Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    "гръко ли че ми каже мене шо че пием?!?"
    То след анш...не знам кво си тази фраза ще звучи:

    "гръко ли ке ми каже мене шо ке пием?!?"
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      А проверяват ли в обратна посока,
      Последния път се прибрах с 10л домашно узо , ама не са ме спирали.
      Имат прекрасна домашарка и не боли глава, и идва на 10лв литър
      Аз не би рискувал, глобите са солени и могат да ти вземат колата. Ако ще минавам границата с алкохол или цигари не бих превишил 2/3 бутилки с бандерол и повече от стек отново с бандерол, това е.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

        A пък ние, когато се прибирахме от о-в. Евия 2015г. бяхме си взели от една зехтинарница тенекия с 16.5л. зехтин и тубичка от 5л. като тези за мин. вода с ципуро без анасон. Уникално беше! Това нещо си го закупихме от главната улица в селището, което се води балнеоложки курорт. Няма бандероли, няма нищо. Сега не знам каква е ситуацията. последните 2 години не съм си носил алкохол от там, въпреки че ходим 3 до 5 пъти годишно и се прибираме с 2-3 кена зехтин от 16.5л закупени от местни производители, а не от магазин. Нищо общо няма с магазинското, или поне на мен така ми се струва. Особено това от Фокида.

        Коментар


        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

          И аз това се чудя, да ходиш в Гърция и да носиш алкохол.
          Там ципурото ( с и без анасон ) е много добро и на същата ако и не по евтино от тукашната ракия.
          . А жената си взима от там расад китки - твърди че са много по добри от тези тук и се прихващат.
          От гръцко винаги се прибирам с пълна кола, прах зехтин ципуро маслини, подправки някакви. Последно си взех и стек амстел, няма нищо общо с това което продават тука

          Коментар


          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            И аз това се чудя, да ходиш в Гърция и да носиш алкохол.
            Там ципурото ( с и без анасон ) е много добро и на същата ако и не по евтино от тукашната ракия.
            . А жената си взима от там расад китки - твърди че са много по добри от тези тук и се прихващат.
            От гръцко винаги се прибирам с пълна кола, прах зехтин ципуро маслини, подправки някакви. Последно си взех и стек амстел, няма нищо общо с това което продават тука
            XAпсолЮтно си прав! И аз им се чудя на колегите, дето си носят от тук.

            Коментар


            • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              XAпсолЮтно си прав! И аз им се чудя на колегите, дето си носят от тук.
              А не бе. И пари на византийците ще дават.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                На връщане към България ме съмнява да проверят нещо друго освен за емигранти... На отиване обаче (гърците) вече два пъти ми тарашат багажа за бензин... Като видят лодка и веднага търсят дали носиш бензин. В туба може да се внася максимум 10л.
                Затова РИБовете вече ги предлагаме с вграден резервоар от 60л - той се води фабричен като на колата и няма проблем.
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                  МАлко официална информация:
                  Количествата алкохол и тютюневи изделия, закупени в държава-членка на ЕС и за
                  които са платени данъци и се транспортират лично от притежателите им и които не
                  подлежат на облагане с акциз в Гърция, ако са предназначени за лична употреба, а не
                  за търговски цели са както следва:
                  1) Тютюневи изделия:
                  - цигари – 800 бр.
                  - пурети (пури с тегло не повече от 3 гр за един бр.) - 400 бр.
                  - пури – 200 бр
                  - рязан тютюн за пушене (насипен) – 1 кг.
                  2) Алкохолни напитки:
                  - високоалкохолни напитки над 22%– 10 литра;
                  - междинни продукти (не са изрично изброени) до 22% – 20 литра;
                  - вина (от които максимум до 60 литра искрящи) – 90 литра;
                  - бири – 110 литра.

                  ---
                  Гръцкото законодателство определя като оръжие всеки обект и всяко устройство,
                  които са подходящи за атака и отбрана, които могат да причинят нараняване
                  и/или увреждане на здравето или повреда на лица и/или вещи, вкл. да
                  предизвикат пожар.
                  Забранен в Гърция е вносът и притежанието, освен след съответно разрешение
                  от Министерството на обществения ред и защитата на гражданите на:
                  a. късоцевни оръжия /пистолети/ огнестрелни и неогнестрелни, без значение от вида
                  на боеприпасите, който може да е барут, химически вещества, лъчи, газове и др.;
                  b. ловни оръжия;
                  c. въздушни оръжия;
                  d. механизми и устройства за изстрелване на всякакви средства, химикали
                  /спрейове/ или освобождаване на енергия;
                  e. ножове от всякакъв вид, с изключение на тези, чието използване е оправдано в
                  домакинството и в офиса, за образователни цели, в изкуството, лова и риболова
                  или друга подобна употреба;
                  f. метални боздугани, бухалки, нунджако с верига или въже;
                  g. копия, мечове, ками, щикове, лъкове, арбалети и полицейски палки;
                  h. предмети или устройства, използвани за изстрелване на вещества, които се
                  самозапалват или съдържат дразнещи химични вещества, предназначени за атака
                  и отбрана;
                  i. оръжия за риболов, харпуни и др. които изстрелват остър метален предмет;
                  j. заглушители, визьори, мерници, симулатори за стрелба, резервни части и
                  принадлежности за оръжия;
                  k. имитации на огнестрелни оръжия, ако могат да бъдат превърнати във
                  функциониращи такива.

                  110 литра бира мен ме устройва. Миналата година махнах мачетето от колата. За горивата нищо не пише. Инересно, че и харпун не може, ама това е - трябва да се спазва.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                    https://www.vesti.bg/bulgaria/gyrcii...gariia-6080535


                    Дебнат хората. Арестуват и конфискуват коли, казва тоз рипортър..., но няма заловен българин още, само германци и разни други.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                      Смятам да премина 30-40 км. През Гърция. От ГКПП Петко войвода до ГКПП Ивайловград на гости проблем ли ще е 2-3 кила ракия и 10-тина бири по литър. Нямам даже намерение да спирам в Гърция.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                        Смятам да премина 30-40 км. През Гърция. От ГКПП Петко войвода до ГКПП Ивайловград на гости проблем ли ще е 2-3 кила ракия и 10-тина бири по литър. Нямам даже намерение да спирам в Гърция.
                        Ако ракията е с бандерол нямаш никакъв проблем. Пък и без бандерол за 2-3 литра едва ли ще се заядат. За бирата въобще няма проблем.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                          Смятам да премина 30-40 км. През Гърция. От ГКПП Петко войвода до ГКПП Ивайловград на гости проблем ли ще е 2-3 кила ракия и 10-тина бири по литър. Нямам даже намерение да спирам в Гърция.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                            Благодаря колега. Не че е кой знае кво ама по нашенско бая крив пътя и с 30-тина км. по дълъг. Имаме среща в Ивайловград над 100 човека ще сме и всеки гледа да се похвали с неговото си пиене та за това. Миналата година си минахме ей така койда се пойнтересува. Кьорав полицай не видяхме. А на ГКПП-тата по един грък само "приемаше" с по един поглед документите.

                            П.П. това дублиране не знам как е станало. По него време вече се бях разпльокал.
                            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                            freelander 1,8 2001g.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X