Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
    Това ми оправи настроението за деня. Гагич, хмел се бере напълно механизирано, единствено трябва човек да кара трактора . Как се е берял преди време на ръка съм виждал единствено в музея на хмела, но това е било по времето , когато житото се е жънело със сърп. А пивоварните не ги мисли, хмел се произвежда достатъчно, има два гезелшафта до нас, и един в съседния град, които преработват хмел и осигуряват суровина за над 80% от пивоварните ПО ЦЯЛ СВЯТ, и понеже този пазар е относително лимитиран, остатъците ги продават на козметични и фармацевтични фирми, може би около само 60% от произведения хмел отива за бира.
    В Германия - сигурно се бере с машини. Горе съм ти дал линк от славната соц-епоха, а има и коментар на edoors за брането на хмел. Ама Чукча не читатель. Щото ако беше, щеше да види също така, че безпокойство за хмела в пивоварните не съм изразявал.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: За бирата

      Статията за хмела е типично журналистическа, от типа - разбрал, недоразбрал важното е да се запълни вестникарска площ. В отглеждането на хмел има ръчен труд, но не е при брането. Хора трябват единствено когато хмела покълва, от всеки корен трябва да се оставят само две стълбчета, които се увиват на ръка около телта за да тръгнат нагоре. Останалите се окастрят. За брането на ръка се дърпат само тези стъбла, които машината не е успяла да изтръгне. Около 1 на 1000 вероятност. Не си представям някой да тръгне да влачи из полето 6-7 метрови стъбла, най малкото половината шишарки ще се похабят

      Коментар


      • От: За бирата

        Не си представяш, щото не си виждал. И не се влачат стеблата, а след като се откъсне и падне долу, се берат шишарките една по една
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • От: За бирата

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Не си представяш, щото не си виждал. И не се влачат стеблата, а след като се откъсне и падне долу, се берат шишарките една по една
          Ся ти визираш соц бригада, нали? Там идеята не е да има производителност, а основно гърч
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: За бирата

            Аз не го казвам като върхЪ на технологията, но съществуваше. За нас беше бригада, но по същата висока технология, няколко десетки жени го беряха на щат.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: За бирата

              Вчера се върнах от Англия. Там у всяка кръчма има поне 5 (пет) канелки с жива бира и всичката (която успях да пробвам) става ...
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Не си представяш, щото не си виждал. И не се влачат стеблата, а след като се откъсне и падне долу, се берат шишарките една по една
                Не му разваляй на wert МСТБГ-то! Друга е целта на занятието, не да се установи как се бере хмел!
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: За бирата

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Вчера се върнах от Англия. Там у всяка кръчма има поне 5 (пет) канелки с жива бира и всичката (която успях да пробвам) става ...
                  Малко им е по лека за нашия вкус, ама щото не слагат спирт.

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    От известно време съм голям фен на DAB.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:702-thickbox_default.jpg
Прегледи:1
Размер:32.0 КБ
ID:5787382
                      Това ми е любимата на Marstons, но харесвам почти всички а групата
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30603095_798808520318635_7105401900874334208_n.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5787383

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Малко им е по лека за нашия вкус, ама щото не слагат спирт.
                        Няма бира, на която слагат спирт. Гадното спиртно усещане е от процеса на ферментация и по-скоро ако е ускоряван...

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
                          Това искам да го видя. Като се има предвид, че Halb означава "половинка", значи трябва да ми донесат литрова половинка?
                          - заповядай !
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Мюнхен_002.jpg
Прегледи:1
Размер:224.9 КБ
ID:5787384

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Владо, коя тва щото доколкото знам Бюргербройкелер е разрушен?
                          Имам предвид Хофбройхаус . На теб нема нужда да напомням кво се е случИло там през фефруари ` двайста година

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4014609.JPG
Прегледи:1
Размер:330.1 КБ
ID:5787385

                          ПС. ...а злите езици говорят , че и товаришч Улянов е смукал кротко бира баш там . Съ сЕ другарката Крупская .

                          Ся , д`ъл самото място е предразполагало великите мислители към "светли идеЙ" , или самата бира - не знам . Ама определено и тъмната и светлата бира е хубава
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-04-18, 15:25.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Е то явно ѝ върви на тази бирария. Той и Ленин се е подвизавал там преди Долфи

                            ПП Владо, това пред циците не е халба а мас.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Е то явно ѝ върви на тази бирария. Той и Ленин се е подвизавал там преди Долфи

                              ПП Владо, това пред циците не е халба а мас.
                              Знам ,бре, ама понятието "халба" отдавна е изгубило тясното си значение на съд от половин литър .

                              Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                              Няма бира, на която слагат спирт. Гадното спиртно усещане е от процеса на ферментация и по-скоро ако е ускоряван...
                              На този въпрос ( дали се слага спирт , или не ) най- точно може да отговори цар Киро.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Тъй и тъй става дума за бира и бирарии. Тук https://www.google.com/maps/place/Be...4d-111.8915141 съм видял най-много видове наливна бира от всичките места където съм бил по света. А съм бил в Германия, Чехия, Словакия, Австрия и Холандия. Може да съм бил на грешните места в тези държави, а с луд късмет да съм уцелил единственото място с бира там.
                                Ето една снимка от вътре:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0967.JPG
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5787386
                                Това, върху което е чашата ми е една замразена метална лайсна по целия бар.

                                и една от вън:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0968.JPG
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5787387

                                И е на два блока в страни от главния храм на мормоните.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Alexr; 23-04-18, 16:36.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X