Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

    Преди не много време споделих,че ми се проби резервоара.Още ме е яд ,че си направихме труда с двама приятели да го ремонтираме/можех да си го карам на една трета без проблем,ама нали трябваше да дръпна дявола за опашката!/.Резеровара залепихме,но се промени работата на горивната помпа.Първоначално решихме да си я оставим да бучи/нали работи/.Да,ама започна да не храни добре мотора на бензин/естествено на газ е без проблем/.И започна веселията.Купих си нова помпа-Ashika.По каталог и за модела.Поради различни обстоятелства два месеца я развозвах в колата,докато преди няколко дни решихме да я монтираме.Няма коментар за скъсаните болтове и изгнилите бензинопроводи-тях ги сменихме и нагодихме.Докато дойде ред на помпата.Оказа се ,че не може да се вгради в системата,защото отпред няма как да се затегне щуцера на бензинопровода.На оригиналната има клапан/предполагам за смръхналягане/,който си е с гайка,и тази гайка връзва системата.Но тя на пасва на новата помпа нито като дължина на резбата,нито като стъпка.Писах в Япония и ме зарадваха,че някои от помпите "не ставали".Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1[1].jpg
Прегледи:1
Размер:809.3 КБ
ID:6134336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2[1].jpg
Прегледи:1
Размер:636.7 КБ
ID:6134337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3[1].jpg
Прегледи:1
Размер:606.5 КБ
ID:6134338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4[1].jpg
Прегледи:1
Размер:846.9 КБ
ID:6134339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7[1].jpg
Прегледи:1
Размер:780.9 КБ
ID:6134340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8[1].jpg
Прегледи:1
Размер:796.8 КБ
ID:6134341Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9[1].jpg
Прегледи:1
Размер:807.3 КБ
ID:6134342Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10[1].jpg
Прегледи:1
Размер:603.4 КБ
ID:6134343

    Сега търся втора ръка,защото помпата проработи добре,след като я промихме,но клапана протече,а такъв нява никъде.
    И... ако на някой му трябва и му става "екстрата",която съм представил наснимките,да ми пише-ще му я подаря.Поне да знам,че някой ще я използува...ако може!
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

    Що не сложи просто "някаква" външна помпа, примерно от Калибра става, така и така си преправяш тръбичките!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

      Ако колата е пълен инжекцион, то не всяка помпа става. Ако не се лъжа беше някъде между 2 и 3 бара....

      Но все пак има доста популярни коли с външни помпи които стават. Много ли тече от клапана старата? Аз докато мъчих моята прокапа от там, но впоследствие закисна и сега е добре.... Не може ли да се отвори и ремонтира клапана?

      Коментар


      • #4
        От: От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

        Първо намазахме с някакъв "течен метал" и за сега всичко е наред.
        Второ,ако трябва,ще опитаме да го направим от метал.
        И трето-сигурно има и други подходящи помпи,ама нели се засилих за негова си!
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • #5
          От: От нищо-нещо,или принципа на "тънките черва"

          ... и се наложи да купя помпа-втора употреба,от нея да свалим клапана и да си сглобя системата.Сега всичко е ОК!.Дали някой има неработеща помпа със здрав клапан?Веднага я "възприемам" да си комплектовам втората!
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X