Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешен въпрос за Sportage TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спешен въпрос за Sportage TD

    Ако термостата е блокирал, мотора отдавна щеше да е станал на чайник.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Спешен въпрос за Sportage TD

      Ех...тъкмо си мислех че съм се отказал от идеята да поставя ел. вентилатор на радиатора...а то...
      Каква е вероятността нормално работещо виско да откаже от веднъж?
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #33
        От: Спешен въпрос за Sportage TD

        Никаква.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Спешен въпрос за Sportage TD

          Затапен ЕГР не води до по-висока, а до по-ниска температурата на мотора.

          Та разсъжденията по-горе за бурното горене са вярни, но извода от тях е грешен. По-бурно гори, но с по-ниска температура. Дизела работи на бедни смеси. В натоварени режими обикновенно е 16 до 18 към едно, в разтоварени - между 20 и 40 към едно. На празен ход със затапен ЕГР може и на 80-100 към 1 да работи и проблеми няма да има.

          Та на кратко - като е затапен ЕГР-а вкараш повече свеж въздух имаш повече студена маса. Ако ЕГР-а работи влиза по-горещ въздух и пиковата температура в цилиндъра е по-висока. Две неща са показателни за тая работа:
          1) Със затапен ЕГР двигателя загрява по-бавно.
          2) Температурата на изгорелите газове е по-ниска при затапен ЕГР. На старият пасат падаше с около 150-200 градуса при нормално каране.

          Коментар


          • #35
            От: Спешен въпрос за Sportage TD

            Такааа, значи баща ми е свалил радиатора сутринта, че се е оказал с малко свободно време. Промил го е, до колкото е възможно в полеви условия и го е сложил пак. По неговите думи е излязло някакво количество мизерия от него. Изчистено е и между двата радиатора, до колкото е възможно в полеви условия.

            Колата пътува вече наобратно и за сега се държи прилично. При необходимост пуска перките на климатика.

            Ако на някой му се наложи, че информацията я няма никъде. Намирате си буксата на електромагнита на климатичния компресор, откачате я и след това можете да си контролирате перките с копчето за климатика, като единственото условие е да ви работи вътре вентилатора за купето поне на 1 степен. Буксата се намира в пасажерската част на моторния отсег, кръгла и черна с един кабел влизащ в нея (+).


            Иначе, по това, което разбирам до тук - виското трябва да се проверява редовно дали работи или не. Мотора на празен ход и на равно си е достатъчно охладен от фабричния радиатор. Явно проблеми с неработещо виско има само по дълги изкачвания. Най-вероятно ще преработя инсталацията и ще сложа термо датчик за перките на радиатора, да включват и те, ако загрее двигателя.

            c0dy^
            Благодаря за предложението, виско мога и в Добрич да намеря, както и радиатор и всичко останало, ако се наложи. Въпроса е, че трябва колата да си се върне при мен, за да проверя и да съм сигурен къде е проблема. Термостата беше първото, което проверихме, на лесно място е и има прекрасен достъп до него. Отваря и затваря без проблеми.

            Така или иначе, имам наличен нов термостат, който ще сменя още след като се прибере колата. Ще проверя и това търновско виско става ли за нещо, после радиатора долу и най-вероятно или нов или ще го нося да ми направят такъв и да знам, че няма проблеми. Пълна профилактика изобщо на цялата охладителна система на колата.


            Междувременно ме светнаха за аварийно зацепване на виското при абсолютна необходимост на пътя с връзка от обувка. Прави се примка на връзката от едната страна, нанизва се на едната от перките, останалото се навива на оста зад виското в посоката на въртене, за да не се развива, а да се самозатяга. Не е красиво и елегантно, но това също може да е от полза на някой, че и това не намерих никъде като информация. Не нося отговорност за последици от тая процедура, както се подразбира е за отчаяни моменти.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #36
              От: Спешен въпрос за Sportage TD

              Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
              Каква е вероятността нормално работещо виско да откаже от веднъж?
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Никаква.
              Голяма е обаче вероятността то постепенно да се влошава, а да си проличи изведнъж - при подходяща пътна (продължителен наклон нагоре), климатична (настъпване на топлия сезон) и житейска (липса на време, инструменти и познания) обстановка.

              Коментар


              • #37
                От: Спешен въпрос за Sportage TD

                Нико, на няколко пъти пишеш "перките на климатика"
                При мен е само една, или има разлика в моделите?
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #38
                  От: Спешен въпрос за Sportage TD

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Голяма е обаче вероятността то постепенно да се влошава, а да си проличи изведнъж - при подходяща пътна (продължителен наклон нагоре), климатична (настъпване на топлия сезон) и житейска (липса на време, инструменти и познания) обстановка.
                  Е той попита за "от веднъж".
                  А описаната, по-горе, система с някаква връзка ми хареса, и ако е чак такъв зор, би свършила прекрасна работа за решаване на проблема в полеви условия и без инструмент, дори и двете ръце на ремонтиращия да са леви.
                  Дори и да сбърка посоката на намотаване, ше се самонамОта на обратно.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спешен въпрос за Sportage TD

                    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                    Нико, на няколко пъти пишеш "перките на климатика"
                    При мен е само една, или има разлика в моделите?

                    Една е, ама по инерция пиша перки може и да станат в множествено число след като я разглобя утре за проверка.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спешен въпрос за Sportage TD

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Една е, ама по инерция пиша перки може и да станат в множествено число след като я разглобя утре за проверка.
                      Spoko. Перките са поне 8.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спешен въпрос за Sportage TD

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Затапен ЕГР не води до по-висока, а до по-ниска температурата на мотора .....
                        Колега, давам жокер - ЕГР - системата в ДВГ е измислена да снижи изхвърлянето на вредни газове в атмосферата. Съгласен?
                        Един от тези вредни газове на който се набляга най много е NO2. Получава се при МНОГО ВИСОКИ Т на горене. Освен, че е вреден има друго свойство - азота се използва за криоген, ако ме разбираш!? Но вместо да се изхвърли в природата, ЕГР-а го вкарва в цилиндъра и понеже е криоген СВАЛЯ Т на горене, респективно отделянето на NO2 ...... тия работи не съм ги измислил аз, общодостъпна информациям по въпроса в нета бол!
                        Последно редактирано от Аndro 160; 14-06-17, 18:57.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спешен въпрос за Sportage TD

                          Ъпдейт - търновското виско втора ръка се е предало... На загряла кола спира с половин навит вестник на руло без особени усилия и няма желание да го къса, ама никакво.

                          Прибраха се безаварийно на ел перки с изключен климатик. Поражения няма, всичко е в нормите, не надува и не хвърля вода, на връщане си е седяла на нормалната температура колата с пускане на перките на климатика по баир.

                          Поръчах ново виско, приготвил съм нов антифриз и нов термостат. Ще извадя и радиатора за една качествена промивка и продухване. Най-вероятно ще продухам до колкото мога и цялата система на колата с маркуч под налягане.

                          Някакъв съвет относно радиатора, ако реша и него да сменям? Нов къде и какви пари горе-долу да очаквам? Някой ако има номер да го търся по-лесно, че и на базис и на колос сайтовете са меко казано трудни за ориентиране. Обмислям евентуално направо поръчков по-добър или рециклиране на стария, зависи кое ще е по-изгодно от трите опции. Утре ще прескоча до местните радиаторни специалисти, да видим какво ще кажат за стария.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спешен въпрос за Sportage TD

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            Нов къде и какви пари горе-долу да очаквам? Обмислям евентуално направо поръчков по-добър или рециклиране на стария, зависи кое ще е по-изгодно от трите опции. Утре ще прескоча до местните радиаторни специалисти, да видим какво ще кажат за стария.
                            Поради теч, се наложи да сменям радиатор. Оригиналния е месингов, аз поставих алуминиев. Цените се движат от около 300лв до над 1000 лв за този модел.
                            Въпрос на избор и финанси ...
                            Аз бих заложил на поръчков, ако влиза в бюджета
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спешен въпрос за Sportage TD

                              Аз мога да съдействам с около 50% отстъпка, стига да има налични.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спешен въпрос за Sportage TD

                                Аз взех за около 200 от колос. Търси се по модел на колата. Пасна безпроблемно. НО става въпрос за бензинова.... Интересно за високото, да не се окаже че старото е по здраво от новото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X