Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аудиосистема за телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Аудиосистема за телевизор

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Щом телевизора не е „лампов" защо поне усилвателя да не бъде такъв
    Добър въпрос. В комерсиален план, всичко от едно поколение е минимум разходи, максимум печалба. ( много приблизително).
    Технически, излъчване и приемане на видео изображение е много по сложно и обемно( като технически данни) от същото за звук. Така,че ..,
    Трето, човек има две уши но и две очи...
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #32
      От: Аудиосистема за телевизор

      Аз като избирах моят, гледах крайното стъпало да е с по голяма мощност и се спрях на един самсунг, който на изхода дава 2 х 10 вата. Но вградените говорители са малки и пак не ме задоволяваше. Още първата седмица след покупката прежалих гаранцията и свалих задния капак и запоих изводи от двата говоритела. Към изводите свърах две 40 ватови колони и вече десетина години се наслаждавам на качествен звук. Предимството е че не се налага да пускам всеки път усилвател, та бил той и с дистанционно.

      Коментар


      • #33
        От: Аудиосистема за телевизор

        Аз така съм си решил въпроса...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170608_165210.jpg
Прегледи:1
Размер:203.2 КБ
ID:5756161

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170608_165252.jpg
Прегледи:1
Размер:211.6 КБ
ID:5756162

        и съм си доволен!Двуканален усилвател,закачил съм 4 колони и звука е повече от добър!
        Оптичен кабел свързващ медиен плеър с ресийвъра.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #34
          От: Аудиосистема за телевизор

          Колкото и да си мерите телевизорите, ясно е, че няма такъв да покрива изискванията за силен и качествен звук, без външен съпорт. Още преди 40 години стана ясно, че квадрото не дава повече от стереото и, ако на някой не му е ясно, че 5+1 и 7+1 са просто рекламен маркетинг толкова по-зле. Отделно от това при многоканалните усилватели процесорът минава на друга честота и възпроизвежда на по-ниско качество. Има правило-Не смесвай видео с аудио.

          Коментар


          • #35
            Re: Аудиосистема за телевизор

            Аз съм с последната aiwa мосфет. И две колонки jamo.

            Коментар


            • #36
              От: Аудиосистема за телевизор

              Както винаги на обратно на всички съвети взех саундбар. Тоя път съм доволен. Много силен, чист и плътен звук. Наистина има този dolbi digital ефект при гледане на филм. Изкефи ме. От всички марки избрах JBL.

              Коментар


              • #37
                От: Аудиосистема за телевизор

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                Както винаги на обратно на всички съвети взех саундбар. Тоя път съм доволен. Много силен, чист и плътен звук. Наистина има този dolbi digital ефект при гледане на филм. Изкефи ме. От всички марки избрах JBL.
                А цена?
                Кефи те защото не си го сравнил с нищо

                Коментар


                • #38
                  От: Аудиосистема за телевизор

                  Дай модела да видим.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Аудиосистема за телевизор

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    А цена?
                    Кефи те защото не си го сравнил с нищо
                    Възможно е. За мойте представи е идеално. Със сигурност не е нещо извънземно, но в моя случай е напълно достатъчно. Поне не дрънчи звука.
                    http://www.jbl.com/soundbars/JBL+CINEMA+SB150.html

                    Коментар


                    • #40
                      От: Аудиосистема за телевизор

                      Супер!Важното е да те кефи.Дискомаратони неа да правиш със сигурност!Със здраве да си гледаш!Честита придобивка!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Аудиосистема за телевизор

                        Аз наскоро се нахендрих с това LG https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...0u-p365781983/ Трагичен звук. Аз и нямам някакви изисквания, защото си го пускам тихо и така си гледам всичко, но при това недоразумение човешкия говор не се чува, но пуснат ли музика гръмват някакви отчаяни басове и пищят високи. Спира музиката и започват да говорят хора - нищо не се чува. Два дни си играх да ровя по менюта и настройки и постоянно да усилвам и намалявам е нема оправия... И аз си мислех да му връзвам някакви колони, но за щастие се оказа, че мога да го върна и се отървах. Като картина и работа нямаше проблеми но това със звука много ме разочарова. Имам и друг по-малък телевизор пак LG от 2015 и при него всичко е наред. Вече ме е страх да си купя телевизор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Аудиосистема за телевизор

                          Аз не съм видял телевизор с приличен звук.Единствения изход е външен усилвател за предпочитане с оптичен вход.Аз имам домашно кино без такъв вход и не ми се хвърля'е и го вързах с един оптичен конвертор към телевизора.Вади що годе добър звук.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Аудиосистема за телевизор

                            Едно време ги правеха с приличен звук. Сега ми ги рекламират с фабричен хармън, а дрънчат като консерви.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Аудиосистема за телевизор

                              https://www.olx.bg/ad/bose-2-1-ID6QLff.html#e967ecf3c2

                              Старичък модел,но има много добър саунд.

                              Аз имам това ,и съм много доволен.https://www.olx.bg/ad/bose-acoustima...tml#f44c479296
                              Последно редактирано от Иво Томов; 04-01-18, 09:57. Причина: Редакция
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Аудиосистема за телевизор

                                Друг вариант - блутут трансмитер с блутут колони / слушалки

                                https://www.howtogeek.com/219326/how...-to-your-hdtv/
                                http://www.ebay.com/bhp/bluetooth-tv-transmitter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X