Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване за Great wall Hover H3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване за Great wall Hover H3

    Здравейте,

    Решил съм да вдигам машината с 4-5см. За целта ще сменя предни и задни амове, ще натягам торсионите и ще сложа отзад пружини от Нисан терано 2 дълга база.
    Търся съвет относно амортисьорите- вариантите са ми KONI отпред и отзад (около 800лв ), KONI отпред, отзад амове от ГАЗ 24 (конито ~360, от газ ~60) и последния най-евтин вариант - KYB отпред и от газ24 отзад (около 220лв ) Въпроса ми е някой ако има опит с по-горните марки, да сподели заслужава ли си разликата в цената между кони - около 200-210лв бройката, KYB ~70лв за брой и от газ 24 за 30лв / броя. Знам че има много доказали се марки, но нито ще ходя на състезания нито ще подлагам колата на някакви зверски терени.
    Благодаря предварително на отзовалите се
    Поздрави.

  • #2
    От: Окачване за Great wall Hover H3

    Аз имам подобен опит. Доста скъп.
    Сменил съм четири чисто нови комплекта от горните марки само отзад, докато уцеля амове и възможни като характеристики пружини.
    Съдейки по въпросите ти, чел си руски форуми.
    Не е лошо, но при братушките (а в моят случай и англичаните) всичко е проба-грешка и никакви сметки, а си трябват.

    Дай снимки на захват на твоите, и ходове, за да ти кажа какви и защо да слагаш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Окачване за Great wall Hover H3

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Аз имам подобен опит. Доста скъп.
      Сменил съм четири чисто нови комплекта от горните марки само отзад, докато уцеля амове и възможни като характеристики пружини.
      Съдейки по въпросите ти, чел си руски форуми.
      Не е лошо, но при братушките (а в моят случай и англичаните) всичко е проба-грешка и никакви сметки, а си трябват.

      Дай снимки на захват на твоите, и ходове, за да ти кажа какви и защо да слагаш.
      Здравей, снимки нямам за момента, но отдолу са с ухо, отгоре с шпилка. За ходове също не знам, но братушките оишат че при 4-5см лифт отпред пасват идеално KONI 30-1565 а отзад 82-2296, като само за задните трябва да се направи втулка, защото ухото на амортесьора е малко по широко от заводските. За съжаление само това знам за момента, събирам инфо и като дойде момента скачам на 31ци
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Окачване за Great wall Hover H3

        За най-точна информация, пиши на лично на колегата ISUZO, на Ховъра окачването е Фронтера, има за тях някакви носачи, които променят клиренса, без да рискуваш, да чупиш торсиони. Поздрави !

        Коментар


        • #5
          От: Окачване за Great wall Hover H3

          Първоначално публикуван от simo_tonev Преглед на мнение
          За най-точна информация, пиши на лично на колегата ISUZO, на Ховъра окачването е Фронтера, има за тях някакви носачи, които променят клиренса, без да рискуваш, да чупиш торсиони. Поздрави !
          Колега искаш да кажеш да не натягам торсионите, а да сложа от въпросните носачи? Доколкото успях да разбера торсионите на Wall-a са подобни на тези на Фронтерата и 4-5см лифт няма да е фатален, били здрави уж.
          Благодаря за мненията, за съжаление колегата ISUZO не ми е отговорил на съобщението, ще мисля какво ще правя. Като му дойде времето ще пусна една тема за да се видят резултатите.

          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Окачване за Great wall Hover H3

            Предните амове няма нужда да сменяш. Натягането на торсионите не променя хода на предното окачване. Просто след натягането имаш по-малко ход надолу и повече ход нагоре.
            Задните амове какви са? Ухо-Ухо или Ухо-Шпилка? Колко им е дължината в разпънато положение?
            Тези от Газела/УАЗ стават за Фронтера А: Ухо-Ухо дължина 35-55см.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Окачване за Great wall Hover H3

              Благодаря за мнението колега. Искам да има добър ход и надолу, даже обмислям да махам стабилизиращите щанги. Амовете отзад не съм ги мерил, иначе са шпилка-ухо, отпред са същите. Вчера й сложих едни 31ци на джанти 15ки, съвсем леко опират в предния калобран при пълен ляв, ще трябва да се огънем малко и ще лепнат като шамар на гъз Вече няколко пъти я тествах в гората, очарован съм и сега, пък като я пипна ще стане бижу.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Окачване за Great wall Hover H3

                Колега,доколкото съм чел и аз по руските форуми лифт от 3 см не трябва да преработваш нищо,над 3см се удължава кормилния прът.Виж в Grat Wall форума един колега събира мераклии за обща поръчка на тампони за сиромашки лифт различни рамери.
                Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X