Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Вече отзиви след употреба. Единствения ефект от преградата в джобовете е да пречи. Поне за мен е отвратителна.
    Може би, да остане само лявата, с хидрофобирана торба и водозащитен цип?


    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Нали сме си критикари пропуснах да отбележа, че двойния шев навсякъде страшно много ми харесва!
    Обиждаш на тигели, а?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      В момента и двете се джуркат в пералнята (по зелената има и автомобилни масла, та кисна една нощ с Мелио), ще докладвам след някой час, а до утре и за движения по геометрията им. От програмите на пералнята много не разбирам, но са на 40 градуса и така, както жената винаги пере цветно пране. И с центрофуга.
      За джобовете. Още някъде в самото начало споменах, че от прегради би имало смисъл, само ако джобовете имат и странична стена - т. е. се "разтягат" (това ли ще рече "карго"), защото като сложа един портфейл, голяма работа че имало преграда, при положение че повече нищо не мога да събера. Към лепките като такива нямам претенции, но с копчета ще е по-добре от чисто визуална гледна точка (но това пък е въпрос на вкус, т. е. относително).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        Главното Командване (ГК) постанови че копчетата са нефелни.

        Освен това заподозря че конците по шевовете имат остатъчна свиваемост различна от плата.

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          В момента и двете се джуркат в пералнята (по зелената има и автомобилни масла, та кисна една нощ с Мелио), ще докладвам след някой час, а до утре и за движения по геометрията им. От програмите на пералнята много не разбирам, но са на 40 градуса и така, както жената винаги пере цветно пране. И с центрофуга.
          За джобовете. Още някъде в самото начало споменах, че от прегради би имало смисъл, само ако джобовете имат и странична стена - т. е. се "разтягат" (това ли ще рече "карго"), защото като сложа един портфейл, голяма работа че имало преграда, при положение че повече нищо не мога да събера. Към лепките като такива нямам претенции, но с копчета ще е по-добре от чисто визуална гледна точка (но това пък е въпрос на вкус, т. е. относително).
          Ти нацепи ли дървата?


          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Главното Командване (ГК) постанови че копчетата са нефелни.

          Освен това заподозря че конците по шевовете имат остатъчна свиваемост различна от плата.
          За копчетата е права. Аз още не съм счупил нито едно, но следващите няма да са тия.
          При памучните конци, последващото свиване и леко набиране и протриване на двойните тигели е нарочно търсен ефект. Особено при тъмните цветове, след няколко пранета става винтидж, ръзбийш. Ако масово не се хареса, другите ризи могат да се направят с полиестерни, в предварително подбрани цветове.
          Имам и някакво чувство, че следващите илици може да ги врътнем хоризонтално.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ...
            При памучните конци, последващото свиване и леко набиране и протриване на двойните тигели е нарочно търсен ефект.
            Разбрано. Аз съм за.

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Ти нацепи ли дървата?
              Не. Обаче вчера правих кола на път. То кво ли правих - досъдрах една кора, която почна да се влачи, но беше достатъчно да се омажа.
              А-а - и ризите с изджуркаха. Всичко точно, никакви забележки.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Тропчо. Бе я кажи колко е разликата в дължината на ръкавите, на ризата и на врата между M и L?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  ... Само, секси лентичката е нарочно направена така. Ще се изненадаш колко хора реват, че тази лентичка им драскала врата. ....
                  И аз съм от тия. Не знам защо точно там пришиват етикетчета на ризите? Че и трудно се махат ...
                  Ако има закачалка трябва да е отвън.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ...до утре и за движения по геометрията им...
                    Нищо! Ризите не са мръднали.
                    Интересно, че и от гладене сякаш няма нужда, въпреки центрофугата. Баси плата, толкова е мек, че не се мачка.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      По- скоро, дали го гладиш, или не, след 15 минути изглежда по един и същ начин, та упражнението си губи смисъла. Ще излъжа най- нагло, ако кажа че това е предвиден и очакван ефект (за разлика от някои неща, които съм обяснявал по- горе) просто така се получи и не съм сигурен, че ще може да се повтори. Имам описани "базовите параметри" и на плат, и на обработка, рецепти... но, не съм сигурен.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        1. Материали. Тук трябва да оцените основния плат, джоблъка, конците, подлепващото и копчетата.
                        2. Модел. Тук оценявате вида и разположението на джобовете, закопчаването (залепването) и външния вид.
                        3. Кройка. Да не се бърка с модел! Тук става дума за свобода на движенията, силует на ризата, удобни/ неудобни за навиване ръкави, дълги/къси или широки/тесни маншети, притеснения в талия, рамене, гърди.
                        4. Шев. Оценка за тигели, илици, пришиване на копчета...
                        5. Цвят.
                        Да пробвам и аз да драсна някои впечатления.

                        1. Нямам забележки към материалите, освен съмнението, че по-дебелия плат може да държи жега лятото, но предстои да видим. Копчетата са малко дребни сякаш, а за такава риза може и по едрички да бъдат. Плата в цвят "Брик" има склонност да се разтяга повече от този в цвят "Каки". Идеята за прегради в джобовете е добра, но в този вид стават само за телефон и кредитна карта примерно, а ако са "карго" ще има повече смисъл според мен, както и да има велкро за вътрешната преграда или цип и непромокаем джоб вътре.
                        2. Външния вид ми допада, но за джобовете наистина това велкро сякаш е малко недостатъчно, и е редно да бъде цяла лента или копче или и двете. Джобчето на ръкава не му намирам приложение засега, но и снищо не ми пречи да е там, но закопчаването му ми е невъзможно да използвам по никакъв начин, мисля че тик-так копче е по-подходящо за там.
                        3. Много удобна риза и с чудесна свобода на движенията. Ръкавите в размер L на мен са ми трудни за навиване (тесни са ми малко) и има конфликт на маншета и часовника(G-SHOCK) а в XL нямам такива проблеми. Закопчаването на ръкавите в навито положение е малко усложнено, но пък е оригинално и ми допада като цяло.
                        4. Илиците на "Брик" са много големи за тези копчета(може би поради по-голямата склонност на този плат към разтягане) и се саморазкопчават някой път, когато ризата е поизпъната по тялото. Такъв ефект не забелязвам при "Каки" но и тя ми е по-свободна също така. Към шевове и тигели нямам забележки.
                        5. Цветовете много ми допадат с основни предпочитания към "каки" за горска употреба, но и другите два си имат своето място.
                        Subaru Legacy 2.5
                        Suzuki GS500 E

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Започва да се получава полезна за мен тема. Надявам се и за вас.
                          Благодаря!
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Аз само мога да кажа, че съм доволен.
                            Материала е много плътен и масивен, в същото време мек и приятен на допир. За лятото не знам как ще е, но за момента си е точна. Нося я на голо без потник или тениска от доло.
                            Модела ми харесва като изглед и като функционалност, виждам че колеги са писали за джобовете, аз нямам навик да ги използвам така че нямам мнение по въпроса.
                            По останалите точки също нямам препоръки или коментари. Не съм забелязал нещо което да ми направи лошо впечатление.

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Ето една идея - с магнит за вътрешната преграда.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:moto-skiveez-traveler-shirt-magnetic-pocket-open.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5772921
                              Не съм го измислил аз естествено - от името на снимката се вижда откъде е.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Това с магнита кърти!. Ако е на правилното място може да се рекламира като сърдечен стимулатор
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X