Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Georgipetkov64 ако моята кия спука глава, ще сменя двигателя с друг, според мен не си заслужава да се прави за тия пари, по моргите има двигатели за по 500лв. Двигатели за кия няма от друга кола с малко преправяне ще станe.
    Последно редактирано от sabiqta; 31-10-18, 01:18.

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Това беше тест за колата. Иначе досега не я бях карал с повече от 100. Температурата не показа над 90 градуса по изкачванията. Ако карам до 100 ми дава разход около 7,5. А за преправянето на КИЯ-та с друг двигател предлагам да направим една нова тема.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Определено колата е малко шумна и понасилена когато я юркаш дълго време с над 100км/ч. В понеделник се наложи малко спешно заминаване за Пловдив като там трябваше да съм рано сутринта, а в 9 трябваше да съм си на работа. На отиване по магистралата с около 100-115 км/ч (в по-хубавите участъци на магистралата) и в Пловдив като попаднах в едни задръствания... объркаха ми се плановете за спокойно прибиране. Та се наложи да се поразбързам малко и навръщане бях с 100-130 км/ч. Определено си беше малко екстремно преживяване за нашите коли които имат аеродинамика на тухла четворка, но пък издържа колицата и аз закъснах за работа малко. Е сега ще и правя малко обстоен преглед, че нещо ми се размириса странно като на изпарен антифриз, но пък нито вдигна температура, нито има загуба на течност в радиатора.
        Та относно карането с такива скоростипродължително време - определено оборотите са си доста високи и на 5-та са над 3000 оборота и двигателя май не се чувства комфортно, но пък ако се наложи спешно....
        Разхода на газ ми даде около 14,4л/100км (изминати 222км с 32л. газ) като тука има и около 20км чисто градско каране + каране в задръстванията на Пловдив. Може да е малко висок разхода, но като имам в предвид, че чисто градско ми дава разход 20-21,5....
        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
        08868пет4три18

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Спокойно,колега-карал си мотора в оптималните му,най-добри обороти.
          При добър път и нормални шосейни гуми скорост от порядъка на 150-160км/ч. не е никакъв проблем,ако ще ежедневно да се кара така.Визирам КИА с 4.44:1 мостове.Това са най-бързите дифове.
          Гранд Спортиджа, доколкото се сещам беше с най-бавните 4.78:1,та там нещата са малко по-различни,но пак скорости от порядъка на 130-140км/ч.не са проблем.
          И пак да кажа: всичко това при идеални пътни условия и гуми.

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Спокойно,колега-карал си мотора в оптималните му,най-добри обороти.
            При добър път и нормални шосейни гуми скорост от порядъка на 150-160км/ч. не е никакъв проблем,ако ще ежедневно да се кара така.Визирам КИА с 4.44:1 мостове.Това са най-бързите дифове.
            Гранд Спортиджа, доколкото се сещам беше с най-бавните 4.78:1,та там нещата са малко по-различни,но пак скорости от порядъка на 130-140км/ч.не са проблем.
            И пак да кажа: всичко това при идеални пътни условия и гуми.
            А колко е ГП на бензиновият автомат (за дизел до сега не съм чувал) и има ли различни варианти ?

            ... и всички автоматични КИАци ли са с LSD или има и без ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              КИА 2.0ТД са с 4.62:1.
              Освен това има 4.44:1, който се монтира на къса и средна база-бензин 2.0-16v.
              Третия вариант главно предаване е 4.78:1, който се монтира на Гранд Спортиджа бензин 2.0-16v, както и на 8-клапановия бензинов мотор.
              На автомата не зная със сигурност какво се монтира.
              И все пак във всичко по-горе има случаи на изключения,поради различните пазари за които са сглобявани колите...-/според това дали релефа е преобладаващо планински или преобладаващо равнинен/.

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                А някъде по дифовете пише ли ПЧ, на някоя ламаринка примерно както е на ДАНАта ?
                С въртене или при разкостен диф е ясно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Не-няма надписи.
                  Някакви белязки с различни бои,ако има,но и това не съм забелязал...

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Малко порових и ето какво успях да намеря за кабрио автомат 2002, която явно е само със задно:

                    Fourth Gear Ratio (:1) 0.73
                    Third Gear Ratio (:1) 1.00
                    Second Gear Ratio (:1) 1.49
                    First Gear Ratio (:1) 2.83

                    Trans Description Cont. Automatic w/OD

                    Drivetrain Rear Wheel drive
                    Transfer Case Gear Ratio (:1), Low
                    Transfer Case Gear Ratio (:1), High
                    Final Drive Axle Ratio (:1) 4.78

                    Reverse Ratio (:1) 2.70


                    Предполагам, че скоростите и ПЧ на дифа са същите, въпреки че няма бавни.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от sabiqta Преглед на мнение
                      Georgipetkov64 ако моята кия спука глава, ще сменя двигателя с друг, според мен не си заслужава да се прави за тия пари, по моргите има двигатели за по 500лв. Двигатели за кия няма от друга кола с малко преправяне ще станe.
                      Ремонта беше преди 5г.а и двигатели нямаше по онова време.
                      Сега може и да има двг.за по 500лв. но колко ще е двигател?
                      Аз не бих сложил такъв на дизел,без да го отворя.А отворя ли го,влизам в Ада.
                      пп:И смених един куп глави,заради един воден радиатор.Така ли нямаше,кой да ми отвори очите по-рано?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Ако се смени с някой доказан двигател от мерцедес, опел или vw и е читав ще кара.
                        Няма смисъл да го отваряш мериш му компресията като е студен и го палиш на сутрин на студа ако има компресия, пали хубаво и работи равномерно е читав.
                        Знам че си карал с радиатор от бензинова кия голяма грешка.. не си виновен ти а "маисторите" които са го сложили.

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Все не ми остава време дасе похваля, а вече навъртях 1000км. Доволен съм почти не са шумни на асфалт, разликата с ат-то е едва доловима. В гората ги пробвах само на новия сняг и се представиха отлично.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190117_190148.jpg
Прегледи:1
Размер:301.1 КБ
ID:5808566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190117_190206.jpg
Прегледи:1
Размер:265.7 КБ
ID:5808567 Първо пробвах с фланци, ама отпред трябва да се поореже и ме домързя, та ги махнах.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_143541.jpg
Прегледи:1
Размер:298.2 КБ
ID:5808568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_145935.jpg
Прегледи:1
Размер:402.7 КБ
ID:5808569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_145941.jpg
Прегледи:1
Размер:351.0 КБ
ID:5808570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_145946.jpg
Прегледи:1
Размер:308.5 КБ
ID:5808571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_150003.jpg
Прегледи:1
Размер:359.5 КБ
ID:5808572
                          Тука е вече без фланци
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_165448.jpg
Прегледи:1
Размер:226.3 КБ
ID:5808574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_165436.jpg
Прегледи:1
Размер:267.9 КБ
ID:5808573Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190119_165508.jpg
Прегледи:1
Размер:245.8 КБ
ID:5808575

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Измама....у градо нема снег
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Измама....у градо нема снег
                              ШшшшТ !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Не са лоши гумите,но са най-тежкия вариант в размер 30х9.5-15.
                                Това е таблица с реалните показатели.
                                44lbs за "Cooper"-a са 20кг., което е доста за този размер!
                                Аз затова за Лятото се спирам на Мaxxis Bighorn MT-764(най-тясна и една от най-леките,няма и 18кг).
                                За Зимата в яката кал и сняг е ясно-Сафари 510!
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 10-02-19, 18:05.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X