Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светкавици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светкавици

    Гледам няма такава тема, та реших да направя

    Ще започна с един проблем които забелязах при снимането на евент тези дни.
    Ползвам Speedlight 430, но ми направи впечатление, че при едни снимки, започна много да се бави с зареждането, и понеже бях за малко, не бях приготвил други батерии и импровизирах
    Та викам, батериите са падат, щото нямах и време да ги заредя на пълно. После обаче същото ми се случи отново, с батерии които съм зареждал предния ден напълно. За батерии ползвам GP 2700mAh...

  • #2
    От: Светкавици

    Ползвам три ръчни светкавици от Динафос с 1 комплект зелена Варта от 4-5 години и 2 нови комплекта Енелуп. Такъв проблем не съм имал. Винаги времето за зареждане се е увеличавало пропорционално на броя заснети кадри. Точно от GP-то изобщо не съм доволен. Все пак имаш два варианта - купуваш един комплект Енелуп за проба или носиш светката на ремонт с презумпцията за тръгнал си кондензатор. Второто само като предположение, защото не разбирам много от електроника. Скоро във Фотофорума имаше тема за гръмнала лампа на светкавица та знае ли човек на кой елемент какво му е дошло на ум.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Светкавици

      При продължително снимане със светкавица се появяват един двузначен ефект, а именно: по-бързо "зареждане" на кондензатора, но за сметка на по-голямо загряване на батериите. Така че, много зависи от качествата на батериите.
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • #4
        От: Светкавици

        Дано да е от батериите, явно ще трябва да ги сменя...
        Яд ме е че взех 2 комплекта + зарядно, което при зареждане издава един странен скрибуцащ звук.
        Някакво цъкане. Взех го защото беше 3 в едно, батерии, зарядно и опция за зареждане в кола... Някои има ли отзиви за това зарядно?
        Последно редактирано от Glow; 28-05-17, 08:15.

        Коментар


        • #5
          От: Светкавици

          Аз си зареждам всичко с едно комбинирано лидълско и съм повече от доволен. Естествено не работи в кола, но ако ме засърби може и да забърша някой малък инвертор.

          П.П. Поне го покажи това зарядно на снимка та да получиш евентуален отговор. Иначе аз си купих няколко комбинирани зарядни от един интернет сайт с физически магазин на "Христо Ботев" и съм доволен, но аз на излизане рядко правя повече от 100-тина снимки. Повечето работи се снимат в помещение и зареждането не е проблем.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Светкавици




            Зарядното е на GP върви в комплект с батериите...

            Коментар


            • #7
              От: Светкавици

              Както казах по-горе, моето мнение за тази "марка" е отрицателно. Ползвах два комплекта батерии, но с бяло зарядно, с един Самсунг и на 7-8 месеца две сдадоха багажа. После взех Варта а сега добавих и две четворки Енелуп.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Светкавици

                Зарядното ти цъка ли при зареждане като мойто? Доколкото разбрах, вече не го ползваш и ползваш някакво лидълско?

                Коментар


                • #9
                  От: Светкавици

                  Отдавна го продадох заедно със Самсунга и вече нямам никакви спомени за звуците издавани от него. Ползвам ето това и го препоръчвам за НЕлитиево-йонни акумулаторни батерии

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P5285060.jpg
Прегледи:1
Размер:271.6 КБ
ID:5755273
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светкавици

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Както казах по-горе, моето мнение за тази "марка" е отрицателно. Ползвах два комплекта батерии, но с бяло зарядно, с един Самсунг и на 7-8 месеца две сдадоха багажа. После взех Варта а сега добавих и две четворки Енелуп.
                    И моето.
                    Както и за батериите, така и за зарядното.
                    Енелуп са батериите дето стават.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светкавици

                      Вчера и аз си взех такова зарядно от Лидъл/дори и като последна бройка беше и допълнително намалено/, и първите ми впечатления са страхотни.
                      До момента си зареждах батериите с едно по-малко зарядно на Саньо, което просто си изключва на 16-тия час и толкова...С него също не съм имал проблеми с години наред.
                      От седмица пък съм и вече собственик на светкавица/това ...3-4 години все се каня и най-после изпадна/.Машинката е Метц 52-ка.Изпадна в базара, а е с остатъчна гаранция още 7 месеца и е ползвана точно два пъти на тържества.Когато пристигна, моите колеги си помислиха, че я купувам чисто нова...
                      За сега все още я тествам и се опознаваме.За мое успокоение...TTL-а и мери и работи съвсем коректно...
                      Готина джаджа, която открива доста нови възможности...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светкавици

                        Брей това лидълско ще да е нещо много яко. Това от горната снимка ли да търся или?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светкавици

                          Честито, Любо! За мен Метц винаги са били еталон при светкавиците още от филмовата ера (и най-вече тогава). Всеки уважаващ себе си сватбар пуцаше с такава светкавица:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-метц-А.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5755351
                          Забележи, че апарата се закача за нея а не обратното.
                          П.П. За коя система взе светкавица?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светкавици

                            Благодаря!
                            За Никона...то за малкия трудно се намира, а и възможните варианти там са почти нулеви...


                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Брей това лидълско ще да е нещо много яко. Това от горната снимка ли да търся или?
                            Да точно това е...Големичко е, но пък дава доста добри възможности, включително и вазстановяване на скапани батерии/последното разбира се ако не е тотално умряла де.../
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X