Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

    Върнах се!
    Не ме глобиха, напротив - наливаха ми бирата в изстудени халби от фризера ... с удоволствие си оставих еврата.
    Не знам какви мискинщини трябва да направиш, за да ти се заядат с теглича/брадвата/ ножа или каквото и да е друго. Ето малко гръцки тегличи, и един српски за разнообразие:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GreekTegli4.jpg
Прегледи:1
Размер:248.3 КБ
ID:5756299
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #32
      От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

      Да ти се чуди човек защо не си отишъл в Слънчев Бряг да си изкараш весело!
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        Началото на темата е малко афиф. Не вярвам ако си взема една бутилка уиски и една ракия да ми се създават проблеми. Също така си нося и една тубичка от 3 литра нафта резерва, и това ли ще да е проблем?
        Сигурно няма. Неотдавна, когато гърците и унгарците удариха по нелегалните превозвачи с бусовете, у нас това беше медийно отразено с кампанията "тормоз, намколкосихиляди евро глоби, полицаите изискват част 1 от талоните на автомобилите на българските туристи". Сегашната кампания най-вероятно е резултат от глобяването на индивиди, които си носят по десетина-двайсет-трийсет литра домашна пърцуца за собствена консумация на плажа...
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #34
          От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Сегашната кампания най-вероятно е резултат от глобяването на индивиди, които си носят по десетина-двайсет-трийсет литра домашна пърцуца за собствена консумация на плажа...
          От новината се разбира, че става въпрос за доста повече, а в проверката по една случайност са включени и тамошните заведения. Тук всяка година в началото на сезона се започва кампания по това колко лоши са гърците. Че трябва да се спазват правилата - трябва. Пише ги обаче ясно. Аз лично при засилени проверки не бих рискувал с безакцизен алкохол, независимо от количеството.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

            Някои гърци пробват да си зареждат кръчми и магазини с български алкохол (примерно от Метро) някои българи пробват да правят бизнес от това! Горивата също са акцизна стока и за стандартна 5 л тубичка никой няма да направи проблем но на някои "тубичките" им са по 25-30 л.
            Общо взето чрез така наречената мравча контрабанда от България за Гърция вървят алкохол и горива, от Гърция за България цигари без бандерол, от Македония за България нафта, месо и цигари с македонски бандерол. Съответно държавите търпящи загуби от тази контрабанда взимат съответните мерки тя да спре или поне да намалее.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #36
              От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

              За туби с бензин със сигурност правят проблем - знам от познати, които си носят гориво за лодките... За толкова години обаче, нито веднъж не са ми проверявали багажа... На на една от колите ми тегличът беше самоделен - два пъти съм ходил с нея до Атина... Близките дестинации въобще не ги броя...
              С две думи: Много е гадно - не ходете там!
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                В една голяма част от Европа е забранено да се разнася гориво в туби.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                  Да добавим и газови бутилки, също каране с джапанки и гол .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                    Какво за газовите бутилки?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                      Правили проблем за български бутилки, предполагам с еднократни може .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #41
                        От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                        Е"ати колко глупости са написани,От десет години ходя по Гръцките плажове въоръжен до зъби,и обкръжен със един тон желязо.
                        Как па аджеба един път не ни спряха да питат поне,какво е това.
                        Един път отидохте и какво ли не ви правиха,само дет не ви е.....ха.
                        Спрете с тея глупости да пишете,ако няма какво да правите,си намерете ,стига писахте глупости.
                        878511557

                        Коментар


                        • #42
                          От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                          choko, добре е хората да знаят какво е законовото положение...
                          Защото 'ама това защо мина предния път' може да не мине следващия..
                          Разбира се - без да се филмираш, но и да знаеш с какво не трябва да парадираш... И аз съм се разхождал доста из Гърция с радар-детектор, нож, брадва и т.н... Но не съм ги оставял на таблото или да се правя на герой (те не са ме и спирали де, а съм врътнал там над 4х.км при две пътувания)... Ако не знаех - поне радар-детектора щях да си го оставя да си виси до огледалото...
                          Но понякога човек поради незнание може да не съобрази как да действа в момента..

                          Сигурно не са ти вземали тук на пътя книжката и талона на служебен автомобил заради това, че на други автомобили на фирмата (не ЕТ), на която си управител, според таблета на полицая има неплатени фишове... Не си мисли, че са хиляди левове - не, около 100лв... Е, приятел в момента е в този цирк...
                          Доста близко до 'е....не' си е, колкото и да ти изглежда невероятно - случки има всякакви
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                            Рагин ето ты?
                            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                              То с джапанки и в България е май забранено да се шофира! За какъвто и да е радардетектор дори в жапката или в багажа прибран гърците подскачат като че са намерили картечница и глобата е солена. Също са много чувствителни на тема пожари та затова огньове на открито и дори спане на открито не разрешават. По същата причина не гледат с добро око и на всичко, което може да причини пожар. Е има доста места където не си дават зор да проверяват и преследват къмпингуващите но това не значи че е разрешено.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                То с джапанки и в България е май забранено да се шофира!
                                Не само през май. Както се вижда, голяма част от хората не познават дори родните нормативни положения.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X