Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Винетка и приложението и

    За Банкя няма винетка. макар първата година. след въвеждането да имаше.
    Спирали са ме на Божурище на светофара на "Метро" - посока към София - бях ходил до Таран-а. но се върнах по главния път. за който твърдяха. че е необходима винетка.
    По този през населеното място не трябвапо. а другото било международен път.
    Казах. че не съм напускал София и с това разговора приключи.
    До дЕдо Владо си трябва винетка. но си купувам само при необходимост седмична. а ходех с удоволствие.
    Що няма дневна винетка. аджеба?!
    Ако имам работа до Перник/примерно/ за два часа що да си купувам седмична? /това е по-скоро риторичен въпрос/.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #17
      От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      И аз да попитам.
      Тръгвам за дедо Владо към Костинброд по пътя към Калотина.
      Табели за винетки - йок.
      Танбела за край на София също няма.
      Кво праим?
      - четем Закона за движение по пътищата. Е , тЕя дет не го знаем . Ти понеже си със златен талон - би трябвало да си наясно . .. или не ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Винетка и приложението и

        Казуса е интересен и за мен. Забелязван на много места, че знаците вече ги няма. Но според закона винетка е необходима. Ама те толкова често приемат промени, че съм спрял да се интересувам.

        Коментар


        • #19
          От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И аз да попитам.
          Тръгвам за дедо Владо към Костинброд по пътя към Калотина.
          ...
          Кво праим?
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Мен ли питаш, аз да не съм АПИ............... ако искаш, пробвай без винетка и после ще разказваш.
          Аз си лепвам винетките в началото на годината и не си убивам и малкото нервни клетки, които са ми останали, с такива екзистенциални казуси.
          Аз бях забравил на една от колите и... 50 лева назад Глобите почват с една нула след 50-то.
          Тръгнаха нещо да ми обЕсняват, че "въпреки, че съм се бил лепнал зад камиона, за да се скрия" (немаше такова нещо, просто карах бавно, за да не изпусна разклона) те пак ме били уловили, щото "си имаме тука една машинка и тя пищи". Верно, че годишните винетки имат някаква спирала вътре в тях, ама другите нищо нямат?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Казуса е интересен и за мен. Забелязван на много места, че знаците вече ги няма. ....
            Ма какви знаци , бе приятелю ?! Четете Закона ! Нищо интересно няма в казуса .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Винетка и приложението и

              Както магистралата се обозначава със знак, така и всички други пътища, подлежащи на контрол и тарифиране. Ама не държа да съм прав-в Европа има знак май само на входната граница.

              Коментар


              • #22
                От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Както магистралата се обозначава със знак, така и всички други пътища, подлежащи на контрол и тарифиране. Ама не държа да съм прав-в Европа има знак май само на входната граница.
                Е явно не и според нашите тикви. Сега четох. Поредния абсурд, чиято цел е ясна.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Беше след Волуяк, посока Костинброд. Сега не знам.
                  Сега май няма. Днес минавах 2 пъти там. Не че ги гледам много де - купувам винетка и не го мисля.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    И как по-точно ще разбереш че от 4-ти клас път се качваш на 3-ти? От всичките изброени пътища единствено магистралата е посочена с пътен знак.
                    Естествено, че със знак за винетка или едни малки табелки които се срещат тук-там и на които пише категорията на пътя.
                    Въпроса на Вени беше за конкретен маршрут. Разбира се, че не може и не си длъжен да знаеш къде са четвъртокласните пътища в цялата страна, но да тръгнеш на дълъг път без винетка...
                    В даден район местните си знаят кой път какъв е и без знаци по него, а какво е състоянието на знаковото стопанство по пътищата всички знаем.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #25
                      От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      ...В даден район местните си знаят кой път какъв е ....
                      Преди известно време . Движа се по път (у един н- ски град), главен според Закона . Наближавам едно кръстовище , пътя вдясно от мен със знак "Стоп" . Обаче от него буквално излита един местен , прави ляв завой без да спира на "Стоп-а" ( което е длъжен да направи) и : право срещу мен !
                      Естествено , след като набих спирачки ми кипна , отбих , спрях - онзи също и започна разправията .
                      Останах същисан от "аргумента" за неспирането на "местния" : "Ами до вчера знак стоп нямашьи тука тъй!"

                      та те така ... с местните ... и "знанията" им за Закона .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Публикувам тази тема във връзка с един въпрос, който ми се появи оня ден.

                        Според тоя списък - на републиканските пътища, за които се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, един път - от Пловдив до Перущица е в него, и съответно, за движение по него се изисква винетка.

                        Обаче!

                        По целия тоя път никъде, ама никъде няма знак, който да оповестява това.

                        При предишното ми минаване оттам ми направи впечатление, че в началото на пътя от Пловдив знак няма, в началото на пътя Златитрап -Брестовица - няма, и в началото на Брестовица - Перущица - знак няма. Дори и коловете, дето седяха тия знаци, ги няма.

                        Въпроса ми е - аз трябва ли да знам всички пътища, за които се изисква винетка, или трябва да спазвам знаците, или липсата им?
                        По принцип нито един от пътищата в страната ни не отговаря за каквато и до било основателна такса,особено старите участъци на магистралите.Ето сега например с Хемус,платил си винетка за нищо ,да се влачиш с 2 часа заобиколен път през Искърското дефиле.Който не е карал с такъв трафик там,той не може да си представи за какво става въпрос!Мнението ми не е хейтърство,а истина .Пътя доколкото е ремонтиран ,въобще не е за такъв тежък трафик,плюс това че в много участъци беше стеснен ,по неясни причини.За некачествения ремонт не коментирам,пътя беше пуснат преди годин напълно,а вече е с "ровища " на места и тоя трафик......Така че няма ли знак няма винетка.Качествените пътища изискващи каквито и да било такси означават ,добра настилка при всякакви атмосферни условия,светлоотразителна маркировка,точно и безопасно поставени пътни съоръжения и актуални знаци!Това нещо май на много ат апи не им е ясно.Въпросната тол система пъке абсолютен та...ак!Все едно на черен път да сложиш винетки.....,пълна излагация.Показва го сегашното положение на пътната инфраструктура.От 20 години на Хемус правеха ремонт на едни и същи тунели,някои хванаха пенсията там,а на всичко друго не се обръщаше внимание!За да изискваш ,трябва да дадеш!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          ....Който не е карал с такъв трафик там,той не може да си представи за какво става въпрос!...
                          Що бе - хората да си припомнят как минавахме Витиня преди тунелите
                          Сещам се с баба шкода 1000МБ как го катерех с 15км/ч зад един камион и се чудехме кой първи ще прегрее А за изпреварване не можеше да става дума из цялата Витиня - насрещния трафик също бе плътен...

                          А за тол системата - с две ръце ЗА... Ама да направиш магистралния пръстен първо...
                          Винаги можеш да направиш справедлива такса - 'транзитния турист' няма да го притеснят 10-15 Евра за 10 дневна 'винетка' за лек автомобил. Което не пречи да можеш да направиш преференции за местното население... Както го мислят немците... За да няма дискриминация - ВСИЧКИ ще плащат едни 50Евра пътна такса за влизане в Германия, ама на местните тези 50 Евра годишно ще бъдат 'включени' в досегашните данъци... Т.е. и вълка сит, и агнето цяло...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Винетка и приложението и

                            Да ,но за качествени магистрали като у Европата!Цена -качество,стара дилема,ма актуална!!!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Останах същисан от "аргумента" за неспирането на "местния" : "Ами до вчера знак стоп нямашьи тука тъй!"

                              та те така ... с местните ... и "знанията" им за Закона .
                              Така е, има ги навсякъде.
                              Сещам се по милиционерско време два пъти в годината сменяхме стоповете на няколко кръстовища. Зимата давахме предимство на стръмните улици щото да спираш и тръгваш на баир в поледицата... През другите сезони ги обръщахме за да направим нещо като "зелена вълна" към индустриалната зона. Та няколко дни след промените по половин час в натоварения трафик имаше униформено присъствие на въпросните кръстовища. Ей така за профилактика и подсещане докато свикнат, щото нали Партията не даваше да има катастрофи и да се нарушава трудовия ритъм.
                              Да се върна в темата. Пътните знаци и маркировка се спазват безусловно където ги има. Категорията на пътищата е относително постоянна. Все едно: Разрешена максимална скорост извън населено место /без магистралите/ - 90 км/ч, в населено место - 60 км/ч. Ако няма знак за по-ниска спазваш тази по закон.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Винетка и приложението и

                                В този ред на мисли...

                                В началото на някои села има табела "Ограничение на скоростта за цялото населено място-40 км/ч".
                                В закона и правилника такъв знак няма. Ако карам с 50-подлежа ли на санкция? Според мен-не. Това си е измислица и инициатива на кметовете, или някакъв инициативен комитет, която няма правна стойност.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X