Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

    Благодаря за насоките. За диагностика - далече съм от София, ще търся по възможност по-близо.
    Малко развитие по темата:
    Открих сцепен маркуч на wastegate control valve. Смених го и се почувства разлика - вече постига по-високи обороти и педала на газта реагира още по-добре. Но сега при по-високите обороти (около 2500) се появи придърпване. Направих байпас на клапана и запуших дупката между филтъра и турбото. Придърпването изчезна. Междувременно пробвах с и без МАФ, но не усетих някаква разлика. Засега нарочвам клапана за проблемен. Мисля да почистя и МАФ-а - става ли със спрей за почистване на карбуратори?
    А как се проверява този "преливен клапан"?
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

    Коментар


    • #17
      От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
      ...... Междувременно пробвах с и без МАФ, но не усетих някаква разлика.....
      С голяма доза вероятност MAF-a не работи.

      Коментар


      • #18
        От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

        Честито, мнооого добре изглежда.Браво.Тези машини водят до пристрастяване!!!

        Коментар


        • #19
          От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

          Относно оборотите,камионя набира най добре до 2200-2300.Турбото се усеща от 1200 до 16000 оборота после ми байпасва клапана мисля.Със стандартния размер гуми рзхода е около 10л. смесено .На магистрало със скорости около 95 -100 съм засичал около 1400 км. за пълен резервоар.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #20
            От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

            Поради доста напрегнатия летен сезон нямах време за Диското и затова не съм писал. Смених уейстгейт клапана със сцепеното маркуче и една от втулките на watts linkage-а (не знам как е на български) от задното окачване.

            Предстои да огледам задната главина, за да потърся причината за теч на масло от вътрешната страна на колелото. Успях да проверя само отдушника на моста да не би да е запушен и да създава налягане, но се оказа ОК. Подготвил съм се с О-пръстен за хъба, ама да видим дали ще се отърва толкова леко.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #21
              От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

              Да, отзад е О - пръстен на хъба, отпред е семеринг на полуоската. Добре е да имаш и нова гайка за полуоската, че законтрянето става със смачкване на периферията.
              А сигурно ли е че е диференциално масло, а не спирачна течност напр.?
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #22
                От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                Няма да му трябва гайка, защото той ще извади полуoската с главината. Главината се държи на 4 болта.
                Зачистваш канала на главината в който влиза о-пръстена. Това, ако има ръжда. Същата процедура и на отвора в моста. Също може да е много ръждив. Накрая едно финно зачистване и полиране с фина шкурка, намазване на О-пръстена с масло и обратно сглобяване! Болтовете, които държат главината към моста мисля че бяха лепени. Хубаво е пак да се залепят с Локтайд.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r12.png
Прегледи:1
Размер:368.9 КБ
ID:5766834
                LR Disco II 99 - TD5
                www.lre-bulgaria.org

                Коментар


                • #23
                  От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Благодаря за насоките. Ако ги бях видял по-рано, нямаше да развивам гайката. Така или иначе мисля приключих с този проблем. Оказа се О-пръстена. Въпросната гайка я развих внимателно и после я използвах като я законтрих. Видях, че в ръководството пише да се смени, но ...
                  Болтовете на главината към моста - не ми мина през ума да им капна осигурител на резбата, а само ги стегнах с указаното в ръководството усилие. По-скоро се замислих за лепилото, което се указва да се използва за шлиците, ама ми се видя много сложно набавянето и се отказах.
                  Очаквах мъки при изваждането на главината и мислех, че няма да се оправя без скоба за лагери, но главината си излезе леко. Няма ръжди по контактните повърхности. Долях малко масло - около стотина милилитра. Покарах десетина км - няма теч. А преди си сълзеше и на място, като повдигах на крик противоположната страна.
                  Също така при карането установих, че вече изчезна това придърпване във високите обороти. Вероятно се е дължало на клапана за турбото, който смених. Засега МАФ-а няма да го мисля. Вече съм доволен от вървежа.
                  Налягането в гумите според ръководството трябва да е 1,9 / 2,6(3,2). Трябва ли да се коригира за по-големи гуми?
                  БИО пчелен мед и пчелни продукти
                  0888 66 59 73

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Последното нещо, което направих, беше да раздвижа уейстгейта на турбото, защото се оказа позапекло. Съветвам всеки, който не си го е проверявал, да го стори. Ефектът е чувствителен и повече от добър.
                    А, и разход засякох: карането ми е смесено междуселски и горски пътища неподдържани - 9 л. Доволен.
                    БИО пчелен мед и пчелни продукти
                    0888 66 59 73

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X