Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз със Кия

    Привет, от вчера съм вече с Кия Спортидж 2000г. 2.0 ТД.
    Първи впечатления които имам от 130 навъртяни километра са доста добри. Върви прилично и вози много стегнато. Въпроси ще имам доста, но това ще е като я подкарам сериозно.

  • #2
    От: И аз със Кия

    С кеф да си я ползваш.

    Коментар


    • #3
      От: И аз със Кия

      Честита и безпроблемна!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: И аз със Кия

        Честито градски
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: И аз със Кия

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Честито градски
          Ще звънна тея дни ако съм свободе да почерпя по бира и да се разберем нещо за разходка и тест.

          Коментар


          • #6
            От: И аз със Кия

            Еййй, най-накрая !

            Честита !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: И аз със Кия

              За сега е екстра, шпера работи безотказно, копа като мото култиваторче. Не очаквах че така ще ме впечатли. А и цените на частите са направо като за по бира. Вече се подготвям с информация за лифтване и по-големи гуменетки.

              Коментар


              • #8
                От: И аз със Кия

                Хубаво - ама направи ли пълна профилактика на охладителната система?
                Защото аз бих /и съм/ започнал от там!
                Нов термостат, промивка, нов антифриз, евентуално и нов радиатор ако е нужно /в повечето пъти е!!!/
                Виско - задължително! ново. и така...
                Та чак тогава гуми.
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #9
                  От: И аз със Кия

                  За сега са сменени - ангренажен к-т с всички други ремъци, масла навсякъде, нов съединител с двете помпи, чисто нови гуми всесезонни, карета и лагери. Поръчал съм горни носачи, долни шарнири, за амортисьорите и пружините засега няма да бързам, защото още колко ще е лифта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз със Кия

                    А охладителната система???
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз със Кия

                      Комши, минавало ми е през акъла да разкарам ферозата, да лифтна леко Кияка и да му набия ферозовите гуми и джанти. 325/75/15 Форуърд.
                      Обаче, като го знам къф мрътвец е на ускорение и колко е склонен към мигрена...
                      Малко са 83 коня за кални гуми според мен. Има добър въртящ момент в ниските, много къси скорости и много, ама много бавни бавни. Та за драпане, ще драпа, но за асфалта ще го спънеш тотално.
                      Иначе, возията е мечта за джипка. Направо мечта.
                      Охладителната система задължително и виското да работи със сигурност.
                      И му затапи ЕГР-а като начало. Малко е на смотано място, но в сравнение с някои леки коли е песен направо. Леко закривено ключе 12 върши работа.
                      ЛСД диференциала е страшна благина и е хубаво, чре работи. Надявам се си сложил подходящо масло.
                      Зимата в големия сняг, Кияка ме спаси, мака и с доста износени 11 годишни гуми.
                      Успех и споделяй!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз със Кия

                        С тия 80 коня спокойно дърпам каравана тон и половина на пета към Вакарел и Траянови врата и на обратно.
                        Вярно бавно се засилва, ама засили ли се ......

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз със Кия

                          Е да де, аз засилването имам предвид, не че хептен няма душа, ма не че и има в изобилие. Но иначе е катерачка.
                          Начи, карал съм един стар Ескорт "чист" дизел 1.8. С четири човека, на ускорение е една идейка по-чевръст от Кияка празен.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз със Кия

                            Със здраве да я ползваш и милиони безаварийни! Охладителната система виж основно, както ти казват колегите. Колата не е лоша, има дежурни дертове, частите са евтини и и ги има навсякъде. И не забравяй, че този двигател не обича високите обороти...на магистрала или в кал, няма значение, до 2500-3000 об./мин. при изправно охлаждане няма проблеми...все пак е от мотокар.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: И аз със Кия

                              Честито,и много безаварийни.
                              Дай някоя снимка,да я видим.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X