Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ счупена седалка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ счупена седалка

    Та взех си колата от един сервиз и след няколко часа установявам, че седалката ми е леко счупена. Всичко и работи ок, но отзад в ляво планката която държи седалката за релсата е счупена и седалката хлопа там, което е адски изнервящо на всеки завой, ускорение и спиране. Трябва ми някой който ако е възможно да я точкува с две-три капки предполагам. По възможност на място без да я сваляме. Не ме притесняват много евентуалните изгарания по мокета.

    WG 2.7 CRD

  • #2
    От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

    Питай дедо Владо.

    Коментар


    • #3
      От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

      Седалката се сваля елементарно с 4 болчета! Просто като се отвива трябва да се почистят отдолу под джипа за да не се скъсат, може след почистване и масло или вд40 за да е лека процедурата.

      Аз съм чул-чел за това чупене на седалките ама отдолу ли се чупят или облегалките, или и двете?

      Коментар


      • #4
        От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        ама отдолу ли се чупят или облегалките, или и двете?
        ....и такО и вакО, зависи седящия как се кълчоти....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

          След няколко дни ще дам отзиви и снимки от ремонта. Не сме сваляли седалката и на място(много еб@н0) с телеподаващо.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

            И на мен ми е интересно, че и аз го имам проблема.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #7
              От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

              Това се намира отзад вляво(до средната колона) на шофьорската седлака. Беше тотално откъснато и все едно шофирах на трикрак стол.

              Отвън:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170621_150312.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5757134

              Отвътре:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170621_150638.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5757135

              За сега все още държи.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

                Аз съм 105кг мисля да отслабвам като превантивно решение

                Ами честито, дано си доволен! Не искам да дразня, но реално седалката се маха лесно. Пиша го за следващите дето ще правят тая процедура.

                Коментар


                • #9
                  От: Gtand Cherokee WJ счупена седалка

                  Седалките на WJ-я са направени от некачествен говнолин и се чупят постоянно. Характерна черта на модела е това ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                    Тия дни ще свалям и аз моята да видя къде е при мен проблема, че се клати леко шофьорската. Не е чак като на трикрак стол, както описа колегата, но не е приятно.

                    Между другото, някой да е слагал седалки от нещо друго и да пасват прилично без особено много преправяне?
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                      Като заговорихте за седалките - някой да е оправял дунапрените в седалките? При мен на шофьорската се забелязва как външният борд (там дето първо сяда гъза като се качвам) е почнал да "спихва".

                      Знам, че оригиналните пълнежи в Балканстар (май вече са Силвърстар) са едни суми близки до 800 лева. Убеден съм, че има и читави майстори дето могат да го оправят това за по-малко, но търся накой дето е минал по тоя път да сподели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Като заговорихте за седалките - някой да е оправял дунапрените в седалките? При мен на шофьорската се забелязва как външният борд (там дето първо сяда гъза като се качвам) е почнал да "спихва". ...
                        По мои наблюдения това се случва, защото теловете, които са под седалката се врязват в полиуретана или от каквото там е седалката. Вариант е да се свали и отдолу да се подлепи с някакъв здрав плат.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                          За страницата (борда) говорим, нали? Всичко друго ми е идеално, но тази страница като най-натоварена страда. Ако е така - ще я закарам на някой да отдели няколко часа и да я оправи без да се прави нов детайл.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                            Аз съм се занимавал с претапициран салон съм. При мен проблема се оправи чрез подлепяне на допълнителна част на износеното. След това ми сложиха пасажерската долна част на шофьорското място а ремонтираното на пасажера.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee WJ счупена седалка

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              За страницата (борда) говорим, нали? ...
                              При мен беше така:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0005.jpg
Прегледи:1
Размер:552.6 КБ
ID:5758775

                              Вижда се къде се е скъсала седалката. Като натиснеш отгоре, телът влиза в процепа и седалката хлътва по-надолу от нормалното си положение. Точно тази седалка я смених с по-здрава (втора употреба), но май пак почва да се обажда ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X