Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GlucaGen ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: GlucaGen ?

    а какво става от алкохол ;а от бира;

    Коментар


    • #17
      До: GlucaGen ?

      става за минути, обикновено 20-60
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #18
        До: GlucaGen ?

        Първоначално публикуван от ceco Lj Преглед на мнение
        а какво става от алкохол ;а от бира;
        пада, обикновено (май първо се качва, после пада). за диабетици не се препоръчва употребата на алкохол. останалите се оправяме с шкембе чорба.
        при т.нар. "обичайни болести" се преппоръчва (от СЗО) наблюдение на "кр.захар" на 2-3 часа. щото се променя и при инфекции.(обикновено пада)

        ама като знам колко тест-ленти плаща касата....
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #19
          До: GlucaGen ?

          Слушайте Диян.
          Това шарено пакетче го има във всички спешни шкафове в кабинетите за малката хирургия например. А като стане нещо го вадят, и го държат внимателно в ръка докато дотича анестезиолог. Тай е и реанимацията. На него му го дават и се дръпват.
          Пък хората там са лекари все пак)

          Коментар


          • #20
            До: GlucaGen ?

            Не подценявайте хипогликемията, Влади много добре е осъзнал сериозността(особено в това студено време) и се е застраховал...

            Преди години едно рускинче припадна от хипогликемия, диабетичка, но милото се бе заиграло с едно момченце и пропуснало момента с яденето и т.н. девойчето си паднало като подкосено, никакви реакции, съответно като е в безсъзнания е ОПАСНО(затова и дори не опитах да му давам въпреки настояването на приятелката и която знаеше за диабета) да му се бутат захар и вода и кола и т.н.в устата, защото риска да се УДАВИ е голям, викнахме бърза помощ и понеже бяхме на 5-600 метра от болницата до няколко минути момичето беше стабилизирано от Лекар. Риска от кома не знам как е като време но не бива да се подценява.

            Аз лично мисля да си взема освен глюкаген и глюкокофеин, освен 2те банки Рингер и Глюкоза които имам, защо не да имаме и няколко ампули изотоничен и хипотоничен разтвор на глюкоза.

            Поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              До: GlucaGen ?

              Цитат:
              Мнение на Стефан
              Ми аз нали това разправям на юзерите Че докторите седят и чакат анестезиолога да си играе с това. Че може да стане беля. Хирурзите казват мани, толкоз не разбирам, другите казват мани, само ендокринолозите освен реаниматорите ще рискуват да го използват. Обаче откъде ще търсиш ендокринолог в канавката.

              Тъй де, така и кажете, не ти трябва пушка за слонове за да трепеш врабци, могат да го отнесат и зяпачите.

              ИМХО (и ендокринолозите няма да рискуват, това в БГ е само в реанимация).
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                До: GlucaGen ?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Аз лично мисля да си взема освен глюкаген и глюкокофеин, освен 2те банки Рингер и Глюкоза които имам, защо не да имаме и няколко ампули изотоничен и хипотоничен разтвор на глюкоза.
                Абе колега, какви банки с рингери и т.н.
                Аз питах за нещо, което да се носи в гората. Защото останах с впечатление, че има голям шанс да ми потрябва там.
                Лично аз не бих се вманиачал до толкова, че да се разхождам в гората с няколко банки глюкоза като акваланг.
                LZ1HKW
                Реглаж на преден и заден мост
                My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                Коментар


                • #23
                  До: GlucaGen ?

                  Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                  Абе колега, какви банки с рингери и т.н.
                  Аз питах за нещо, което да се носи в гората. Защото останах с впечатление, че има голям шанс да ми потрябва там.
                  Лично аз не бих се вманиачал до толкова, че да се разхождам в гората с няколко банки глюкоза като акваланг.

                  Влади има глюкоза на ампули 3 от тях + спринцовката са големи колкото кутия цигари, и са задължителен атрубут в лекарската чанта

                  Акваланга ми е в голямата чанта която си тежи , знаеш за какво говорим

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: GlucaGen ?

                    Няма ситуация при която на не диабетик да му се наложи да си инжектира глюкоза в гората. Изключвам опита за убийство с инжектиране на свръх доза инсулин, от който пък и тази доза глюкоза няма да те спаси. От години и на диабетик ще е ужасно трудно да се докара до там, ако не го прави нарочно. Причини за припадак може да има други, но само от ниска захар не е толкова лесно. Дори и да спиш, ако не си упоен, се будиш при начална форма на хипоглекемия. С кръвна захар малко под 3 още би трябвало да можеш да се движиш сам. А, ако не не си гладувал от седмици, организма сам ще намери начин да я компенсира и вдигне дори над нормалното ниво. Във всеки случай, ако си на крака има и други начини. Ако си припаднал не можеш да си я сложиш. Ако друг е припаднал... без глюкомер, с който да му премериш кръвната захар преди да правиш нещо, не знам как можеш да си сигурен, че няма да го убиеш вместо да му помогнеш... Единствената полза би могла да е, ако някой тръгне да изпада в хипоглекемия, самоопредели си симптомите докато е в съзнание и се окаже, че всичката налична храна, безалкохолни и захар са изконсумирани и в близките два - три часа няма как да се стигне до някаква цивилизация, за да се набавят нови...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: GlucaGen ?

                      Инжекционна глюкоза има в аптеките в ампули. А в бакалниците е в бурканчета. Вместо мед за разни болни хора, които не бива да ядат хубаво сладко. И не е задължителна. Захарният сироп върши същото, само малко по-бавно.
                      Не скачайте на всички красиви кутийки, че ще стане страшно. Спешните лекари имат и други такива неща, и всичките са много силно и бързодействащи препарати. За какво ли не. Но за да са толкова ефективни са и извънредно силни. Ква да е грешка прави страшни поразии. Та "Неуверен не изпреварвай!". Пък книжки за каране на човеци имат докторите. Даже не всички. Човек верно трябва да знае много преди да изгони хипофизата, и сам да подкара целия организъм.
                      Сума пъти са ми подарявали такива хубави неща, и всеки път съм ги връщал)) С две думи казват показанията, те се запомнят лесно. После като питам за противопоказанията ми писват ушите, изпотявам се, всички се смеят, а аз им набутвам лекарството обратно)

                      Коментар


                      • #26
                        До: GlucaGen ?

                        Много ми е интересно как непрофесионалист ще хване вена в гората та да вкара глюкозата! То и при здравните работници не на всички им се отдава!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #27
                          До: GlucaGen ?

                          Дълбоко мускулно също става, подкожно над 2мл всичко е много болезнено и не става с едно бодване...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            До: GlucaGen ?

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Дълбоко мускулно също става, подкожно над 2мл всичко е много болезнено и не става с едно бодване...
                            Тъй, тъй, ама това ти го знаеш, защото все пак си учил някаква медицина! Ама я ми дай на мене да ти перна една дълбоко мускулна, дето спринцовка не съм хващал, пък да ти уцеля някой нерв, дето не ги знам и къде са, пък да видиш тогава! Мерси, спринцовката не е гаечен ключ, и хич не ми пасва на ръката нещо, та затова я оставям на професионалистите!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: GlucaGen ?

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Тъй, тъй, ама това ти го знаеш, защото все пак си учил някаква медицина! Ама я ми дай на мене да ти перна една дълбоко мускулна, дето спринцовка не съм хващал, пък да ти уцеля някой нерв, дето не ги знам и къде са, пък да видиш тогава! Мерси, спринцовката не е гаечен ключ, и хич не ми пасва на ръката нещо, та затова я оставям на професионалистите!
                              Прав си на 1000%

                              Не всичко което си говорим тук става за масова употреба...

                              Хора не правете това у дома, освен ако не сте обучени и практикували!!!

                              Много поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                До: GlucaGen ?

                                О, отплеснах се с тия хипоглекемии... И съвсем забравих за този ензим... Първо инжекцията венозно не е много добра идея. Сега ще обясня как действа.

                                Имайте предвид, че той всъщност не може да помогне при хипоглекемия причинена от изтощение, продължително гладуване или алкохол. Дори напротив, ако сте в начална форма на хипоглекемия първоначално ще помогне, но за кратко, след това тя ще се усили. Това не е глюкоза, а ензим каращ организма да мобилизира запасите си от захари и да ги вкара в кръвообращението. Ако няма такива, няма от къде да ги осигури. Има ли, то щом се е стигнало до него, значи са крайно намалели и това което ще направи е да ги доизразходи удърно бързо и до край. Това може да те извади от безсъзнание, но веднага след това трябва да си ги набавиш чрез ядене! За човек изпаднал в безсъзнание в планината посред зима идва и тънкият момент да се прецени дали е от хипоглекемия или от хипотермия... второто е милиард пъти по-вероятно, а една доза от това ще го довърши почти толкова лесно, колкото изстрел в главата. Хипотермията, много грубо казано, е нещо наподобяващо зимния сън при някои животни. Организма изпада в летаргия с цел да използва последната оскъдната налична енергия за най-жизненоважните си нужди... Сега си представете какъв е ефекта от ензим, който го кара да използва удърно целия си резерв...

                                Отделно и, че като с всеки друг ензим са възможни и алергични реакции, когато се приема допълнително.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X