Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивата на VM Petroleum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горивата на VM Petroleum

    Здравейте,

    Иска ми се в тази тема да обменим впечатления от горивата на Марешки. Молбата ми е да не се политизира темата в това той какъв е, какви са му бизнесите, какви врътки прави, за да докара тези цени и т.н.

    Нека тук да обсъждаме само качеството на горивата и "вредни" ли са за автомобилите ни.

    От няколко месеца (примерно 2) зареждаме и на двете коли от неговата нафта. От една страна заради цената, от друга по семейните маршрути това ни е първата и най-удобна читава (поне на външен вид) бензиностанция.

    Аз лично разлика във вървеж не установявам, не виждам и притеснителни симптоми. Жената също не усещала разлика ( изненада ).

    За Тераното не се тревожа особено, но другата кола е HDI и макар да е изпапкала 4-5 резервоара без проблем все пак имам някои опасения относно качеството на дизела.

    Вие какво ще кажете?

  • #2
    От: Горивата на VM Petroleum

    Аз за сега съм доволен.
    Интересно ми е, обаче колко ли ще продължи тази "търговска война" и кой ще спечели.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Горивата на VM Petroleum

      То за сега война няма.Бензиностанциите са малко на брой и правят чуден оборот.Горивата който съм пробвал са ОК.
      Другите си работят на старите цени и хората си зареждат както обикновено и на тях.Т.е. и вълка сит и агнето яло.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Горивата на VM Petroleum

        Няма потенциал горивата на ВМ да са по-лоши. Бензиностанциите са с голям оборот, доставчиците са с по-малко разнообразие.

        Коментар


        • #5
          От: Горивата на VM Petroleum

          Карам кола модел 2013 и редовно зареждам не само на Марешки, но и на бензиностанцията преди него. Никакви проблеми или промени в разхода не ми дава...........както и когато заредя в-пауър или макс моушън или квото и да е.......все си е еднакво. А да и зимата колата си пали нормално, па не седи в гараж, с акумулатор на четири години.

          Коментар


          • #6
            От: Горивата на VM Petroleum

            Заредих на бензиностанция дизел на 15 ст по-ниска цена-60 литра=9,00 лв.Не е на Марешки.Изобщо не съм доволен от качеството,очевидно има някакви примеси,а и предполагам харчи повече...Оптимистите,мислещи си че има повече от същото,за същите пари нямат свършване...Аз си направих следният извод-никога повече няма да зареждам от евтините боклуци,но всеки си решава.Скъпо и некачествено-много е възможно,но евтино и качествено-изключително рядко...Сложих добавка в дизела за пооправяне-икономия няма,остават проблемите

            Коментар


            • #7
              От: Горивата на VM Petroleum

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              ...Оптимистите,мислещи си че има повече от същото,за същите пари нямат свършване...
              То и при Марешки цената си е същата. Просто част от нея я плаща някой друг (скоро ще се разбере кой).

              Коментар


              • #8
                От: Горивата на VM Petroleum

                Чух че много проверка му правят на неговите бензиностанции. Ако е лошо горивото, да са го хванали отдавна.
                А за цената...не ми се вярва някой да покрива разликата.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Горивата на VM Petroleum

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Чух че много проверка му правят на неговите бензиностанции. Ако е лошо горивото, да са го хванали отдавна.
                  А за цената...не ми се вярва някой да покрива разликата.
                  Да го проверяват, да го проверяват, колко да го проверяват? Точно колкото да го изкарат на телевизора в момент когато не е там по друга линия.

                  А за цената пак ще говорим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Горивата на VM Petroleum

                    Със същия "оптимизъм " бих казал ,че няма гаранция и за скъпите горива ,че са качествени.
                    Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Горивата на VM Petroleum

                      Зареждам дизел там. Ако не е по-добро , то със сигурност не по-лошо от дизела на ФазПром да речем.

                      P.S. Не знам как стои въпроса с точността на количеството. Все известно беше, че на там където беше по-евтино наливаха по-малко. Винаги наливам поне 50.00 литра и карам смесено и няма как да засека точния разход l/100.
                      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                      Бахти, как се изказах...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Горивата на VM Petroleum

                        Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                        Заредих на бензиностанция дизел на 15 ст по-ниска цена-60 литра=9,00 лв.Не е на Марешки.Изобщо не съм доволен от качеството,очевидно има някакви примеси,а и предполагам харчи повече...Оптимистите,мислещи си че има повече от същото,за същите пари нямат свършване...Аз си направих следният извод-никога повече няма да зареждам от евтините боклуци,но всеки си решава.Скъпо и некачествено-много е възможно,но евтино и качествено-изключително рядко...Сложих добавка в дизела за пооправяне-икономия няма,остават проблемите
                        Изчисти си проблемите....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Горивата на VM Petroleum

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          То и при Марешки цената си е същата. Просто част от нея я плаща някой друг (скоро ще се разбере кой).

                          ...защото и при Лук е същата! Поне в локациите около ВМ.
                          Ползвам горивата от 2г., нямам забележки, разход приличен-дори икономичен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Горивата на VM Petroleum

                            Моите наблюдения във Варна са ,че във ВМ ми наливат точно , с фиестата на жената мога да засека най-добре. Резервоара и е 38 литра, като отида в резерва ми сипват 32-33 литра максимум, на Екото което по принцип също ползваме редовно ми сипват 35 литра а резервата току що е светнала или точно сме я наближили.
                            Теракана още не съм го пробвал на ВМ , щото нямам път натам, н о при първа възможност ще пробвам. Той е два пъти по-лаком от фиестата и бързо свършва резрвоара.
                            А за качеството мога да кажа само ,че върви много прилично фиестата и зимата не е имала никакви драми с паленето.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Горивата на VM Petroleum

                              Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                              Зареждам дизел там. Ако не е по-добро , то със сигурност не по-лошо от дизела на ФазПром да речем.

                              P.S. Не знам как стои въпроса с точността на количеството. Все известно беше, че на там където беше по-евтино наливаха по-малко. Винаги наливам поне 50.00 литра и карам смесено и няма как да засека точния разход l/100.
                              Винаги до отказ на зарядното-няма разлика в разхода! Примерно същите км. и скорост при различни колонки и станции...Но аз съм пристрАстен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X