Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Аз преди в темата ,Какво се развали днес по Кията писах за това.Моя е премахнат вече и много бързо стана даже.Да споделя че моята е 2000 ТДИ 83 коня,99 година.За час гооправиха и сега си паля без да се приреснявам дали съм забравил да изкюча имобилайзера.Даже махнах и дистанционното от ключа си.

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Ходихда питам за премахване на имобилайзера и ми казаха , че няма нужда, защото тези на Кията били от най-надеждните. Нямало смисъл да давам излишни пари. Майстора каза, че просто връщам ключа и давам контакт отново и всичко се оправя, както и стана при мен. Ще потърся още едно мнение.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
        Ходихда питам за премахване на имобилайзера и ми казаха , че няма нужда, защото тези на Кията били от най-надеждните. Нямало смисъл да давам излишни пари. Майстора каза, че просто връщам ключа и давам контакт отново и всичко се оправя, както и стана при мен. Ще потърся още едно мнение.
        Махни това нещо,ако се скапе в гората няма да ти трябва друго мнение,а въже.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Първи впечатления от гумите. Днес покарахме на сняг и съм очарован от поведението. Макар че жената караше и се справи отлично в тази тежка пътна обстановка гумите се държаха превъзходно. После ги пробвах и в 15-на см. неутъпкан сняг и нямаше никакви проблеми. В кал ги карах доста и там се държат изключително добре. Не съм пускал предното нагоре, макар че на няколко места се опита за се завърти заради блокажа.
          Накратко, не съжалявам за избора на гуми и тук трябва да благодаря на Джоу че ме накара да ги взема.
          Тези дни ще ги пробвам и на по-тежък терен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171224_152318.jpg
Прегледи:1
Размер:230.4 КБ
ID:5776464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171224_152558.jpg
Прегледи:1
Размер:269.9 КБ
ID:5776465

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            За кои гуми,става въпрос?
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              За кои гуми,става въпрос?
              Kumho KL78
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Kumho KL78
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Имай предвид, че съвсем сериозно съм се огледал и в Kumho MT51, които са едни от най-тихите и подходящи за асфалт МТ-гуми.
                  Лично аз реших да изкарам с тези с които съм до нАпролет, та имам време за мислене, а и ако си взема нещо за возене само по асфалт, със сигурност ще сложа неагресивно МТ на Мусото.

                  Ето ти сравнителна снимка с АТ51, което не се предлага на европейският пазар:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:681.jpg
Прегледи:3
Размер:76.8 КБ
ID:5776477
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-12-17, 12:16.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    МТ и асфалт нещо не ми се връзва,но ти си знаеш.
                    Весели празници!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      МТ и асфалт нещо не ми се връзва,но ти си знаеш.
                      Весели празници!
                      То и всъдеходка с гуми за дъжд на магистралата , по асфалта е абсурдно!Кат влезе Ф терен и дотам
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Изтропването което чух преди нова година от задно десно колело се потвърди днес, след като бе разглобено. Едното феродо се бе разлепило от накладката и беше в долния край на барабана. Снимки утре.Днес и взех нови накладки и цилиндърчета. Като се отваря направо да се сменя всичко с ново. Интересното е, че феродото си беше почти ново.

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Смених всичко, но както е прието нещата не са такива каквито си ги представяме. Вчера дясното колело протече като чешма, обезвъздуших, ушким регулирах ръчната и си викам готово и правя тест с едно кръгче и на четвъртото - петото натискане на педала, той потъна. Отново разглобяване и почистване, разглобих и цилиндърчето да не би да е обърнало гумичките, но не биде. Направо мистерия. Сглобих отново, обезвъздушаване и пак тест. Педалът е малко мек, но не знам как трябва да бъде, защото до преди да се случи това с накладката беше доста твърд. Как е педала при вас?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180102_153830.jpg
Прегледи:1
Размер:364.2 КБ
ID:5777324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180102_153839.jpg
Прегледи:1
Размер:231.4 КБ
ID:5777325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180102_153953.jpg
Прегледи:1
Размер:236.3 КБ
ID:5777326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180103_104227.jpg
Прегледи:1
Размер:214.4 КБ
ID:5777327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180103_142815.jpg
Прегледи:2
Размер:226.9 КБ
ID:5777328
                          Последно редактирано от GECATA 73; 05-01-18, 06:28.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            А тук съм вече с така очакваните джанти. Ет-то според надписа е -10, или може би е 10 не знам, но стоят доста добре, тези дни ще кача и предните и ще видя как ще изглежда.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180104_164627.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5777329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180104_164637.jpg
Прегледи:1
Размер:187.3 КБ
ID:5777330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180104_164654.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5777331

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Е точно при предните ще разбереш дали това ЕТ е за тебе. Задните са лесни ако не возиш по половин тон картофи.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Днес отново разглобих двете колела и натегнах ръчната до положение барабана да влиза що годе плътно. Педала има леко подобрение, сега е по твърд от вчера, но си остава по мек в сравнение преди да се счупи накладката. Сравних с бензиновата и на нея така мек. Явно така трябва да бъде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X