Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Риза "за гората"

    Преди време ми вкараха идеята за риза, предназначена за малко по- тежка експлоатация. Здрав плат, дебели и здрави шевове, широки и многофункционални джобове, да не запарва... В началото казах- тая няма как да стане- но се стигна до мостри, пробна експлоатация, коментари за конкретни детайли и т.н.
    Нещо такова:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170407_161148_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:438.5 КБ
ID:6134207

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170407_161230_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:290.9 КБ
ID:6134208


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170407_161330_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:286.5 КБ
ID:6134209


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170407_161454_copy.jpg
Прегледи:1
Размер:195.4 КБ
ID:6134210
    В момента имам само най- общи въпроси: допада ли ви подобна дреха, бихте ли си купили такава, ползували ли сте подобна...?
    Със или без тях, в момента "проектът" е в предпроизводствена фаза. Плат- памучен, едностранно шмиргелован, 260 гр/кв.м. капаци на джобовете с велкро, вътрешни отделения с отделен джоблък, щрифелки с гайка и копче... детайлни снимки не съм правил, но предполагам че Венци би могъл да направи такива, при интерес от ваша страна.
    Вие сте.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Риза "за гората"

    Всичките подобни които имам имат един недостатък - ръкавите са тесни и като се навият става неприятно.
    Чисто визуално бих предпочел джобовете с копче.

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Риза "за гората"

      Под мишниците може да сложите платка от по-проветрива материя - прави дрехата по-универсална към температурните условия!
      Аз лично имам интерс от подобна дреха.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Риза "за гората"

        На мен ризата ми харесва, ако имаш кройка за по-дебели веднага отнасям 2.

        Коментар


        • #5
          От: Риза "за гората"

          И на мен ми харесва но откъм размери сам много екзотичен така че надали ще съм у таргет групата.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #6
            От: Риза "за гората"

            Ризата изглежда добре и функционална, обърнете внимание на това за ръкавите, че наистина е неудобно ако стискат много като се навият. Аз харесвам подобни ризи и бих си взел когато се появят в продажба.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • #7
              От: Риза "за гората"

              Постоянно нося ризи от този тип. Едно джобче високо на ръкавите - за цигари и запалка например - е много практично.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Риза "за гората"

                Също бих отнесъл 2 ризи моментално в екзотичен размер 3XL
                BMW X6

                Коментар


                • #9
                  От: Риза "за гората"

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Всичките подобни които имам имат един недостатък - ръкавите са тесни и като се навият става неприятно.
                  Чисто визуално бих предпочел джобовете с копче.

                  Неудобството при навиване, обикновено, се дължи на късия шлиц. Тук и ръкавът и шлицът са предвидени за навиване. Ако трябва, ще обяснявам кое е шлиц, маншет, канон...

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Под мишниците може да сложите платка от по-проветрива материя - прави дрехата по-универсална към температурните условия!
                  Аз лично имам интерс от подобна дреха.
                  Ако се загледаш в снимки 1 и 4, ще видиш, че ръкавния шев не е един. Под мишницата има отделна платка, която ти дава свобода на движение. Като си вдигнеш ръката, не е задължително да ти се види пъпа. Та-а-а-а-а, на тая платка (под мишницата) има вентилационни отвори... абе, има три дупки.

                  Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
                  На мен ризата ми харесва, ако имаш кройка за по-дебели веднага отнасям 2.
                  Колко си дебел?

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  И на мен ми харесва но откъм размери сам много екзотичен така че надали ще съм у таргет групата.
                  Ти Дочев от Сливен познаваш ли го?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Постоянно нося ризи от този тип. Едно джобче високо на ръкавите - за цигари и запалка например - е много практично.
                    Би ли споделил, откъде си ги купуваш?
                    Има джобче, ама е на левия ръкав, дето не съм го снимал.
                    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                    Също бих отнесъл 2 ризи моментално в екзотичен размер 3XL
                    Чак пък екзотичен...
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Риза "за гората"

                      Нося основно такъв тип ризи, които са предназначени за "outdoor" експлоатация и имам няколко коментара

                      1. Материалът - според мен памукът е възможно най-неподходящата материя за такъв тип облекло. Задържа много вода, топлообменът го няма никакъв: при ниски температури държи студено, при високи - топло. Видях, че има изискване да не запарва - не съм наясно какво представлява едностранно шмиргелован памук, но досега не съм носил памучна риза, която да не запарва, когато се движиш активно и съответно избягвам да ги купувам. Читавите ризи, които имам са от 100% полиестер или полиамид. Най-хубавата ми трекинг риза е от 100% мерино, но там цената е...

                      2. Джобовете е по-удобно да са с велкро, отколкото с копчета от гледна точка експлоатация

                      3. Присъединявам се към мнението на bushiDO за проветрението под мишниците - удобно е с мембранни платки и ципове

                      4. Подкрепям и мнението на davc за малко джобче на ръкавите.

                      5. Навиването на ръкавите в посочения на снимките вариант е може би най-удобното решение
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #12
                        От: Риза "за гората"

                        Много интересна тема !

                        Да попитам, на тази риза част от идеята не е ли "да те пази", и което не обезмисля ли навиващите се ръкави, особено след като има и вентилационни отвори под мишниците ?
                        Аз лично бих я ползвал с фланелка под нея, и ако ми стане топло, просто я свалям, а ако работата е мърлява, ръкавите би трябвало да пазят.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Риза "за гората"

                          И аз проявявам интерес. Тъй като съм си ловджия, та имам поглед къде и какво е нужно. Както са казали колегите по-нагоре хубаво е да има вентилационни отвори - а според мен и ако се измисли и нещо на гърба да диша повече отколкото трябва, понеже си завирам скорострелно. Та ако започнеш производство, пиши.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Риза "за гората"

                            Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                            ... 100% полиестер или полиамид.
                            ...
                            Независимо от качествата на синтетичните материи, са последното което искам да ми докосва тялото !
                            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-06-17, 00:17. Причина: правопис
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Риза "за гората"

                              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                              Нося основно такъв тип ризи, които са предназначени за "outdoor" експлоатация и имам няколко коментара

                              1. Материалът - според мен памукът е възможно най-неподходящата материя за такъв тип облекло. Задържа много вода, топлообменът го няма никакъв: при ниски температури държи студено, при високи - топло. Видях, че има изискване да не запарва - не съм наясно какво представлява едностранно шмиргелован памук, но досега не съм носил памучна риза, която да не запарва, когато се движиш активно и съответно избягвам да ги купувам. Читавите ризи, които имам са от 100% полиестер или полиамид. Най-хубавата ми трекинг риза е от 100% мерино, но там цената е...

                              2. Джобовете е по-удобно да са с велкро, отколкото с копчета от гледна точка експлоатация

                              3. Присъединявам се към мнението на bushiDO за проветрението под мишниците - удобно е с мембранни платки и ципове

                              4. Подкрепям и мнението на davc за малко джобче на ръкавите.

                              5. Навиването на ръкавите в посочения на снимките вариант е може би най-удобното решение
                              А, минавал ли си през малинак с тази трекинг- риза?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X