата "Северна тангента " в участъка от Мрамор до Филиповци, се направи върху Околовръстния път на София! По този начин няма как да се заобиколи, или караш по нея ,или се навираш в задръстванията!
                  Затова е "мрънкането"....не ни оставят алтернативи, напротив.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Щото едно ако имаш проблем с винетките на 2 баничарки е едно, друго е на флота от 400 леки коли. Или тем паче 400 камиона, примерно. Което вече ме касае и мен, по профе.....
                    Тогава ти идва на крака у дома застраховател, ГТП, дистрибутори на горива, сервиз, автовносители и всички други навлеци, за което не си се и сетил. Не че не си прав, но ДНЕС рано сутринта аз не можах да си купя винетка.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ... в момента АПИ нямат ресурс да въведат една...
                      Впрочем на път съм да отпадна служебно от облога който имаме по темата. Познай как.

                      Нали не броиш сегашната система за винетки за леки коли работеща?

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Щото системата е правена с гъза си. Келеши е имало, има и ще има.

                        Няма НИКАКЪВ смисъл да се пуска в експлоатация система, прецакваема от келеши. От такива неща държавата е вътре - много повече от редовия гражданин.
                        Няма непрецакваеми системи. Въпросът е дали бай Ханс ще влезе в системата на Toll Collect, и ще прекара ден и половина в опити да си спести 3.50 ойро. М? Щото и държавата ни такава една - никаква. Аз лично бих поискал поименен списък на тИрикатите дето са се опитвалли да хакнат системата (по въведените номера на автомобилите). На физическите лица - забрана за електронна конвертация, демек със всички докименти на каляската (на хартия, в оригинал, с мокър печат и подпис) в най-близкия пункт на АПИ, а там - едно гише за обслужване, работно време от 10 до 14, с обедна почивка от 11 до 13, плюс изънреден ГТП на каляската (примерно). За ЮЛ - бонус, извънредна данъчна ревизия. Щоб іншим було неповадно И мераклиЙте ще секнат по естествен път....

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Тогава ти идва на крака у дома застраховател, ГТП, дистрибутори на горива, сервиз, автовносители и всички други навлеци, за което не си се и сетил. Не че не си прав, но ДНЕС рано сутринта аз не можах да си купя винетка.
                        Ми аз понеже съм от гореизборените навлеци - така и правя. Ходя при клиентите си, бия се с крак в гърдите и със сълзи на очите усилено доказвам, че не съм двугърба камила. От което на моите клиенти не им става по-леко, някак си... От месец и нещо телефона ми е като Изповедалнята на Биг Брадър. И не им се сърдя на хората, щото аз съм наемник, ама те горят с реални пари. ТЕХНИТЕ пари.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Впрочем на път съм да отпадна служебно от облога който имаме по темата. Познай как.

                        Нали не броиш сегашната система за винетки за леки коли работеща?
                        Баса си е бас. Ако на 01.02.2019 системата не работи - ти печелиш. Ще си извоювам возене на Уазинатора по друг повод

                        Или са те извикали от АПИ да им оправиш бакиЙте, и изпадаш в конфликт на интереси? Тогава пак ти го броим зачот. Ти ми оправи проблемите с клиентите - лично ще ти наливам крушовица в гърлото, докато почнеш да връщаш
                        Последно редактирано от windwarrior; 03-01-19, 21:44.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Няма непрецакваеми системи. Въпросът е дали бай Ханс ще влезе в системата на Toll Collect, и ще прекара ден и половина в опити да си спести 3.50 ойро. М? Щото и държавата ни такава една - никаква. Аз лично бих поискал поименен списък на тИрикатите дето са се опитвалли да хакнат системата (по въведените номера на автомобилите). На физическите лица - забрана за електронна конвертация, демек със всички докименти на каляската (на хартия, в оригинал, с мокър печат и подпис) в най-близкия пункт на АПИ, а там - едно гише за обслужване, работно време от 10 до 14, с обедна почивка от 11 до 13, плюс изънреден ГТП на каляската (примерно). За ЮЛ - бонус, извънредна данъчна ревизия. Щоб іншим було неповадно И мераклиЙте ще секнат по естествен път....
                          ...
                          Доста си мек. Аз мисля за такова грандиозно престъпление като вменено ползване на недоклатена държавна ИТ система, минимума е на стадиона или тричленка и айде.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Доста си мек. Аз мисля за такова грандиозно престъпление като вменено ползване на недоклатена държавна ИТ система, минимума е на стадиона или тричленка и айде.
                            Губим трудов ресурс. Да си стиснем ръцете някъде по средата - 20 дена в тухларната? С конфискация?

                            Поправка - направи ги 90 дена, без конфискация. И bin dolar para cezası. За разкош.

                            5.21.040 Misuse of the 911 system – Penalties.

                            Unless otherwise provided in this chapter or by state statute adopted by reference, any person violating any provision of this chapter shall be guilty of a misdemeanor and, upon conviction thereof, be sentenced to a fine not to exceed $1,000 and/or 90 days in jail.
                            Последно редактирано от windwarrior; 03-01-19, 21:59.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Няма непрецакваеми системи.
                              изобщо казано е така, но постфактум, това е оправдание за некадърници.

                              Когато система с материален интерес стотици милиони бъде прецакана с труд за 1000 лева (сумарните усилия на твоите келеши, силно надценени в пари)...

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ... 20 дена в тухларната?
                                Какво са ти виновни тухларите?

                                Впрочем в НК има съвсем смислени текстове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X