Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За бирата

    Някои знае ли в момента някоя наша марка бира която се доближава по вкус,качества и трайност с бирите отпреди 30 години ?
    Търся горчивата бира с многото и гъста пяна която засъхваше по стените на чашата и малка трайност (ставаше на парцали след 4-5 дена).
    В момента това което пия не е бира а някаква пикоч,няма значение от марката и рекламата и
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

  • #2
    От: За бирата

    Малката трайност и парцалите са от лошо качество и ниска хигиена, а не белег на хубав продукт.

    Иначе зависи какво обичаш - в момента гледам че и хайнекен и карлсберг вдигат качеството. Неясно защо едните си мислят че в бирата е умно да се слага царевица, но това си е техен проблем

    На Гларус нещата също не са лоши

    Аз лично в момента пия основно столично вайс (тя не е точно българска) и варка7
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: За бирата

      По магазините е пълно с кеф ти чешка, кеф ти немска или холандска. Цените са съвсем приемливи също. Иначе за трайността по-горе е отговорено.

      Коментар


      • #4
        От: За бирата

        Аз също съм съгласен , че в момента българските марки бира не са много добри , по-сладникава е бирата от време оно със сигурност.

        Някъде четох , че това е маркетингов трик за да увеличат потреблението при женския пол , има логика.


        Аз в последно време пия повечето пъти Аргус от Лидъл .


        С по-наситен златист цвят е , по-горчива според мен и с много пяна.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: За бирата

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          ...На Гларус нещата също не са лоши...
          Много приятно изненадан останах.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0023.jpg
Прегледи:2
Размер:123.7 КБ
ID:5755279

          Снимката е от днес.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: За бирата

            Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
            Някои знае ли в момента някоя наша марка бира която се доближава по вкус,качества и трайност с бирите отпреди 30 години ?
            Търся горчивата бира с многото и гъста пяна която засъхваше по стените на чашата и малка трайност (ставаше на парцали след 4-5 дена).
            В момента това което пия не е бира а някаква пикоч,няма значение от марката и рекламата и
            Будвайзер!По скъпа е от нашите с близо 30-50 стотинки ,ма си ги струва отвсякъде!Не че не харесвам и Шуменскотоо!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: За бирата

              Колега ще споделиш ли къде мога да открия такава бира ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: За бирата

                За вайзера подкрепям.За вайса също.От вносните короната ми допада и си я пийвам от време на време.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: За бирата

                  Само червен Алмус и Ломско лукс!


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-079b29076210e474f53bb95567735637f58a86d62afbef8cfba8c8c0ee84b5c6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5755280
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: За бирата

                    Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                    Някои знае ли в момента някоя наша марка бира която се доближава по вкус,качества и трайност с бирите отпреди 30 години ?
                    Търся горчивата бира с многото и гъста пяна която засъхваше по стените на чашата и малка трайност (ставаше на парцали след 4-5 дена).
                    В момента това което пия не е бира а някаква пикоч,няма значение от марката и рекламата и
                    Щом това е твоя вкус, Бернар ще ти хареса.Е не е наша ... Наздраве !
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10_kvasnicova_en.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5755288
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      Re: За бирата

                      Бернарчето е супер. На мен поне много ми допада.

                      Коментар


                      • #12
                        От: За бирата

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        ...Не че не харесвам и Шуменскотоо!
                        Изпедерастиха се и те - слагат царевичен грис!!!
                        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: За бирата

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Само червен Алмус и Ломско лукс!


                          [ATTACH=CONFIG]916098[/ATTACH]
                          Алмус-а е най-гадното нещо което съм пробвал !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: За бирата

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Малката трайност и парцалите са от лошо качество и ниска хигиена, а не белег на хубав продукт.

                            Иначе зависи какво обичаш - в момента гледам че и хайнекен и карлсберг вдигат качеството. Неясно защо едните си мислят че в бирата е умно да се слага царевица, но това си е техен проблем

                            На Гларус нещата също не са лоши

                            Аз лично в момента пия основно столично вайс (тя не е точно българска) и варка7
                            За царевицата/гриса съм съгласен че нямат място в бирата (по ценови причини обаче масово започна да се влага като заместител на основна суровина от пивоварите ни).
                            За трайността и "парцалите" обаче с никой няма да се съглася,колкото и да ме убеждава.Каква е тая трайност сега от едно лято ?!
                            Нормално е като затвориш една жива бира процесите на ферментация в бутилката да продължават макар и забавени било те. По спомен, "тогава" за да е бистра бирата се наливаше бавно за да не изпадне утайката в чашата,и само пряснате бира ( 1-3 дни ) нямаше утайка.
                            Use since:
                            OpenBSD 3.x
                            FreeBSD 4.x
                            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                            Коментар


                            • #15
                              От: За бирата

                              Аз в Чехия кат бях ми хареса КОЗЕЛ!По едно време и тук я видях ама дали е същата,ба ли го!
                              Е,най читавата си беше у кръчмата жива амаааа.....
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X