Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За бирата

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    ...това е единствената която се произвежда тук.Всички останали са бъркочи идващи от вън и само се разфасоват у нас.
    Не е лошо да се чете какво е писано преди това...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #32
      От: За бирата

      Алмус съм пил за последно преди десетина години при нЕква разходка до Белоградчик, и повече не щЪ и да пробвам. Взех си я от селски магазин след Ружинци, не беше червена и съм впечатлен, но не в добрият смисъл.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: За бирата

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Не е лошо да се чете какво е писано преди това...
        Е точно това направих....
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: За бирата

          Гледам из цела България,че и на запад полята само с малцов ечемик,а хмела направо го късат от прозореца.Я да вдигнат ръка тия над триесе години дето одат на бръснар да ги подстриже.Пичове,пиете целата менделеева таблица.Не случайно провокирах пичо с козето сирене да каже за пастьоризацията.Ама тука има капацитети дето могат да направят и зелено сирене,не само синьо.Наздраве с домашна печеница

          Коментар


          • #35
            От: За бирата

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Е точно това направих....
            И след като го направи, стигна до извода, че само Болярка се произвежда в България? Трябва да четеш по-внимателно.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: За бирата

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              За почитателите на хубавата бира:



              Буренцето е 5 литрово. Карат ми ги директно от Чехия. Никак не е зле.
              Истинска Пилзен ,както и Радебергер ,тука са като истинското сирене и кашкавала,няма.Радебергера беше не в каси ,а в кашони...., помня я, ама нема!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: За бирата

                Червен алмус.....
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-48762b66f736b3c0f4ad46b8d3bdc3d80e16ab90d02534269ed5a783e36d14c7-V.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5755352


                И тъмен такъв..


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-c79b4c0d2e51895b4a42ac05b91a686cb3fafadbc8a523d3c66714979ae35122-V.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5755353



                Препоръчвам червения за лятото.
                Преди ми излизаше скъпо, че не го намирах в София и понякога се е случвало специално да прескачам Петрохан, но отскоро ми го продават в кварталния Мол. А засиля ли се повече след Петрохан, налитам на Заjeчарско!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: За бирата

                  Този Алмус който съм пил беше 3.5 или 3.6%, и пак потвърждавам, че е отврат !
                  Червен не съм пил, но ще пробвам, пък знае ли се ...
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: За бирата

                    Загорка ретро според мен се доближава.
                    А гръм да до го удари тоя който реши да вкара бирата в пластмаса. Алуминия е по- поносим.
                    Лидълката перленбахер ми харесва но не е по темата.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: За бирата

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      И след като го направи, стигна до извода, че само Болярка се произвежда в България? Трябва да четеш по-внимателно.
                      И коя друга аджеба се произвежда в България!?Говоря за целият процес от ечемика през малцовите вани и т.н!?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: За бирата

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Живата бира е друга тема, българска такава много много няма.
                        Купешка наистина май няма.

                        Аз случайно преди години научих че , и варенето на жива бира е хоби за доста хора.

                        И за мой късмет имам познат бирен хобист които си е направил малка инсталация за домашна жива бира

                        и от него се снабдявям от време на време.

                        Не съм много запален по бирата но от като пия от неговата другите ми се струват като да са доста разредени и на вкус и
                        на аромат.

                        И аз си мислех че,някогашната бира дето ставаше на парцали е еталон за жива бира зер нали бързо се вкисва щото е жива но не било така.

                        Вкисвала бързо защото от икономически съображения са я разреждали прекалено много и концентрацията на живи бирени дрожди в бирата ставала много

                        ниска за сметка на увеличената концентрация на други бактерий попадащи в бирата от водата с която е разреждана.

                        В следствие на това след няколко дневен престой на бирата външните така да се изразя бактерий се размножавали прекалено бързо и въпреки опитите на

                        бирените дрожди да ги унищожат се получава вкисване на бирата с отделянето на утайка от ферментацията.



                        На въпроса ми тази бира дето я вари с какво я консервира каза че, понеже не е разредена изобщо няма нужда от консервация самите дрожди унищожават

                        моментално всяка попаднала в тяхната среда чужда бактерия.



                        Аз не пия много бира и понеже не сме от един град с моя човек си взимам от него 10 - 15 бири по 500 грама които ми стигат за месец примерно ,съхранявам

                        бутилките при стайна температура и до сега вече няколко години не съм имал случай на вкиснала бутилка.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: За бирата

                          Тази лично на мен ми е много блага(не че я пия), ама в Холандия струва 1Е а в БГ близо 2Е.Явно няма как да направят менте .
                          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                          Коментар


                          • #43
                            От: За бирата

                            В момента най-хубавата бира е Столично, поне на мен най ми допада. Харесвам и Пиринско. Лека и пивка бира, за лятото е идеална.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #44
                              От: За бирата

                              Света на Бирата е цяла алтернативна вселена ... та който търси - намира ... в момента има огромно разнообразие ... просто няма да го откриете в големите вериги магазини ...

                              От по-достъпните - опитайте великотърновския Бритос... а ако имате път покрай Пазарджик - отбийте се през пивоварната на Ромбус ... поне ще опитате истинска бира ... има винаги поне 5-6 вида от най-различни стилове ...


                              Ако масовите нещо не ви харесват - може да потърсите какво е диацетил или диметилсуфит или ацеталдехид, също така какво е 'лагер', 'ейл' или 'бок', изобщо как се прави бирата и като нещо се обърка в процеса, как това се отразява на крайния резултат в чашата ...


                              Глупостите за утайки, парцали и бактерии няма да коментирам ...

                              ... ако нищо купешко не ви е по вкуса ... може да се опитате да си направите сами бира ... не е чак толкова сложно, само е въпрос на желание и възможности ...



                              успех и Наздраве!
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • #45
                                От: За бирата

                                Препоръчвам Tucher. Има и вайцен (с утайка, но не такава, каквато е описана в някои постове), и пилзенер, и още няколко вида.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X