Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивата на VM Petroleum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Горивата на VM Petroleum

    Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    Я кажете впечатления от бензинът 100 октана, че да зареждам ли цял резервоар в София, за проба? Мислех и да надумкам 50 литра преди тръгването ни за чужбина другият месец.....

    Вече няколко месеца карам само с 100 октановия бензин на ОМВ, да чукна на дърво, двигателя V6 много го хареса, върви с лекота и мърка много добре на празен ход.

    Но при около 6-8 К, километра годишно, за мен не е проблем да сипвам от най-скъпия бензин, инак ако въртях над 15 К годишно километри, щях да съм си сложил ГИ.

    Коментар


    • От: Горивата на VM Petroleum

      100 октана от Марешки + "октанбустер". Едната снимка е скутер Априлия а на другата е малко пипната Импреза. Снимките са от миналото лято. Не казвам, че бензина е N1, просто комбинацията ми харесва и дава резултати[emoji964]

      Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
      sigpic

      Коментар


      • От: Горивата на VM Petroleum

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Азпък реших (тъй като всеки си има глава на раменете) да прочета темата отначалото и да цитирам какво пишат колегите:










        Вярваш ли, че някой ще прочете всички мнения по темата на цитираните участници? Би се получила интересна картинка. Със сигурност повечето от цитираните няма да обясняват повторно, цитатите извадени ли са от контекста на мненията им по темата или не. И става
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214558
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Горивата на VM Petroleum

          Това за цените.... и качеството не ми стана много ясно! Щото "такава държава няма".
          Ама да попитам, що аджаба не мога да си платя при Марешки с банкова карта,
          като при другите бензиностанции?

          Коментар


          • От: Горивата на VM Petroleum

            Както на много други места за всяко такова безплатно за клиента плащане, на него му събират пари, плюс още поне 3 причини.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Горивата на VM Petroleum

              Първоначално публикуван от gambit67 Преглед на мнение
              Това за цените.... и качеството не ми стана много ясно! Щото "такава държава няма".
              Ама да попитам, що аджаба не мога да си платя при Марешки с банкова карта,
              като при другите бензиностанции?
              Накратко казано - заради комисионната на банката. Марешки дори го беше казал по телевизията. Не мога точно да цитирам думите му, но смисълът гласеше, че може да направи опция за плащане с карта, но тогава цената ще бъде текущата цената за горивото, заедно с процента комисионна на банката.

              С две думи - искаш да си платиш с карта, плащаш и комисионната на банката.

              Коментар


              • От: Горивата на VM Petroleum

                Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                Накратко казано - заради комисионната на банката. Марешки дори го беше казал по телевизията. Не мога точно да цитирам думите му, но смисълът гласеше, че може да направи опция за плащане с карта, но тогава цената ще бъде текущата цената за горивото, заедно с процента комисионна на банката.

                С две думи - искаш да си платиш с карта, плащаш и комисионната на банката.
                И колко точно е комисионната ?

                Коментар


                • От: Горивата на VM Petroleum

                  Мда , на мен на една бензиностанция ми отказаха годишна винетка през пос-терминал. Само кеш.
                  Дали колко им е надценката, понеже крайната цена е фиксирана?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Горивата на VM Petroleum

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    И колко точно е комисионната ?
                    В магазин за компютри в София ми отказаха плащане с карта, щото комисионната била 2%. Май е твърде много за скъпи стоки.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Горивата на VM Petroleum

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      И колко точно е комисионната ?
                      Зависи от банката. Ще дам пример с една банка, на която няма да й казвам името. Тя взима 1% от стойността, която се превежда чрез ПОС терминала. Също така, ако месечният оборот е под 3000 лв., се дължат, по спомен, около 25 лв. за всеки наличен ПОС терминал за конкретния обект, освен комисионната за преводите чрез терминала. Ако месечният оборот е над тази сума, тези въпросните 25 лв. не се дължат.

                      Даденият от мен пример няма нищо общо с търговия с горива, а става дума за съвсем различна стока.

                      Коментар


                      • От: Горивата на VM Petroleum

                        1,5% от карти издадени от банката, 1.95% от всички други карти,+ месечна такса, + такса за наем на устройството под някакъв оборот + месечна такса за сим карта за данни на мобилен оператор.
                        Това от банка, която обслужва моята сметка + онлайн обслужване и й плащам поне 1000 лв годишно.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Горивата на VM Petroleum

                          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                          Зависи от банката.
                          Преди всичко зависи от оборота.

                          Марешки (и другите вървежни бензиностанции) са много на север от 3000 лева и условията са им други.

                          Но даже и тоя 1% е нещо много относително, когато сметнеш разходите за управление на паричен поток в брой. То са мерки за сигурност в самата бензиностанция, то е време за броене, което блокира опашката на касата, то са разходи за инкасо и хич не съм сигурен че всичко това струва по-малко от 1%

                          Ей такива съображения.

                          Коментар


                          • От: Горивата на VM Petroleum

                            Марешки е от мойта партия, дето по корем ще се влачат, ама ще плащат в брой на всяка цена. Па нека в банките да е изгодно модерно безопасно и много еврогейско. Паля цигара на 2 седмици веднъж, само след посещение в банка. Нямам 1 стинка кредит, нито някакви проблеми с тях. Наглостта и безочието им превърта стрелката на тъпомера поне 3 пъти. Законите ги нямат за нищо.

                            Коментар


                            • От: Горивата на VM Petroleum

                              Има и нещо друго според мен с кеша. Ако минава по-банка, конкуренцията ще му спретне фиаско.Стига да му блокират парите по сметките ( с някаква измислена акция), да не се разплати два-три месеца с персонал + доставчици и изгорЕ. Отделно, един хрантутуник по-малко по веригата!
                              Затова го подкрепям напълно. Искаш евтино, спазваш някакви правила.

                              Коментар


                              • От: Горивата на VM Petroleum

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Има и нещо друго според мен с кеша. Ако минава по-банка, конкуренцията ще му спретне фиаско....
                                http://e-vestnik.bg/27318/parva-inve...rsi-kradtsite/

                                Такие вот дела...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X