Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Най-вероятно,преди време е била крива и някой я е изправил.
    Не виждам други причини,да се разцепи така.
    И аз все още карам с Халуминиеви,щото ме мързи да отида до гумаджийницата.
    И аз това му казах. Ако има интервенции би трябвало да си личат. Това не може да се случи на оригинална витарова джанта, каквато Гецата каза че е.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Утре ще я разглобим и ще се види какво е причинило това разцепване.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Гумата е свалена, джантата е лепена много некачествено и от там се е получило това спукване. Карах джантата на един майстор в Благоевград, но човека ми даде цена като за нова алуминиева джанта. За сега оставам на резервната джанта. Гумата е без никакви щети, направо съм очарован от тези гуми, като знам какво преживя тази и да и няма абсолютно нищо. Сложих я зя резервна на оригиналната джанта. Временно ще е така.

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Как така лепена?!?! Меко казано съм шокиран... То заваряна да беше, ама лепена...
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Това е джантата след като я свалихме. На много места има шупли и въобще не е заварена като хората.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180528_181856.jpg
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5789932

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              А тука вече съм с почистените и освежени джанти. Според мен стоят доста добре, а след пътуване до Велинград вчера съм много доволен от поведението на пътя. Почти няма разлика от минусовите в стабилността в завоите. Добре, че не ги продадох. Не излизат твърде много извън калниците. Днес мисля да ги тествам в една разходка над Велинград.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180601_183003.jpg
Прегледи:1
Размер:357.9 КБ
ID:5789935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180601_182414.jpg
Прегледи:1
Размер:311.2 КБ
ID:5789934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180601_182407.jpg
Прегледи:1
Размер:274.2 КБ
ID:5789933Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180601_182357.jpg
Прегледи:1
Размер:346.2 КБ
ID:5789936

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                И аз съм на мнение, че халумина е за пред кафето!
                Щото имаш богат опит с офроуд каране ли? Нищо им няма на летите джанти.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Тупалка е ...
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                    Тупалка е ...
                    Ма без килим !

                    Геца, ако беше лъснал джантите преди да ги пуснеш в продажба, сега щеше ти да търсиш от къде да си купуваш.

                    От естетическа гледна точка, железни джанти много рядко са ми харесвали.
                    Супер са !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Нищо им няма на летите джанти.
                      Докато не нацелиш подходящия трап! И няма нищо общо с офроуда.

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Докато не нацелиш подходящия трап! И няма нищо общо с офроуда.
                        В "подходящия трап", ако лятата се счупи, стоманената ще се огъне. Т.е. гумата пак ще изпусне и джантата пак ще е за ремонт. А и летите не са хич кекави и си трябва бая удар. Предполагам, че средностатистическият Пенчо едва ли често се буха с 60-на км/ч в здрава скала. Щото това беше нужно за да счупя лята джанта. А в такива случаи, счупената джанта обикновено ти е най-малкият проблем.
                        Огъване на ръба на лята джанта ми се е случвало веднъж, след каране в състезателен режим по тесен горски път с много и яки камъни.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          В "подходящия трап", ако лятата се счупи, стоманената ще се огъне. Т.е. гумата пак ще изпусне и джантата пак ще е за ремонт. А и летите не са хич кекави и си трябва бая удар. Предполагам, че средностатистическият Пенчо едва ли често се буха с 60-на км/ч в здрава скала. Щото това беше нужно за да счупя лята джанта. А в такива случаи, счупената джанта обикновено ти е най-малкият проблем.
                          Огъване на ръба на лята джанта ми се е случвало веднъж, след каране в състезателен режим по тесен горски път с много и яки камъни.
                          Колега, не разбирам защо се нервиш на мнения, различни от твоето? Всеки, през годините е натрупал някакъв опит.
                          Какво предлагаш, да не споделяме ли?
                          п.с. На пътя съм от 1973г. и имам диста над 1 000 000км.
                          Поздрави.
                          А с 60 в здрава скала не бих се бутнал, щото се опитвам да мисля предварително.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Колега, не разбирам защо се нервиш на мнения, различни от твоето? Всеки, през годините е натрупал някакъв опит.
                            ...
                            Хич не се нервя, ами се чудя на категорични изхвърляния като това

                            халумина е за пред кафето
                            Та питам отде таз категоричност? За твоето каране с тънките калкулации за икономии съм сигурен, че трудно ще се блъснеш в скала. Поради което ми е още по-чудно къде, аджеба, натрупа толкова опит за лошата издържливост на летите джанти?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение


                              Та питам отде таз категоричност? За твоето каране с тънките калкулации за икономии съм сигурен, че трудно ще се блъснеш в скала. Поради което ми е още по-чудно къде, аджеба, натрупа толкова опит за лошата издържливост на летите джанти?


                              Нещо нищо не си ме разбрал. Ама никак.
                              Ако визираш онова за спирачките, то е за да се кара с МИСЪЛ, а не заради икономии.
                              И да, в скала ще ми е трудно да се бодна, опитвам се да карам предвиждайки.
                              А бе, поЗдрави.

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                Ееее, Геца, ръждиви били... Много са готини, и аз не бих ги продал. Със здраве да ги караш.
                                Я ми кажете, витарова джанта на - 15 с 235/75/15 ще се събере ли в Киата или да търся друг вариант?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1527964799143.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5789972

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X