Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: И аз със Кия

    С 3см би трябвало да вземе 31ци, но е възможно да опират като се свие окачването. 215р15, 235/75р15 също влизат на оригинално окачване, но при някои колеги опират, зависи колко са уморени пружините. Може и 30ки някакви.

    Междувременно, от опит, ня тоя двигател - 215р15 му стоят добре, не се претоварва, бавните все още са бавни и аз лично си предпочитам по-тясна гума.

    За това каква да е гумата, има теми в другия раздел за гуми, които са доста обстойни и можеш да прочетеш.

    За джанти - с оригиналните железни ще имаш най-малко проблеми с опирането на 215, ако сложиш 235 май витярова джанта(ония като телефонна шайба) са по-добре, ама да кажат и колегите с 235.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: И аз със Кия

      Подкрепям за размерите. Аз лично съм фен на 235. Колкото до джанти, смятам, че ферозови биха изнесли достатъчно, без риск да опира никъде. За твоите идеи за ползване, бих се спрял на Kumho KL -71MT. Има писано за тях.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: И аз със Кия

        215/80/15 е оптималният размер за стокова Киа, за дизел говоря. Бавните са добре изчислени, не се усеща липса на тяга. На магистрала обаче при 110 км./ час по скоростомер оборотите са около 2200/мин., а не около и над 3000 при стандартния размер. За този двигател това е много важно, не обича високи обороти. Разбира се, ускорението става още по-вяло, но няма пълно щастие...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #34
          От: И аз със Кия

          да ама при мен е така както съм го описал, и температурата стои около 3 мм. преди средата. Вчера по предел нагоре направо лети на 5-та. според мен е с доста къс диф. Няма друго обяснение. Днес на обратно по същия начин, към Юндола нагоре яко газ и никакви проблеми откъм температура, но си търси 6-та . Даде ми около 7, 7,5. с 20л. съм минал 286км и има още.

          Коментар


          • #35
            От: И аз със Кия

            Не знам колко вида са ПЧ на КИАта, но твойте явно са къси, което е добре, щото като сложиш 215R15 ше заспи.

            Абе я кажете, колко вида дифове има на КИАта, че, аз поне, не съм чел по Форума нещо по темата ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: И аз със Кия

              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
              да ама при мен е така както съм го описал, и температурата стои около 3 мм. преди средата. Вчера по предел нагоре направо лети на 5-та. според мен е с доста къс диф.
              За температурата - не вярвай на стрелката. Тя винаги си стои там, малко под средата. Ноооо...температурата на мотора се променя в доста широки граници. Това ме съмняваше още като я купих моята, и се убедих след като монтирах цифров термометър. Даже 10 гр отклонение не се индикира от стрелката. Та...имай едно на ум.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • #37
                От: И аз със Кия

                Дифовете ти са като моите. И аз бях така с оригиналните гуми. Между другото на 110 с 215р15 съм на около 2500 оборота. Някои колеги гледам са с още по-ниски, явно не са един модел дифовете. Ще извадя довечера книжката, да видя там пише ли нещо.

                За температурата - така е. Най-простия индикатор е виското. Усеща се кога зацепва, а температурата не мърда. Обмислям egt сензор и за двата джипа, че там е първата индикация обикновено при дизелите още преди да почне да загрява прекомерно антифриза.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #38
                  От: И аз със Кия

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Обмислям egt сензор и за двата джипа, че там е първата индикация обикновено при дизелите още преди да почне да загрява прекомерно антифриза.
                  Имаш ли практически наблюдения за този процес? Не е ли рязко повишаване на температурата на газовете още със смачкването на педала на газта и влизане на турбото в режим?
                  Просто любопитство...за сега термометъра с цифри ми стига.
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • #39
                    От: И аз със Кия

                    От къде да взема такъв цифров

                    Коментар


                    • #40
                      От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      Дифовете ти са като моите. И аз бях така с оригиналните гуми. Между другото на 110 ссъм на около 2500 оборота. Някои колеги гледам са с още по-ниски, явно не са един модел дифовете. Ще извадя довечера книжката, да видя там пише ли нещо.

                      За температурата - така е. Най-простия индикатор е виското. Усеща се кога зацепва, а температурата не мърда. Обмислям egt сензор и за двата джипа, че там е първата индикация обикновено при дизелите още преди да почне да загрява прекомерно антифриза.
                      Какво означава 215р15,аз съм с 205/75/15 и при 100км/ч съм почти на 3000об/м.
                      Сега ако се окаже,че има диф. с различни предавателни числа при Спортаж ще стане интересно.
                      • Передаточное отношение
                      • Бензиновые модели
                      • С РКПП
                      4.625:1
                      • С АТ
                      4.778:1
                      • Дизельные модели (РКПП/АТ)
                      4.444:1
                      Това пише в едно руско ръководство,колко е вярно не знам.
                      Последно редактирано от georgipetkov64; 12-06-17, 13:53.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: И аз със Кия

                        215 r15 = 215/82/15 = 73см височина на гумата. 205/70/15=66,8см височина. С 10% е по-голяма първата гума.
                        Bertone freeclimber 1.8 115hp

                        Коментар


                        • #42
                          От: И аз със Кия

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          От къде да взема такъв цифров
                          И аз искам!
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #43
                            От: И аз със Кия

                            Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                            215 r15 = 215/82/15 = 73см височина на гумата. 205/70/15=66,8см височина. С 10% е по-голяма първата гума.
                            Може би това е имал на предвид колегата,а по принцип знаеш какво означава втората цифра при гумите.
                            Та и от там дойде въпроса.
                            Благодаря!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: И аз със Кия

                              При бърза проверка излиза, че ПЧ е само 4.778, демек 4.78.
                              Опционално в Корея като афтърмаркет предлагат 5.38, като за него имало и възможност за блокажи.
                              Има разлика в шлиците, като до 98-99 са 26, после стават 28.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: И аз със Кия

                                Соти може да внесе яснота по въпроса,ако иска?
                                Количество зубьев шестерен
                                • Ведущая шестерня (все модели)
                                9
                                • Ведомая шестерня
                                • Бензиновые модели
                                • Модели с РКПП
                                37
                                • Модели с АТ
                                43
                                • Дизельные модели (РКПП/АТ)
                                40
                                Тук пише,че има разлика м/у бензина и дизела.
                                Последно редактирано от georgipetkov64; 12-06-17, 14:17.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X