Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешен въпрос за Sportage TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спешен въпрос за Sportage TD

    Утре ако вашите са още в София и ако има ново виско мога да им го сменя без пари, ако разбира се само в това е проблема.
    Ако искаш така пиши на Л.С. да ти пратя моя номер.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #17
      От: Спешен въпрос за Sportage TD

      Антифриза е червен. За виското втора ръка ясно, ама като няма ново там...

      Ще пусне бащата принудително перките, че положението явно е същото в момента, дали обаче и това виско просто е изпляскало... Някой да даде идея как да съм сигурен дали е виското или радиатора?

      Благодарности за предложението за смяна на виското. Пиша ЛС.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #18
        От: Спешен въпрос за Sportage TD

        На джип (марката джип) се пробва с навито списание на руло на добре загрял двигател, ако спре перката - виското е аут, ако перката го направи на късчета е добре П.П. Тези дни сменяхме на "Пенчовата Кия" виско и перка, та ако на някой му трябва за експерименти втора ръка да казва.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Спешен въпрос за Sportage TD

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          На джип (марката джип) се пробва с навито списание на руло на добре загрял двигател, ако спре перката - виското е аут, ако перката го направи на късчета е добре П.П. Тези дни сменяхме на "Пенчовата Кия" виско и перка, та ако на някой му трябва за експерименти втора ръка да казва.....
          Еи "деди" мога ли аз да се запиша? При теб ли е или при Пенчо?
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #20
            От: Спешен въпрос за Sportage TD

            След като успях да насоча баща ми към буксата на компресора на климатика, положението беше временно спасено. Последните километри ги е минал без проблеми на пуснати ел перки и изключен от буксата електромагнит на компресора.

            Най-вероятно колата ще се прибере така до Добрич, но през по-лек маршрут - през магистралата до Бургас и от там за Варна, за да се избегнат стръмните проходи и да не се товари мотора. Искрени благодарности на всички, които се отзоваха по темата. Стискайте палци прибирането да е безаварийно. Просто се оказа, че най-вероятно и за съжаление няма да има време да се търси проблема в София.

            Още един път благодаря на отзовалите се!
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #21
              От: Спешен въпрос за Sportage TD

              И на мен ми върти подобни маймънджалъци на дълги изкачвания. Не мисля че проблемът е от виското. Моето си работи и антифриза е чист като сълза.
              По-скоро започна да ми ги прави след като затапих ЕГР-а. Не откривам логика, но е факт.
              Иначе, в задръствания може да висиш и два часа. Дори се охлажда.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Спешен въпрос за Sportage TD

                Обмислям преработване на перките на климатика, когато колата се върне. Поставяне на датчик за сработване при определена температура, за да помагат на охлаждането. Това паралелно с работата им с климатика. Не е голяма философия да се направи и мисля ще има ефект. Надявам се всичко само да е ок при прибирането.

                Не виждам логика за връзката с егр-а. Още повече, че в момента моята не надува на 1.2,а на 1 в пик. Т. Е. Би трябвало да не е такъв проблем.

                Основния заподозрян в момента е радиатора. Най-вероятно ще получи новичък за награда, когато се прибере.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #23
                  От: Спешен въпрос за Sportage TD

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  Еи "деди" мога ли аз да се запиша? При теб ли е или при Пенчо?
                  При мен..... записан си
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спешен въпрос за Sportage TD

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    ... по-лек маршрут - през магистралата до Бургас и от там за Варна, за да се избегнат стръмните проходи...
                    Не ми е работа да ви се меся, като и не е точно по темата, ама от Бургас до Варна как ще мине, без да катери баири?!? А и не знам кога ще се осъществява тоя "по-лек преход", но и задръстването на Аспарухов мост също не е фактор за пренебрегване при кипящи чайници още поне няколко дена (надявам се)...
                    Последно редактирано от Shider; 13-06-17, 20:04.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спешен въпрос за Sportage TD

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      ......

                      Не виждам логика за връзката с егр-а.....
                      Има елементарна логика - като затапиш ЕГР-а вкраваш по голямо количество свеж въздух, тоест повече кислород и съответно получаваш по висока температурата на горене.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спешен въпрос за Sportage TD

                        Още умуваме маршрута, съвсем без баири няма да стане. Седенето в задръстване и трафик не е проблем.

                        Андро, не бях се замислил, има резон в тая работа и все пак няма да и кипне чайника от един затапен егр, още повече, че я карам вече сигурно година така. Или поне така мисля. Още повече, че при мен турбината е в пик на 1.0, а не на 1.2 както надува по принцип при тоя мотор. И реално не влиза толкова много кислород, че да му дойде в повече липсата на егр-а. Поне аз така си го обяснявам.

                        Като се замисля, тоя номер с температурата на баир ми го направи веднъж малко след като я взех преди да затапя егр-а. Тогава се оказа наблъскан с трева радиатор. Шанса и сега да е същото в комбинация с попрецакано виско не е малък.

                        Много ми е трудно да гадая от разстояние. Надявам се утре да се прибере безпроблемно колата и да търся проблема на спокойствие.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спешен въпрос за Sportage TD

                          На мен ми звучи като задръстен радиатор, а дали е от трева или тиняк, ше разказваш като се приберат.

                          Цяла пролет и лятото на 2014 съм карал със задръстен с косми и трева радиатор, докато се светна за кво иде реч, щото радиатор бол, а и ми загря един-два пъти в гората, и един път докато връщах стотина-двеста метра назад, пак в гората.
                          При мен се бяха набили м/у водния и климатичния, и ако не погледнеш отгоре м/у тях, не се вижда от никъде.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-06-17, 22:26.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спешен въпрос за Sportage TD

                            Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                            .....

                            Андро, не бях се замислил, има резон в тая работа и все пак няма да и кипне чайника от един затапен егр ......
                            Затапен EGR-a е добавка към комплекс от прични един 20-се год. автомобил да грее.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спешен въпрос за Sportage TD

                              Аз знам само, че преди да затапя ЕГР-а , никога не ми е загрявала, а не е като да не съм я ръчкал и тогава. Съгласен съм и за радиаторите. Вярно е, че при високи обороти ЕГР-а би следвало да е затворен, но все пак някаква зависимост вероятно има. Минавало ми е през акъла да махна ламаринката, ама понеже е на удоббно място, не ми се занимава. А и не я карам на дълго вече, откакто си взех пак лека кола.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спешен въпрос за Sportage TD

                                Ако колата ще минава през Варна, защо не се огледате за ново виско? И под "огледате" имам предвид да се звънне на 2-3 магазина за авточасти. Ако проявявате интерес, звъннете на телефона ми в подписа и ще дам насоки.

                                Иначе пътят Бургас-Варна си има стръмни места, на които има вероятност да загрее. При такъв проблем е желателно, преди самото изкачване, да се включи на максимум парното в колата.

                                Не видях до момента някой да е набедил термостата. Ако имате възможност, го проверете с подръчни средства. Тъй като не знам къде е термостатът на тази марка автомобили, ако знаете, проверете, дали маркучите са еднакво горещи. Ако е така, най-вероятно термостатът работи правилно. Но, ако има разлика в температурата на маркучите (усеща се дори с ръка), то тогава може и в термостата да е проблемът.

                                Дано всичко мине успешно.

                                Късмет!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X