Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

    Здравейте! Реших да попитам всички, който карат тези модели, за компетентно мнение:
    Аз съм решил твърдо, че ще си купувам УАЗ 469 или ГАЗ 69 .Основното ,за кето ще го използвам,е за да влачи едно ремарке ,което е доста обемисто (и ще бъде пълно със строителни материали), може би с маса от около 1000 кг., по доста голям баир (селото е много високо в планината), и при демонтаж на задни седалки да може да поема повече багаж. (Не искам бордова УАЗ ка ,защото като се откачи ремаркето, може да се използва за разходки през пресечените местности на Стара планина .Нужна ми е и през зимата (ако в бъдеще има снежна зима изобщо). Сега имам едно предложение за ГАЗ 69 (командирския) , със скосения брезент отзад (с доста сменени неща и газова уредба горе долу в задоволително състояние), но без читави гуми и някои дреболии. Нещото, което ме спира до сега, е това, че има багажник, който пречи отзад да е равна платформа след сваляне на седалките. Интересува ме с мощноста как е- дали ще е достатачно за това ,което го искам, като се има предвид, че и парите не са му малко.
    Благодаря предварително!
    PP: А ако е имало такава тема, моля, пратете линк!

  • #2
    До: Покупка на УАЗ или ГАЗ

    Аз имам УАЗ 469 и съм много доволен от него-ползвам си го и като всекидневна кола и нямам забележки според моите виждания
    За УАЗ има части навсякъде абсолютно,за ГАЗ 69 има доста дефицитни неща особенно ако е с оригиналният двигател който не е пригоден за съвременните бензини и това се явява според мен проблем.
    За това което искаш да ползваш УАЗ-а за Камион не мисля че е добра идеяВсе пак това е джип а не камион.За тези неща да теглиш ремаркета из баирите най добре би ти свършила работа една Молотовка-Газ 63 или Авия 4х4 но пък с тях е малко кофти да си правиш разходки(за мен лично не е-но всеки мисли различно).
    Аз бих те посъветвал да си вземеш една бордова УАЗ-ка понеже тя отговаря на всички изисквания които си поставил
    Успех с избора колега

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

      Ако е с двигател М20, няма да има сила за ремърке (ще има ама много ще е бавен, ще харчи и т.н) Раздатката му е уникална на 69ката. Ако намериш джип с Волгов мотор24 вече ще е добре. Според мен Уаз фургон ти трябва, товари доста, кой е казал че нестава за разходки, даже е по весело(зависи от гледната точка), най важен е бюджета с който разполагате
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от sobranie Преглед на мнение
        (Не искам бордова УАЗ ка ,защото като се откачи ремаркето, може да се използва за разходки през пресечените местности на Стара планина .Нужна ми е и през зимата (ако в бъдеще има снежна зима изобщо).
        Колега не разбрах защо не искаш бордова Уазка, след като това е автомобила за теб,..... поне от това което пишеш
        Не може да товари ли,за офроуд ли не става или по сняг не може
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

          Е ,в такъв случай ще се замисля за бордова УАЗ. Трябва ли ми "С" категория или може и с "В" и как седи въпроса с винетките -като за кола ли са или като за камион . И още един въпрос- ако някой има такава гражданската отговорност ,нормална ли е? На мен ми харесва идеята за ГАЗ 63 "Молотовка", но там отивам на доста сериозни винетки, а пък и аз нямам "С" категория ,а както казват, че от догодина за лека кола искат по 800-900 лева ,то ще стане "дявол на магаре".

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от sobranie Преглед на мнение
            Е ,в такъв случай ще се замисля за бордова УАЗ. Трябва ли ми "С" категория или може и с "В" и как седи въпроса с винетките -като за кола ли са или като за камион . И още един въпрос- ако някой има такава гражданската отговорност ,нормална ли е? На мен ми харесва идеята за ГАЗ 63 "Молотовка", но там отивам на доста сериозни винетки, а пък и аз нямам "С" категория ,а както казват, че от догодина за лека кола искат по 800-900 лева ,то ще стане "дявол на магаре".
            По въпроса за категорията изисква се В за уаза, винетката е като за лека кола 67 лв. годишно, гражданската е около 130- 180 лв. но за 2008 година. И аз не знам точно различни фирми различни цени! За 2007 год за бус 1.5 т. платих точно 100 левчета а кубатурата на мотора 2500 куб.
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            SJ 413

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

              Uaz-ak kato kato mu varje6 edin ton i o6te tolkova da mu ka4i6 i nema da tragne!

              A pa ideqta za molotovka napravo si q izbii ot glavata.Nai malkoto,4e tq e sas sa6tiq motor kato na GAz-69 samo4e po golemiq mi brat-6 cilindrov

              Izvinqvam se za latinicata
              ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              Уаз-а като му вържеш един тон и още толкова да му качиш и няма да тръгне!
              А па идеята за Молотовка направо си я избий от главата.Най малкото,че тя е със същият мотор като на ГАЗ-69 само че по големият му брат-6 цилиндров.
              Последно редактирано от TRAPERA; 27-11-07, 21:20. Причина: Кирилица
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

                и газ69 и уаз и бордова всяка една ще ти върши работа защото тези машини за това са саздадени да работят и да не се оплакват
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

                  и аз така мисля

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

                    Лично аз съм товарил моята 469 до степен да клекне почти до тампоните и освен това теглеше ремарке на което не знам като тонаж колко пясък съм качил ,но се прасна гумата и ремаркето се разглоби ,няма майтап.Е верно разхода на газ е над средния в тоя случаи ама на молотовката пък не ми се мисли. Соло в джипа съм побирал и почти 2 кубика дърва като ги карах през деретата без никакъв проблем.Между другото съм решил да го продавам след като довърша някой козметики по него.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на УАЗ или ГАЗ 69

                      Не че ти давам съвет ама Уаз 69 само ако е с волгов мотор може да ти свърши работа за която пишеш иначе трябва да го караш на (2-3) бавна с такъв товар и нали знаеш разхода какъв ще е!!!
                      Car audio & Off road club TETEVEN
                      Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                      GAZ 69 0ff Road '76

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X