Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    В момента имам само такова [ATTACH=CONFIG]993606[/ATTACH]...
    Това го пробвах за пръв път току що. Абсолютна гадост по моя вкус!!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: За бирата

      Не бързайте да отричате бирите от първо опитване.
      Имал съм случай да мина временно на Lone Star, като отначало ми се струваше слаба, гадна, исках си нашенските...
      Ама след като пих два месеца от нея, свърши, та пак си минах на шуменско, или каквото е било там, не помня.
      Ами нашата ми се стори супер остра, с аромат на спирт, абе отврат.

      Та не бързайте с изводите. Попийте малко от дадената бира, да се отърсите от навика на езика от досегашната бира, тогава се разбира кое какво е.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: За бирата

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Не бързайте да отричате бирите от първо опитване.
        Имал съм случай да мина временно на Lone Star, като отначало ми се струваше слаба, гадна, исках си нашенските...
        Ама след като пих два месеца от нея, свърши, та пак си минах на шуменско, или каквото е било там, не помня.
        Ами нашата ми се стори супер остра, с аромат на спирт, абе отврат.

        Та не бързайте с изводите. Попийте малко от дадената бира, да се отърсите от навика на езика от досегашната бира, тогава се разбира кое какво е.
        А, то при всички положения всяка бира е по-добра от водата или лимонадата. Ама няма да я пия тази повече, има доста други които ми харесват.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: За бирата

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Не бързайте да отричате бирите от първо опитване......

          Та не бързайте с изводите. Попийте малко от дадената бира, да се отърсите от навика на езика от досегашната бира, тогава се разбира кое какво е.
          Абсолютно си прав!След година на германска бира,за три седмици на нашето море,не си намерих моята бира.А преди пиех и ми харесваше и Ариана и Каменица и Загорка и Шуменско и Бургаско и Пиринско!Само Астика не ми харсваше.Тук ежедневно пия Карлскроне,която е евтина,но е белгийска.Тук се пие много бира,но няма големи разфасовки.Влачат каси с 330ml и половинки и това е.И се пие от шишето.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • От: За бирата

            И да ги има съставките, гарантирам ти че няма да ти харесат на масовите бири. Въобще бира под 3-4 лв литъра няма какво да намериш в съдържанието .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: За бирата

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Като за българска бира биват.
              Светлото и бялото особено.

              Сега остава едорса да сподели къде ги има извън Лом
              Пълната гама - в магазин Пивомания. В Билла има някои от видовете, примерно Амбъра..
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • От: За бирата

                Krombacher Pils - Една от най-добрите бири, които съм пил(а не е като да не съм). Изобщо ако ще е бира, предпочитам да е немска. Krombacher Land Bier също е невероятно свежа.

                Коментар


                • От: За бирата

                  Сколасах да пробвам това Ломско пиво... В Билла намерих 3 вида-червено, тъмно и светло. Взех от всичките, ама не съм стигнал до червеното. Светлото не ме грабна с нищо особено, но като потренирам ще видим. Тъмното е с много характерен странен вкус. Познат ми е(мисля от Лидл съм пил нещо подобно), но в масовите БГ бири го няма. Остава една горчивина, а също и мириса е по-странен. След 1 бира се сдобряваш напълно с него.
                  Попринцип пия, каквото е на промоция. Преди 2 години се зарибих по Бургаско на едно море. Един дърт морски вълк ме приучи и взех, че почнах само него да пия. Имаше една горчивина. Като се върнах по моя край пак си взимах Бургаско, ама вече беше пикня. Не знам защо, но съм 100% сигурен, че са различни. Всъщност 1-2пъти успявам да оцеля подобна находка като тая дето пих. Другото е бълвоч.
                  Най-лошата бира май беше едно Тракийско. Отишъл съм на гости и ми го предлагат. Собственикът си го пийвал без грешка, нищо че срока на годност бил изтекъл. Изпих няколко половинки, ама не с лекота(нещо не ми хареса ни на вкус, ни на мирис). Няма да казвам къде завърши цялата тази Одисея.... В крайна сметка си допих с ракия и повече Тракийско да не видя.
                  От Билла Пети океан също не е лош. Малко ми е слабичък, на усет, но ми харесва.

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Писах в темата....не излиза.Вкратце в Чехия съм и обожавам Литовел.Има ли я в България?

                    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Аз от няколко години съм на червеното ломско. Преди се казеаше Червен алмус, сега е Ломсло Амбър.
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Да питам,Литовел пил ли е някой?

                        Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Жатецкото е добро, обаче що трябва да слагат "хмел" и "екстртакт от хмел"? Малко ли им е хмела, или е химия ...
                          Екстрактът е за улеснение на производителя, нещо като готов полуфабрикат приготвен на друго място.

                          Първоначално публикуван от hurbo Преглед на мнение
                          Ясно е че слагат царевичен грис ,обаче го изписват последен на етикета с презумция ,че е с най-малко съдържание.Сложете процентите информативно бе,ясно ни е на всички ,че масовата бира не е чиста рецепта.
                          Царевицата не разваля рецептата, слага се вече близо 200г в бирата, то си е станало традиция. Прави се за осветляване и омекотяване на вкуса

                          Аз съм на бананова бира тази вечер, макар че бананите не бяха сред съставките на етикета...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11 (3).JPG
Прегледи:1
Размер:266.6 КБ
ID:5818688 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:237.9 КБ
ID:5818689

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Естествено че за улеснение - като степчетата - прах + вода и си ти.

                            За съставките - то е въпрос на вкус. Нямам нищо против ирландските, например, но това не е точно бира имхо.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Царевичното нишесте се слага за плътност, понеже не се слага малц, защото е скъп (слагат много малко). От изсветляване няма нужда, понеже не се слагат шарени малцове, които са още по-скъпи.
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Царевичното нишесте се слага за плътност, понеже не се слага малц
                                Това прилича на онази стара рецепта от комунистическите времена, дето уиски може да си направиш вкъщи от ракия и карамел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X