Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Главата ясно.
    Емпирично съм установил че ако бирата е по немския закон не ме боли глава. Ако не е - боли. При еднакво количество.
    Съответно ме боли от нещо свързано с царевицата.

    Понеже не съм бог по химия не мога да кажа от какво точно, пък съм останал с вчептленше че ги разбираш тия неща.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: За бирата

      Ако само от бира те боли глава - търси проблема другаде.
      Поне при мен е така.

      Коментар


      • От: За бирата

        С тия днешните бири ако се напиеш мъжката , със сигурност е гаден махмурлука .
        Да не кажа , че е най-лошия даже....
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: За бирата

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Главата ясно.
          Емпирично съм установил че ако бирата е по немския закон не ме боли глава. Ако не е - боли. При еднакво количество.....
          Хмм , това е доста интересно .
          В тази връзка кои бири предлагани на пазара у нас са по този закон ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • От: За бирата

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Хмм , това е доста интересно .
            В тази връзка кои бири предлагани на пазара у нас са по този закон ?
            Всички на които си пише
            Плюс чешки.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: За бирата

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Главата ясно.
              Емпирично съм установил че ако бирата е по немския закон не ме боли глава. Ако не е - боли. При еднакво количество.
              А какъв е шанса да се самозалъгваш?
              То никой не обича да си признава, че някой го е излъгал, още повече, ако този някой е самия той, ама се замисли, умен човек си.

              Главата боли от алкохола, а не от това откъде е произлязъл.
              Разбира се-може да има някакви специфични неща в разтвора в зависимост от суровината, и те да са причината за някакво неразположение, ама чак пък толкова ясно изразени-не ми се вярва.
              Но организми всякакви, един така, друг онака...
              Мен от бира не ме боли нищо, само ми се надува корема. Както и нямам махмурлук от бира, колкото и да съм изпил.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                А какъв е шанса да се самозалъгваш?
                То никой не обича да си признава, че някой го е излъгал, още повече, ако този някой е самия той, ама се замисли, умен човек си.

                Главата боли от алкохола, а не от това откъде е произлязъл.
                Разбира се-може да има някакви специфични неща в разтвора в зависимост от суровината, и те да са причината за някакво неразположение, ама чак пък толкова ясно изразени-не ми се вярва.
                Но организми всякакви, един така, друг онака...
                Мен от бира не ме боли нищо, само ми се надува корема. Както и нямам махмурлук от бира, колкото и да съм изпил.
                Ако съм се напил да е от алкохола. Не е да не съм се напивал през дългия ми и не лек живот.
                Говорим за две бири. Демек литър.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: За бирата

                  Не е задължително да се напиеш за да те заболи главата.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Не е задължително да се напиеш за да те заболи главата.
                    Да бе.
                    Но след две каменици (например) ме боли, след две айхбаум (немска тъвканайка, 1.40 в кварталния) не ме.
                    Ти какъв извод ще си направиш?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Преди доста години ме болеше глава на сутринта след Загорки за капак. От около 15-20 г. вече не ме боли. Загорката пак не ми е вкусна, но като попадна в някое заведение, в което се предлагат само продукти на Загорка не се лишавам от бира, макар, че има доста по-добри, но вече не ме боли глава. Може да съм претръпнал.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Аз за капак ударяли и някоя бира , на другия ден ме боли главата...
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Един истински биропиец-кандидат алкохолик се оплаква от малко бира, от топла бира, от липса на кенеф, но от главобол-никога!

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Знаех си че съм нещо сбъркан
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              царевицата-тя не е предпочитана за производство на бира първо заради разликата във вкуса спрямо пивоварния ечемик и второ заради големия зародиш в зърното, който е богат на мазнини и не се отразява добре на ферментацията.
                              За всичко си има тънкости. Царевичния грис за бира се прави като се премахва зародиша и обелките. Може да се ползват царевичен грис, брашно, шлюпки пресована царевица, дори пуканки, все различен вкус ще се получи. Ако се добави твърде много царевица се получава мътна бира и вкус на ацетон. Всичко е въпрос на рецепта и тънкости. За домашно производство, според типа ечемик може 30-50% царевица. За промишлените процеси не знам.

                              Между другото - който е гнуслив да не чете - мексиканците имат рецепта за царевична бира (чича) където царевицата се дъвче и плюва в баката, от слюнката идва ензим амилаза, който разгражда нишестето за да се получи алкохол


                              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                              Това, което съм чел по въпроса с царевицата, е, че нея бирените дрожди не я ядат нещо и заради това в бирата с царевица слагат някакви синтетични ензими, за да може да ферментира.
                              Така е, но ако се обработи царевичното нишесте предварително, тогава вече почва да му действа маята. Ако се ползва царевичен грис или брашно, те се готвят предварително във вода, докато нишестето се желатинизира и след това се добавят към ечемичения малц където наличните там ензими вече действат на всичко. През 1800-и някоя година, когато немците почват да емигрират в Америка пробват да си варят немска бира, но се оказва че американският ечемик дава по-остър вкус от европейския. И се стига до добавяне на царевица за да се оправят вкуса и цвета. Американският ечемик е бил по-богат на протеин и ензими, от там и друга ферментация излиза. При рецептите в домашни условия се препоръчва да се вари царевичния грис към 30мин на около 70С. Ако се ползват царевични шлюпки, те са вече обработени, минали са през пара и горещо пресоване, и са готови да се хвърлят в ечемичения малц. В двата случая вкусът на бирата ще е леко различен.

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Тествах старопрамен нефилтрирано, като цяло не е лошо прави впечатление слабата газировка.
                              От помпа в кръчма или от бутилка? От помпа, за газирането може да им е виновна системата. От бутилка - виж му датата на производство.

                              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                              От тая марка стаута ми харесва, явно и другите са добри.
                              Пивоварната на св.Петър, нямат лоша. Мястото също е приятно, помещава се в средновековно имение със защитен ров, в затънтената провинция:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:225.8 КБ
ID:5820111

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)a.JPG
Прегледи:1
Размер:341.9 КБ
ID:5820129

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (10).JPG
Прегледи:1
Размер:467.9 КБ
ID:5820112

                              Бирата се прави с вода от кладенец на място, 100м под пивоварната. Казват че е естествено филтрирана през варовик - има добър баланс на елементи и няма нитрати. Ечемикът е от полята наоколо, правят се и няколко вида малц за основните типове бира. За екзотичните разновидности малцът е от други места. Ползват и множество разновидности хмел. Маята е специфичен вид, от националната колекция пазена в Института за Хранителни разработки, и е една за всичките им бири (целият процес е описан на уебсайта им). Държат една кръчма в Лондон. Пивото се вари в тук:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (11).JPG
Прегледи:1
Размер:370.2 КБ
ID:5820113

                              Малко трудно се намира из полето, въпреки че се води че наблизо има село (родно място на собственика на Формула 1, Бърни Екелстон).

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)bbb.JPG
Прегледи:1
Размер:289.5 КБ
ID:5820115

                              Пътя между къщите:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)aaa.JPG
Прегледи:1
Размер:495.6 КБ
ID:5820118

                              В селото живеят 40 души, но май повечето са по ферми насред нивята.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)bbbb.JPG
Прегледи:1
Размер:268.7 КБ
ID:5820114

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)b.JPG
Прегледи:1
Размер:292.7 КБ
ID:5820116

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (1)bb.JPG
Прегледи:1
Размер:389.4 КБ
ID:5820117

                              Първия път като ги търсихме се загубихме, втория път ги намерихме случайно на път за другаде. Намира се насред група села, известни на местно ниво под общото име "Светците". И на кръстопътя имаше табела "Св.Иван" натам, "Св.Мария" нататък и т.н., само името на църквата, без име на самото село. Който е от града - негов си проблем. "Св.Петър" е името на църквата най-близо до кръчмата, от там - на имението където се помещава пивоварната.
                              Отвътре църквата изглежда така:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:351.0 КБ
ID:5820119

                              Строена е 13-14в, интериорът е предимно от 19в:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (4)a.JPG
Прегледи:1
Размер:372.2 КБ
ID:5820120

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (4).JPG
Прегледи:1
Размер:315.1 КБ
ID:5820121

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (7).JPG
Прегледи:1
Размер:437.3 КБ
ID:5820122


                              Списък на свещениците от 1328г насам:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (8).JPG
Прегледи:1
Размер:307.3 КБ
ID:5820123

                              Имението понастоящем е отделен бизнес от пивоварната, ресторант-кафене, но не ги бива много и по някаква причина предлагат само бутилирана бира.
                              Вътре е много седновековно, "църковните" прозорци и други елементи са още по-стари, крадени от манастири, а през 16в окръжният епископ е празнувал тук. Вътре също има църковни пейки разни интересности.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (15).JPG
Прегледи:1
Размер:344.3 КБ
ID:5820124

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (17).JPG
Прегледи:1
Размер:344.4 КБ
ID:5820125

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (16).JPG
Прегледи:1
Размер:393.1 КБ
ID:5820126

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (14).JPG
Прегледи:1
Размер:608.9 КБ
ID:5820127

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100 (13).JPG
Прегледи:1
Размер:514.9 КБ
ID:5820128

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Добре е, че има колеги, които се интересуват от бирата. Хубав пътепис. А "дъвканата" бира е специалитет на Перу, а маите са я заимствали в последствие. Относно технологията на царевичния грис-иска още доста четене.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X