Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивата на VM Petroleum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Горивата на VM Petroleum

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Случая от вчера с кемтицата на Младост, съм сколенен да вярвам на 90% че е точно клопка. Пречи, и айде чаО ...

    Коментар


    • От: Горивата на VM Petroleum

      Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
      Я кажете впечатления от бензинът 100 октана, че да зареждам ли цял резервоар в София, за проба? Мислех и да надумкам 50 литра преди тръгването ни за чужбина другият месец.....
      Аз зареждам от него и съм доволен. Според субективно усещане (не съм измервал с нищо) колата върви повече, отколкото със 100 октановото на Еко и на ОМВ. За ефект върху разхода нищо не мога да кажа, не съм засичал.

      Допреди това най-много ми харесваха 98 на Лукойл и шелския високооктанов бензин, на който не му помня името.

      Коментар


      • От: Горивата на VM Petroleum

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Има и нещо друго според мен с кеша. Ако минава по-банка, конкуренцията ще му спретне фиаско.Стига да му блокират парите по сметките ( с някаква измислена акция), да не се разплати два-три месеца с персонал + доставчици и изгорЕ. Отделно, един хрантутуник по-малко по веригата!
        Затова го подкрепям напълно. Искаш евтино, спазваш някакви правила.
        Е той кеша в края на деня нали пак отива в Банката, само дето идва инкасо да го вземе, а не се налива директно в сметката от ПОС-а. Да не мислиш, че той парите си ги държи вкъщи под възглавницата...
        Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
        Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

        Коментар


        • От: Горивата на VM Petroleum

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Преди всичко зависи от оборота.

          Марешки (и другите вървежни бензиностанции) са много на север от 3000 лева и условията са им други.

          Но даже и тоя 1% е нещо много относително, когато сметнеш разходите за управление на паричен поток в брой. То са мерки за сигурност в самата бензиностанция, то е време за броене, което блокира опашката на касата, то са разходи за инкасо и хич не съм сигурен че всичко това струва по-малко от 1%

          Ей такива съображения.
          Той ако ползва ПОС терминал тези разходи за кешовото плащане, които ти цитираш няма да ги избегне, а и при изпилените цени, които поддържа, 1% върху да кажем 20% от оборота си е сериозен разход.

          Коментар


          • От: Горивата на VM Petroleum

            Първоначално публикуван от kickata Преглед на мнение
            Е той кеша в края на деня нали пак отива в Банката, само дето идва инкасо да го вземе, а не се налива директно в сметката от ПОС-а. Да не мислиш, че той парите си ги държи вкъщи под възглавницата...
            Не го знам къде и как си държи кеша, и не ме интересува.Отделно има и частни трезори,не е задължително да ходят до която и да е банка ...

            Коментар


            • От: Горивата на VM Petroleum

              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
              Той ако ползва ПОС терминал тези разходи за кешовото плащане, които ти цитираш няма да ги избегне, а и при изпилените цени, които поддържа, 1% върху да кажем 20% от оборота си е сериозен разход.
              Разходите по инкасо и изобщо управлението на кеша също са пропорционални на тоя кеш.

              Точните стойности не ги зная, разбира се, но зная че за много търговци (особено с голям оборот) поставянето на ПОС е материално изгодно. Поради което го и правят.

              Много от големите търговци (всякакви там метро-била-фантастико) на всяка каса имат повече от един терминал, с лого на различни банки. Защо ли?

              Коментар


              • От: Горивата на VM Petroleum

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Разходите по инкасо и изобщо управлението на кеша също са пропорционални на тоя кеш.

                Точните стойности не ги зная, разбира се, но зная че за много търговци (особено с голям оборот) поставянето на ПОС е материално изгодно. Поради което го и правят.

                Много от големите търговци (всякакви там метро-била-фантастико) на всяка каса имат повече от един терминал, с лого на различни банки. Защо ли?
                Не съм имал предвид, че пос терминала е нещо, което не е изгодно даже последно време доста клиенти се отдръпват от обекти без пос терминал, но в някои специфични случаи явно не е рентабилно. Примерите, които даваш като големи търговци реализират оборота си през среден марж поне 20% та разход от порядъка на 1% е съвсем логичен, казвам го от личен опит. Не е по темата ама ако знаете каква е доставната цена на някои продукти, които кауфланд слага на брошура с намаление 2034324% ще ви стане лошо.

                Коментар


                • От: Горивата на VM Petroleum

                  За управлението на паричния поток маржът не е интересен. Имаш някакви пари които трябва да отидат някъде. Както и да ги местиш - все разходи и все искаш да ги намалиш.

                  Евентуално има значение обичайният размер на покупката - ама Била и Шел май не се различават радикално.

                  Сигурно има и някакви хитрини за които не знам де, ама обяснението не ми звучи достоверно и за да повярвам някой трябва да ми обясни по-подробно.

                  Коментар


                  • От: Горивата на VM Petroleum

                    В случая става дума за максимално орязване на разходите, за да може тая верига бензиностанции да се издържа, че и някой лев да изкара на другаря Марешки. Можеш да бъдеш сигурен, че плащането с карта струва повече на търговеца от колкото кешовото плащане. Единствената причина да се работи с ПОС терминали е удобството на клиента и може би до известна степен малка сигурност, че не държиш голяма наличност в касата. Той клиентите си ги привлича с достатъчно ниските си цени, та не вярвам да страда кой знае колко от липсата на пос, все пак ме съмнява да е толкова прост, за да не може да си направи сметката, че ако клиентите му плащат с карта ще му е по-добре.

                    Коментар


                    • От: Горивата на VM Petroleum

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      ...Можеш да бъдеш сигурен, че плащането с карта струва повече на търговеца от колкото кешовото плащане.
                      Сигурен не мога да бъда. Ще поразпитам търговци, че ми стана любопитно. Впрочем сигурността на парите в касата също струва едни отделни пари. Е, или някой обир от време на време което пак си е цена.

                      А защо на Марешки цените са каквито са, в подробности може да каже само лично Марешки.

                      Това което аз съм си пресметнал е само от публично достъпни сведения.

                      Коментар


                      • От: Горивата на VM Petroleum

                        Поразпитай, особено като се има предвид, че масово дребните и средни търговци не ползват инкасо, сметката излиза още по-вярна. В Асеновград има две бензиностанции, които държат цени като на Марешки още преди той да си е и помислял да прави бизнес с горива и ако не се лъжа там също не се плаща с карта. При едната дори няма търговска част, плаща се директно на бензинджиите и като цяло работи доста добре от много години, но с наистина съкратени на маскимум разходи. Ценообразуването на Марешки е такова, защото му липсват поне 60% от разходите, които големите вериги имат(като вид разход не като стойност).

                        Коментар


                        • От: Горивата на VM Petroleum

                          Интересно, а защо бензиностанцията преди маришки, която държи същите цени приема плащания с карти и издава фактури?

                          Коментар


                          • От: Горивата на VM Petroleum

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            издава фактури
                            Марешки издава фактури.
                            Не приема картови плащания само.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Горивата на VM Petroleum

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              Интересно, а защо бензиностанцията преди маришки, която държи същите цени приема плащания с карти
                              Даже не се и мръщи И често са 1-2 ст под Марешки.

                              Коментар


                              • От: Горивата на VM Petroleum

                                Няма чудно, коментирано е и преди в темата. И аптеките са му така, но не е свързано с качеството на стоките, те с темата. Има и други големи бензиностанции с неговите и по- ниски цени, без компромиси в качеството, а за да не връщат клиенти- работещ банкомат, до касите. Има и с по 1 колонка, на моменти и с по ниски цени, а плащаш всякак
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X