Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракане

    Някой може ли да каже какво трака?Това е на студен двигател,като загрее,тракането изчезва или толкова намаля,че аз не го чувам.Когато телефона е най- отдалечен от двигатела се чува най-ясно.
    Клипа след малко,че не ставало дирекно от телефона да се качва.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: Тракане

    На боба излиза тракащи кобилици,което е типично за Ваз-овете...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Тракане

      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Тракане

        Това звучи на счупен успокоител на веригата,но на топъл мотор шумът не изчезва.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Тракане

          И при мен мисля че шума е същия на студен двигател - първите 1 -2 минути. При мен на 99% е веригата за смяна или хидравличния обтегач, чупи ми вече втори успокоител, като и счупения успокоител също потраква.Твоята не знам дали е с хидравличен обтегач на веригата, ако не е виж си го обтегни малко.
          Тойота Аурис-2017
          Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
          Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

          Коментар


          • #6
            От: Тракане

            Успокоитела е здрав а веригата обтегната.И мен към веригата ме влечеше,та ги проверявах тия неща.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Тракане

              Симптоми на или на хидравличен обтегач или хидравличните повдигачи. Като за начало пробвай първо със смяната на масленият филтър, доста често проблема изчезва.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Тракане

                Нищо хидравлично няма по Нивата.Мотора е 1.6/73 кс.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: Тракане

                  бях останал с впечатление, че си с инжекционовата, а там това е чест проблем.

                  Освен тракането, работата на мотора равномерна ли е? От страната на ауспуха как е работата? Колко бързо гасне лампата на маслото при палене?
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тракане

                    Мотора работи равномерно,от към ауспуха е добре,а лампата гасне още на стартер.При обороти дето мотора ахаааа да огасне,лампата не светва.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тракане

                      не разбрах кое тракане те притеснява? 'Тънкото' и честото си е на клапани (хлабави), а 'дебелото' - нямам идея, или неплътно някъде по колектора или нещо ще се чупи скоро
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тракане

                        Преслушай го със слушалка откъде идва тракането, така ще локализираш къде е проблема, че иначе е трудно.

                        Ако на 100" си сигурен във веригата и обтегача, погледни привода на маслената помпа, както и да нямаш заминал тампон на двигателя.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тракане

                          Остави го тънкото,дебелото ме стресира.
                          Какво значи да съм сигурен?Веригата е опъната,обтегача няма как да го видя отгоре,успокоитела е като нов,вадих го да го огледам.Тампоните са здрави.
                          Тоя привод трябва да го потърся къде се намира.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тракане

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Остави го тънкото,дебелото ме стресира.Тоя привод трябва да го потърся къде се намира.
                            Намира се под делкото,и няма начин да издава такъв шум.
                            Провери си обтягането на веригата,извади гайката със която се натяга и виж дали стърчи щифта извън резбата.Ако е равен или навътре,няма вариянт да я запънеш и ще трябва да подложиш на самият обтегач,но не повече от 10-12мм.Ако си подлагал вече,ще трябва да смениш верига(не знам откъде ще си вземеш истинска) и обтегач.Ако всичко е нормално,на патрона който законтряш шпилката ще стърчи да 10-12мм извън резбата.Бъркаш със парцалче и много малка отверка във щипката на гайката и подсушаваш така,че да няма масло,същото правиш и със шпилката,опъваш веригата със завъртане на коляновият вал и затягаш зверски.Достатъчно е само наличието на масло по гайката и изпуска,мислиш,че си стегнал-ама друг път.До сега рових у форума,има го писано със снимков матриял,но пусто не намерих де съм писъл.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тракане

                              Скоро вадих делкото и тоя привод е като нов.Патрона работи,държи и веригата е опъната.Дори опъвах веригата и по тоя начин: охлабих цагата,с дебела отверка натиснах обтегача и завъртях РВ назад.Веригата стана като струна(при натискане грам не поддава) тракането си остана но и двигатела сякаш стана някак стегнат.Опънах я по стандартния начин-с охлабване на цангата и завъртане на КВ.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X