Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аудиосистема за телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Аудиосистема за телевизор

    Повечето съвременни телевизори са с малък вътрешен обем. Всички се кефят колкото се може да бъде по-тънък, да обаче това оказва негативно влание върху звука. Защото ниско честотните високоговорители изискват обем за да работят, средночестотните също, макар и по-малък. За високите честоти обем не е нужен и проблема е повече за останалите тонове. А човешкият говор е около средните честоти и се възпроизвежа трудно. В някой телевизори има специално внимание към звуковото възпроизвеждане като се прилагат цифрови обработки на звука, разни екзотични говорители, различно разположение и др. Не е толкова лесно да се свърже усилвател ей така. Защото ако се ползува изхода за слушалки, там изходното съпротивление не е предвидено за входа на усилвателя, отделно че качеството не е на ниво. Други телевизори имат готов изведен аналогов изход за външен усилвател, но този изход е само за стерео. Един много добър избор е да се вземе цифрово-аналогов преобразувател/ЦАП/ и след това да се включи усилвател. Така се постига най-добро качество. ЦАП има и в самият телевизор, но той е с ниско качество и в повечето случай е вграден в някой процесор заедно с доста други функций и качеството на звука не е на ниво. Всички съвременни телевизори имат такъв цифров изход и по него освен стерео може да се предава и многоканален звук. Всеки среден клас кино ресивер би дал много приятен звук, както и интегрираните усилватели с вграден дак. Примерни модели са
    http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Technics SU-X955/Technics SU-X955.htm

    и едно дебело ONKYO https://www.fein-hifi.de/Verstaerker...ler::2178.html и др.

    Коментар


    • #17
      От: Аудиосистема за телевизор

      Абе голям телевизор никой не го предвижда за соло слушане. Слагат им някакви говорители, колкото да не е без хич.
      Всичко е предвидено за употреба с ресийвър. Поради същата причина и не прекаляват с ХДМИ входовете и обикновено са по-малко от необходимите на средностатистическия потребител.

      Коментар


      • #18
        От: Аудиосистема за телевизор

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Абе голям телевизор никой не го предвижда за соло слушане. Слагат им някакви говорители, колкото да не е без хич.
        Всичко е предвидено за употреба с ресийвър. Поради същата причина и не прекаляват с ХДМИ входовете и обикновено са по-малко от необходимите на средностатистическия потребител.
        Ами не точно, имам висок клас ЛГ 55 инча и звукът е перфектен за нормална употреба. Само че аудиото му е Херман Кардон... Та си е до конкретния модел и по-скоро класа.

        Коментар


        • #19
          От: Аудиосистема за телевизор

          Същия проблем имах с Тошиба.
          В един момент ми писна и се започна влачене по сервизите. На четвъртия месец пуснаха протокол, че е дефектен и подлежи на замяна.
          Проблемът при тънките телевизори е чисто конструктивен - опитват се да вадят качествен звук от говорителче като за тетрис.
          Телевизорът няма метално шаси, 90% е пластмаса и екран. На тошибата кънтеше цялата конструкция. Като го стиснеш спираше да кънти.

          Ако не искаш да се заринеш с техника за да си оправиш звука - връщай и с парите търси LG или Самсунг, които да покриват изизкванията ти като размери и качество на картината.
          Само те вадят нормален звук. Установено е опитно. Обикалях шоуруума на Техно-нещо си с една флашка с музика като цветарка докато намеря кои модели свирят нормално.

          Ако искаш да слагаш вънщен усилвател - дай точния модел на телевизора.
          От таблицата горе излиза, че може по оптика и от изхода за слушалките. Би трябвало да поддържа и audio return channel на някой от HDMI-ите.
          Ако разбирам правилно превода в таблицата това е вход 2 - възвратен аудио канал.
          Последно редактирано от Иван Горчев; 07-06-17, 15:02.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            От: Аудиосистема за телевизор

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение

            Ако не искаш да се заринеш с техника за да си оправиш звука - връщай и с парите търси LG или Самсунг, които да покриват изизкванията ти като размери и качество на картината.
            Само те вадят нормален звук. Установено е опитно. Обикалях шоуруума на Техно-нещо си с една флашка с музика като цветарка докато намеря кои модели свирят нормално.
            Аз съм с Панасоник. Нямам оплаквания от звука. Естествено съм барнал звуковите настройки. Ако не греша имаше и Еквилайзър. Както и виртуален съраунд и т.н.

            Коментар


            • #21
              От: Аудиосистема за телевизор

              Тъй като се занимавам с озвучителна техника ми е трудно да подмина тази тема.Продал съм много музикални уредби и от сблъсъка ми с тях мога да кажа следното:
              Повечето хора тук са прави.За да чуеш долу горе нормален звук си трябва определен въздушен обем и нормални говорители.Под нормални разбирам да имат минимални размери малко мембрана движение да има магнит да има бе..Обаче...Плоските телевизори са по по тънки и от най тънкия магнит.И правят компромис.Слагат специални плоски говорители които отговарят на размера ама не свирят.
              Сега някои клиенти почват ама то било Сони ама то било харман марман и прочие..Марката в случая няма толкоз значие щото все е зле.
              По отношение на така наречените саунд бар..Ами това е една простотия маркетингов трик както каза някой по горе..Засега най оптималното решение параметри-цена е стандартен обикновен стерео усилвател с тонколони.Това е.Най най обикновенно стерео. Бягайте от скъпи ресийвъри и други дигитални глупости.Накрая плащате една камара пари и реално резултата е плачевен. Освен това обикновенния стерео усилвател освен че е ефтин той почти няма разваляне за разлика от скъпите ресийвъри.Стерео усилвател нов върви от 150 до 350 лв...За около 200 е съвсем приличен..Втора ръка още по ефтин.Тонколоните желателно е да са поне минимимум 8 инчови.И това е...Чисто нови има от 160 до 350 лв някъде...Звука е отличен.Има пълен тембър лесно обслужване ефтино.Плътен бас.Абе супер са.
              Що се отнася до тия комп. системки 5.1 и други това също са глупости според мен.Реално става дума за един бас(басче по точно мах. 6 инча) и 5 пищялки.Като усилиш дразни страшно.А знаете ли кога ще използвате 5-канален ефект на практика? Ами никога. Колкото и очилата 3Д се използват за домашно гледане.Това е една простотия ама я продават.Е хората се усетиха ама бая 3Д телевизори продадоха...
              Затова считам че най обикновенното стерео си е предостататъчно. Ако ли пък искате да вдигнете нивото просто сложете 12 инчови домашни колони.Нови ги има по 300 и нещо лева комплекта...Даже най ефтините които са стоящи красиви са с по два 6.5 инча баса са около 200 лв комплекта..За кво говорим?
              Това е мойто мнение базирано на многократни продажби и сблъсък с всякакви клиенти...

              Коментар


              • #22
                От: Аудиосистема за телевизор

                Благодаря на всички, които се включихте. Телевизора няма да връщам, за тия пари по-добро няма а и нямам време за разправии. Сам съм си виновен, че не ги накарах да ми пуснат някакво аудио през него, а гледах само картинки. Надявах се при избора на аудио система на нещо готово, като вариант, а не да се налага да купувам усилвател от тук, колони от там и т.н. Единствената причина да предпочитам саундбара е заради възможността за монтаж на стена и малкото място, което заема. Това е тв-то..
                http://www.panasonic.com/bg/consumer...10e.specs.html

                Коментар


                • #23
                  От: Аудиосистема за телевизор

                  Борко, казваш, че имаш колонки за компютъра, и си те кефят.
                  Ами просто ги включи, и виж дали ще извадят сносен звук. Ако те кефи-още един комплект, и това е.

                  Но аз бих започнал с ровене из менюто на телевизора за забутан някъде еквалайзер, или някакви други настройки на звука.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Аудиосистема за телевизор

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                    Благодаря на всички, които се включихте. Телевизора няма да връщам, за тия пари по-добро няма а и нямам време за разправии. Сам съм си виновен, че не ги накарах да ми пуснат някакво аудио през него, а гледах само картинки. Надявах се при избора на аудио система на нещо готово, като вариант, а не да се налага да купувам усилвател от тук, колони от там и т.н. Единствената причина да предпочитам саундбара е заради възможността за монтаж на стена и малкото място, което заема. Това е тв-то..
                    http://www.panasonic.com/bg/consumer...10e.specs.html
                    Качи една снимка на ТВ как си го разположил...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Аудиосистема за телевизор

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Тъй като се занимавам с озвучителна техника ми е трудно да подмина тази тема.Продал съм много музикални уредби и от сблъсъка ми с тях мога да кажа следното:Повечето хора тук са прави.За да чуеш долу горе нормален звук си трябва определен въздушен обем и нормални говорители.Под нормални разбирам да имат минимални размери малко мембрана движение да има магнит да има бе..Обаче...Плоските телевизори са по по тънки и от най тънкия магнит.И правят компромис.Слагат специални плоски говорители които отговарят на размера ама не свирят.Сега някои клиенти почват ама то било Сони ама то било харман марман и прочие..Марката в случая няма толкоз значие щото все е зле.По отношение на така наречените саунд бар..Ами това е една простотия маркетингов трик както каза някой по горе..Засега най оптималното решение параметри-цена е стандартен обикновен стерео усилвател с тонколони.Това е.Най най обикновенно стерео. Бягайте от скъпи ресийвъри и други дигитални глупости.Накрая плащате една камара пари и реално резултата е плачевен. Освен това обикновенния стерео усилвател освен че е ефтин той почти няма разваляне за разлика от скъпите ресийвъри.Стерео усилвател нов върви от 150 до 350 лв...За около 200 е съвсем приличен..Втора ръка още по ефтин.Тонколоните желателно е да са поне минимимум 8 инчови.И това е...Чисто нови има от 160 до 350 лв някъде...Звука е отличен.Има пълен тембър лесно обслужване ефтино.Плътен бас.Абе супер са.Що се отнася до тия комп. системки 5.1 и други това също са глупости според мен.Реално става дума за един бас(басче по точно мах. 6 инча) и 5 пищялки.Като усилиш дразни страшно.А знаете ли кога ще използвате 5-канален ефект на практика? Ами никога. Колкото и очилата 3Д се използват за домашно гледане.Това е една простотия ама я продават.Е хората се усетиха ама бая 3Д телевизори продадоха...Затова считам че най обикновенното стерео си е предостататъчно. Ако ли пък искате да вдигнете нивото просто сложете 12 инчови домашни колони.Нови ги има по 300 и нещо лева комплекта...Даже най ефтините които са стоящи красиви са с по два 6.5 инча баса са около 200 лв комплекта..За кво говорим?Това е мойто мнение базирано на многократни продажби и сблъсък с всякакви клиенти...
                      Точно.Усилвател+колони.Занимавах се едно време с дискотечна дейност и това е истината ,нищо супер дигитал не е нужно за в случая.Моя телевизор обаче въпреки всички настройки за звук има и опция дали е на хоризонтал стойка или стена,пробвал съм и двата има голямо значение.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Аудиосистема за телевизор

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        От тук се вижда, че телевизора има няколко режима на звука. При всички ли е кофти звука?
                        Другото, което можеш да направиш е да отидеш в магазина и да пробваш звука на същия модел телевизор, да не би проблема да е само в твоя.
                        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Аудиосистема за телевизор

                          Щом телевизора не е „лампов" защо поне усилвателя да не бъде такъв
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Аудиосистема за телевизор

                            Мания, мани после 2 месеца няма да може да оправи усилвателя. Лампов усилвстел, само на лампов ТВ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Аудиосистема за телевизор

                              Тия ги има само в историята.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Аудиосистема за телевизор

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Тия ги има само в историята.
                                Напротив, много са си актуални, но не са за всеки. Някои не можем да ги оценим Освен това много важен е и източника на звука - при TV... ама хич не е нужно чак такова качество на крайното стъпало. ИМХО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X