Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

    Привет на всички съфорумци!Решил съм да си купя такава Тоyota от Холандия и за ползване пак в Холандия.Къса или дълга база.Тук доста от тях са мисля категория товарни (blind Van) ги водят.Не искам да си усложнявам начинанието,но ако не намеря стандартната коплектация със задни седалки дали да не взема товарната?Седалки задни обаче ще ми трябват и точно тук идва и главния въпрос- в какъв филм се вкарвам и да участвам ли изобщо в него или да търся само стандартната комплектация със задни седалки?Предполагам задни седалки тип "дефендер 90" няма да е много трудно да се сложат.Но дали бих могъл да ползвам оригинални задни седалки и колко трудоемко би било да се монтират?Такава Toyota съм карал,но не ми е хрумвало да разглеждам задни седалки,закрепяне и прочие,а тук са редки и не е много лесно да преценя.Благодаря предварително за евентуалните съвети и насоки и много безаварийни!


    Прикачени файлове

  • #2
    От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

    Кола като кола , сигурно купето си има фабрично заработени места за монтаж на седалките отзад.

    Би трябвало само да си намериш седалки от Тойота къса база и да свалиш и детайлите които са захванати и на купето а не само самите седалки.

    И си готов, само документално незнам как се таксува тази промяна.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

      И аз се надявам да е лесен монтажа.Пътните такси за товарните версий тук са принципно 115 Евро на три месеца без значение дали е бензин или дизел.Ако е с всички седалки е 277 за 3 месеца за бензинов и ако е дизел е 500-533 за тримесичие.Говоря за точно този модел.Ако е друг по тежък джип цените са още по брутални.Голяма омраза към дизела ги гони и към тежките возила.Мисля и затова имат точно такива товарни конфигураций,а не,че са им притрябвали.Мерси за съвета.

      Коментар


      • #4
        От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

        Ще използвам темата да попитам, неква игра с данъците ли има, щото гледам в Холандия масово има джипки които са товарни, и в тази връзка, ако И сложиш седалки холандските "коуеги" нЕма ли да ти правят проблем ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

          Играта е в парата за пътните такси това разбирам аз.За да стане товарен минават специална процедура доколкото знам.Аз ако взема товарен трябва да минавам по обратният ред за седалков и за такъв да си плащам.Иначе глобите не искам и да си предствам какви са.А понеже таксите им за дизел са до небесата високи търся само бензин.И ме устройва при цени на бензин 1.60е,дизел 1.35е и газ-50 евроцента.За внос и дума да не става дори и от Европа.За моята кола ако трябваше да плащам тяхното да го наречем мито за внос цената беше 5700Е.Знам защото ме караха да си го изчисля тъй като след регистрация холандска до 1 година не мога да я продавам.По скоро мога,но ще дължа сумата.Страшни филми са тук.Понякога не знам и аз как им търпя глупостите.Благородно ви завиждам,че карате каквото си поискате!

          Коментар


          • #6
            От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

            За какво ще се ползва? Ако няма да е товарна, бих търсил стандартен 2/3 или 4/5 врати, най вече защото купето ще доста амортизирано.

            Коментар


            • #7
              От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

              Да, за по-ниски данъци го правят. Навремето само затъмняваха задните стъкла и махаха седалките . Сега, доколкото знам, преустройствата трябва да са по-трайно направени - вместо стъкла слагат някакви непрозрачни матеиали, има изискване и таванът да е по-висок от стандартното за модела ( затова са такива изтумбени отгоре тези ) и не, надали ще можеш да излъжеш холандските ...полицаи ли, данъчни ли , не знам кой го следи това.

              Коментар


              • #8
                От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

                Защо в нормална държава,се опитват ганьовски номера?После ще реве като разпран,колко били лоши полицаите и го глобили,завалията ...
                Толкова ли е трудно да се спазват правилата????????!!!!?????

                Коментар


                • #9
                  От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  За какво ще се ползва? Ако няма да е товарна, бих търсил стандартен 2/3 или 4/5 врати, най вече защото купето ще доста амортизирано.
                  Ще се ползва и за семейството.Тази верно май е ползвана и за товарна,но тя е само,за да уточним за какво иде реч.Иначе има товарни,на които багажника им е като нов-такава евентуално бих търсил.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Защо в нормална държава,се опитват ганьовски номера?После ще реве като разпран,колко били лоши полицаите и го глобили,завалията ...
                    Толкова ли е трудно да се спазват правилата????????!!!!?????
                    Нещо не си разбрал колега.Ганьовските номера не са по моята част.Друг е въпроса,че холандците най-вероятно за това го правят като знам колко са стиснати.Дори и да взема товарна ще се премине през процедура,за да стане седалковата версия и ще си плащам пътните такси според това.Въпросът като цяло произлиза от ограничения избор на екземпляри,а не за да се пести.

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    Да, за по-ниски данъци го правят. Навремето само затъмняваха задните стъкла и махаха седалките . Сега, доколкото знам, преустройствата трябва да са по-трайно направени - вместо стъкла слагат някакви непрозрачни матеиали, има изискване и таванът да е по-висок от стандартното за модела ( затова са такива изтумбени отгоре тези ) и не, надали ще можеш да излъжеш холандските ...полицаи ли, данъчни ли , не знам кой го следи това.
                    Прав си за всичко относно преустройството.За високия таван не е задължителен.Не е целта да се лъже,а да имам по голям избор.
                    П.С.Само да разясня.Понеже съм "зелен" още коментарите ми излизат със закъснение.Целта на занятието е само да избера правилният джип.Всичко ще се преправи според изискванията на RDW(КАТ).
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от CarTest™; 02-06-17, 12:11.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

                      Можеш да си докараш и регистрираш в Холандия колата от БГ без да плащаш, ако преди да се заселиш си я притежавал 6 месеца или година, не помня точно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land cruiser 90/95 от Холандия-товарен

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        Можеш да си докараш и регистрираш в Холандия колата от БГ без да плащаш, ако преди да се заселиш си я притежавал 6 месеца или година, не помня точно.
                        Точно така е.Аз минавах вече по тази процедура.Колата ми е регистрирана.Но джип тепърва ще се купува и няма как да стане така.Аз вече мисля,че си е разправия с товарния и трябва да се търси седалков.Поне си е регистриран като такъв и няма да се налага да минавам разни процедури.Мерси все пак

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X