Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

    Моята нещо се прецака на газ! Сега се върнах от море и направо ме измъчи. На газ око 2000-2500 оборота не работи добре. Трябва да търся добър майстор на Romano в София. Ако някой знае такъв, споделяйте.
    Марин Райковски

    Коментар


    • #32
      От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

      Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
      Моята нещо се прецака на газ! Сега се върнах от море и направо ме измъчи. На газ око 2000-2500 оборота не работи добре. Трябва да търся добър майстор на Romano в София. Ако някой знае такъв, споделяйте.


      Тук би трябвало да ти помогнат.
      (Официалния сервиз)
      Последно редактирано от CarTest™; 21-07-17, 13:14. Причина: Линк
      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

      Коментар


      • #33
        От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

        Там мисля и да отида, защото живея и работя наблизо. Но ми е интересно дали има отзиви от тях?
        Марин Райковски

        Коментар


        • #34
          От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

          И все пак мисля, че е по-добре при тях, защото са специализирани за системи на Romano. Друг е въпроса, че в БГ хич не е гаранция, че официалния сервиз/представител е квалифициран и си разбира от работата. Надявам се, тези момчета да са спецове и да си разбират от работата.
          Пожелавам ти успех и да споделиш резултата и впечатления от сервиза.
          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

          Коментар


          • #35
            От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

            Момчета смених дебитомера, смених двете бобини и кабелите, почистих дросела и стъпковото моторче и никъв ефект. Пак има леко прекъсване ли е кво е претриса мотора и скоростния лост. Грешки нямах както и в момента. От няколко дена сутрешния старт ми е с ниски обороти и гасне, при повторно палене ги вдига и задържа. Май ще я закарам в Киа да я прегледат. Ако знаете кадърен майстор в Пловдив ще съм благодарен. Добре, че са евтини частите, че с тия проби/грешки.

            Коментар


            • #36
              От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

              Аз все още нищо не съм правил. Установих, че нестабилността на оборотите е само с включен климатик. Без климатик работи перфектно.
              Марин Райковски

              Коментар


              • #37
                От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                и аз имам това претрисане в двигателя и мислех, че като сменя бубините и кабелите ще спре ама като гледам май няма да стане ще чакам да пишеш какво са ти казали в КИА

                Изпратено от моят Lenovo YT3-X50M с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #38
                  От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                  днес засякох разход извънградско 15/100 газ

                  Изпратено от моят Lenovo YT3-X50M с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #39
                    От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                    Значи да ти кажа още не съм я закарал в КИА, че оригиналния и акумулатор спатъхна и купих нов, а той за беда става само от скъпите марки Bosch, Varta, Exite. Върнах си стария дебитомер и сега си пали и държи оборотите без грешка. Поръчал съм нов TPS датчик да сменя и него, после ще проверя вакумите някъде да не се е... ат и ако не я сборя ще я закарам.

                    Относно разхода на ГАЗ хич и не я гледам, че моята е с OBD II комуникация и работи с картите на бензиновия, и при положение, че я дават по каталог 15л на 100км градско, как да очакваме по-малко да гори на газ като я дават с 20% да е над него.

                    Коментар


                    • #40
                      От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                      аз затова се боря да я смъкна на 18 газ в града сега гори градско 20/21

                      Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #41
                        От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                        Да споделя нещо. Не съм ходил на диагностика. Започнах да спазвам едно просто правило- преди да изгася колата, задължително изключвам климатика. Дори ако спирам за много кратко. И ЧУДО- не си обърква настройките. И всичко е ОК.
                        Марин Райковски

                        Коментар


                        • #42
                          От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                          Привет колеги. От доста време не съм писал, но ето ме. След 5 месеца и 7000хил.км мъки, от вчера имам ново соренто. Знаете за оплакването ми, че е мудна, куца и тнт. Онзи ден ми се наложи да се изнеса пи-бързо от кръстовище и полудях от това куцо пиле. На първото удобно място спрях и реших да дръпна буксата на дебитомера и оооо чудооооо, тоя кораб можел да върви. Та вчера го смених с нов оригинален на БОШ и направо немога да и се нарадвам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                            Заинтригува ме! Поради липсата на проблеми досега, изобщо не се интересувам от подробности. Може ли снимка на това чудо, на което си откачил буксата?
                            Марин Райковски

                            Коментар


                            • #44
                              От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                              Туй чудо дето е веднага след въздушнуя филтър. Едно кръгло, пластмасово м/у маркучите за въздуха.

                              Коментар


                              • #45
                                От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                                То да чукна на дърво и аз нямам проблеми с джипката, но не можех да се примиря с това, пе е 140к.с, а вървеше като Уно 1,1.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X