Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: За бирата

    Живата бира е друга тема, българска такава много много няма.
    Иначе за вносна препоръчвам вайнщефан
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: За бирата

      Не ме кефи нито една българска бира в момента. Горчивината липсва и на мен. Започнаха всички от царевица да ги "варят" и яко спиртак, да те сцепи тиквата на сабале. Италианските са почти същата история, с изключение на Настро адзуро и Морети , може би. И в Италия пиех немска и тук предпочитам.
      Но съм принуден да не подбирам много, че едно торпедо на ден ми малее.
      ...И бира над 4,5%, не обичам.

      ПП: В момента допивам половин останало торпедо загорка, за да не я хвърля. Не съм я кОпувал аз, щото знам къф отврат е .
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: За бирата

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Живата бира е друга тема, българска такава много много няма.
        Иначе за вносна препоръчвам вайнщефан
        Имаш предвид Weihenstephan ?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:weihenstephaner_hefeweiss_large.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5755307
        Много обичам вайс ,препоръчвам Унертл(ако я намерите ).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unertl-weissbier-origina-706267f3.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5755311
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: За бирата

          Марто, наистина е хубава стефана. Ма е за любители бираджиЙ.
          Нема едно хубаво светло пиво на народна цена в момента.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: За бирата

            Същото.
            Няма нищо общо с наливната в самата пивоварна, но и бутилираната си е много добра.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: За бирата

              Това е все едно да питаш коя е най-добрата марка автомобил. Гледай сеир.

              Коментар


              • #22
                От: За бирата

                Пред калпава бира предпочитам ,чаша хубаво червено дори през лятото.Освен Будвайзер,става и Бекс.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: За бирата

                  Бекс тук не съм пил, или поне не толкова често, за да дам оценка, но в жабешко изначално беше дЪ бест бирата, после я о..аха и нея. Стела Артоа, също.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: За бирата

                    Weihenstephan току що я допих но тъмната. Хареса ми много и козела я пия. Напоследък избягвам да пия българска бира, не знам какво и слагат но не ми е вкусна.

                    Коментар


                    • #25
                      От: За бирата

                      В момента по-достъпна ( не само като цена) и добра бира от Будвайзер май няма, честно тия нашите пикни ги пия с голямо отвращение вече.

                      Коментар


                      • #26
                        От: За бирата

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Аз също съм съгласен , че в момента българските марки бира не са много добри , по-сладникава е бирата от време оно със сигурност.

                        Някъде четох , че това е маркетингов трик за да увеличат потреблението при женския пол , има логика.


                        Аз в последно време пия повечето пъти Аргус от Лидъл .


                        С по-наситен златист цвят е , по-горчива според мен и с много пяна.

                        Аргус от Лидъл всъщност е Estrella Galicia, галицииска (испанска) една от най-добрите тукашни бири.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #27
                          От: За бирата

                          За почитателите на хубавата бира:



                          Буренцето е 5 литрово. Карат ми ги директно от Чехия. Никак не е зле.
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #28
                            От: За бирата

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Само червен Алмус и Ломско лукс!


                            [ATTACH=CONFIG]916098[/ATTACH]
                            По една случайност познавам главния технолог в Лом и човека си пие само Алмус. Каза: "Пия си я, защото знам какво слагам в нея".

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Алмус-а е най-гадното нещо което съм пробвал !
                            Всъщност е много хубава бира. Откакто минах на Алмус/Ломско, друго почти не купувам. Освен това естествена червена и тъмна бира не съм пил от щатите. Според мен в бутилка е по-качествена, въпреки че по-горе цитирания технолог си пиеше от 2 литра гуменка и каза, че производството е едно. Явно съдържателя си има значение за запазване вкуса при съхранението.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: За бирата

                              Ретрото на Загорка.Трайността се дължи на пастьоризирането на бирата.Като прясното мляко.
                              Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                              Коментар


                              • #30
                                От: За бирата

                                Ако говорим за Българска бира,то това е Болярка.Лека и пивка но не ми допада,това е единствената която се произвежда тук.Всички останали са бъркочи идващи от вън и само се разфасоват у нас.От две-три години съм на Каменица,неутрална на вкус(ни горчива нито сладка),като кенчетата и кеговете са със идентично качество,а двуцефката(двулитрова) и бутилираната са си бамбашка,но и от четирите вида няма главоцеп.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X