Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...Апропо - в Париж ходил ли си?...
    В Париж не съм, но днес ходих до Брюксел да снимам цветята на Grote Markt и да ям уникално приготвени миди.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180818_121952.jpg
Прегледи:1
Размер:400.5 КБ
ID:5796730
    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ...Не може да се иска от мен да губя време и пари (т.е. бензин и ресурс на автомобила), за да търся нещо, извън обичайният маршрут, по който минават хиляди хора ...
    Например да обикалям в 21:00 из Видин като пчеличка от бензиностанция на бензиностанция в отчаяно търсене на винетки. Трябваше да стигнем до Монтана и да ядем преди да си легнем.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      ... обикалям в 21:00 из Видин като пчеличка от бензиностанция на бензиностанция в отчаяно търсене на винетки.
      Особено е впечатляващ контрастът с Румъния - казваш си номера на касата, плащаш и пътуваш. Не ти лепят боклуци по джама, не ти оглежда Ушев колата от двете страни.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Особено е впечатляващ контрастът с Румъния - казваш си номера на касата, плащаш и пътуваш. Не ти лепят боклуци по джама, не ти оглежда Ушев колата от двете страни.
        Де да беше така... на мен ми искАха талона на колата - щото вкарват в системата и VIN, пък и гледат какъв вид е превозното средство (да не купуваш обикновена винетка за камион например...).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Де да беше така... на мен ми искАха талона на колата.
          Не помня дали са ми искали. Все едно, пак не е интрига.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Не помня дали са ми искали. Все едно, пак не е интрига.
            Интрига си е, защото като влезеш през Дуранкулак ставаш като Alexfield във Видин - тука нема, тука нема, тука нема... чак в Мангалия можеш да си платиш винетка. Техните полицаЙ сигурно са много толераСтни, щото не спират булгари до там, а не може да не знаят за номера с липсата на винетки.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Айде бе... За какви интриги говорите?!!!
              За Румъния?!!! Обикновено съм я купил румънската винетка ей така докато си лежа вкъщи с лаптопа в ръце...
              А ако забравя - по телефона докато пътувам към границата...
              Да, ако някой иска - може да пробва да търси винетка на дъното на кладенец и да реве, че и там няма, ама все пак румънците са осигурили вариант, при който средноинтелигентен човек няма да има нужда въобще да спира някъде да търси нещо...
              А за румънските полицаи - дебнат винетки СЛЕД първото място, на което МОЖЕШ да си купиш винетка... Последно минавах през Кардам... Полицаите бяха на 500м след бензиностанцията в Негру Вода, откъдето можеш да си купиш винетка (колега, често пътуващ до там потвърди, че редовно са били там, но ВИНАГИ - след бензиностанцията)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                ... Обикновено съм я купил румънската винетка ей така докато си лежа вкъщи с лаптопа в ръце.
                Е да де. Първия път бях забравил.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Е да де. Първия път бях забравил.
                  Забравил не се брои
                  В единият случай са ти предоставили удобен вариант, от който просто поради някаква причина си решил да не се възползваш и си влязъл във филм (от телефона също можеш да си я купиш, ама явно си решил да работиш по стария 'хартиен' метод )...
                  Докато в другия - си принуден силово да изпълняваш еквалибристики или абсурдни решения, за да си изряден..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Бях забравил и затова ходих до бензиностанцията която е на 60 метра от ГКПП. Там винетка ми продадоха за около 35 секунди и нямаше никакви еквилибристики и нищо абсурдно.

                    А румънски полицай или някакъв друг контрол на винетките така и не забелязах. Някъде прочетох че имат камери по пътищата конкретно за винетките.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Айде бе... За какви интриги говорите?!!!
                      За Румъния?!!! Обикновено съм я купил румънската винетка ей така докато си лежа вкъщи с лаптопа в ръце...
                      А ако забравя - по телефона докато пътувам към границата...
                      Да, ако някой иска - може да пробва да търси винетка на дъното на кладенец и да реве, че и там няма, ама все пак румънците са осигурили вариант, при който средноинтелигентен човек няма да има нужда въобще да спира някъде да търси нещо...
                      А за румънските полицаи - дебнат винетки СЛЕД първото място, на което МОЖЕШ да си купиш винетка... Последно минавах през Кардам... Полицаите бяха на 500м след бензиностанцията в Негру Вода, откъдето можеш да си купиш винетка (колега, често пътуващ до там потвърди, че редовно са били там, но ВИНАГИ - след бензиностанцията)...
                      А пък в Унгария ченгетата дълги години видяха 500 метра ПРЕДИ първото място на което можеше да си купиш релационен билет. Това за тежкотоварни камиони говоря.

                      Закупуването на винетка е задължение на водача на МПС. Точка. Който кара без винетка трябва да е готов да си понесе съответните последствия.

                      И да - с новата система дето иде само след 5 месеца филма "влязох на Видин, ама си купих винетка в Сандански, щото не ми беше на път" вече няма да е възможен. В смисъл ще е възможен, но ще е платен. Да си знаете.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        И да - с новата система дето иде само след 5 месеца филма "влязох на Видин, ама си купих винетка в Сандански, щото не ми беше на път" вече няма да е възможен. В смисъл ще е възможен, но ще е платен. Да си знаете.
                        Необоснован оптимизъм, бих казАл...
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ...Някъде прочетох че имат камери по пътищата конкретно за винетките.
                          И аз така четох, но специално за Кардам явно са известни (колегата ме предупреди преди пътуването), а и сам се убедих в наличието на формени полицаи, които бяха без радар и дебнеха явно само за винетки...
                          А за тукашният контрол - знаеш, че технически май всичките камери за контрол на трафика дето ги наслагаха на изходите на градове и паланки могат да вършат и тази работа... Въпрос на софтуер...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Необоснован оптимизъм, бих казАл...
                            Опровергай ме, бъди мъж и не си купувай електронна винетка догодина.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Опровергай ме, бъди мъж и не си купувай електронна винетка догодина.
                              Да видим, да видим дали въобще ще може.

                              Не съм забравил:
                              Първоначално публикуван от Ясен
                              Я биде, я не биде.

                              понеже съм в хазартно настроение, можем да заложим нещо. Към 01.февруари.2019г в България няма да има действаща електронна система за пътни такси за никакви автомобили.
                              Първоначално публикуван от windwarrior
                              100 кинта на обратното твърдение. Към 01.02.2019 в България ще има действаща система за винетки за леки автомобили. Не казвам че ще е добре действаща, но ще я има. За последните 11 години съм виждал поне 3-4 тол системи които бяха въведени в срок, въпреки че бяха откровенно не-готови за което. И поне още 2-3 които бяха условно частично готови. Държава и келнер вътре няма.

                              П.С. Ако аз спечеля - съгласен съм вместо 100 кинта да ми дадеш да покарам Уазинатора за 2-3 кръгчета на някоя полянка.
                              И Ужаската, и Дъртанян ти давам да се возиш, и 100 кинта не ти се губят ама ако тва стане.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                И Ужаската, и Дъртанян ти давам да се возиш, и 100 кинта не ти се губят ама ако тва стане.
                                А сбирка на ПРЦК (ш.м.)?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X