Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся работа в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся работа в чужбина

    Здравейте

    Случайно мярнах този раздел и реших да се пробвам и в форума.

    С две думи търся си работа в чужбина, за момента не конкретизирам държава, но предпочитам да в Европа.

    Накратко за мен:
    На 36 години съм. Като цяло до момента основно съм се занимавал с ИТ главно ремонт и поддръжка на компютърен софтуер и хардуер в собствена фирма около 15 години.
    По конкретно ремонт и диагностика на компютри и хардуер, ремонт и диагностика на лаптопи, поддръжка на операционни системи Windows, Linux, поддръжка на принтери.
    Занимавал съм се с уеб дизайн, поддръжка и изграждане на сайтове(CMS базирани)
    По стечение на обстоятелствата за известно време съм се занимавал и с поддръжка на хостинг сървъри под Linux и FreeBSD (5-6 години)(преди доста време).
    Пак по стечение на обстоятелствата, през последните 5 години, към дейността ни се добави и видеонаблюдение, така, че съм доста навътре и в тази насока. Изграждал съм и съм монтирал доста системи за видеонаблюдение от всякакъв тип - аналогови, IP, AHD...

    Последните 2 години се занимавам професионално с видео заснемане и видео монтаж и с малко фотография когато се налага.

    Английския ми е на средно ниво, други езици предполагам бих могъл да науча за срок от 2-3 месеца при подходяща среда...

    Добре е евентуалната работа да е близо до дейностите в които имам опит, макар, че и да е малко по встрани, не мисля, че ще е проблем... Ако някои смята, че бих бил полезен нека да се обажда...

  • #2
    От: Търся работа в чужбина

    П.С. Забравих да спомена. Около 2 години, пак през фирмата съм се занимавал и с гаранционна поддръжка на продукти на DELL главно лаптопи и работни станции, по познатата NBD (Next Business Day) гаранция. Така, че машинките на DELL са ми до болка познати(не, че другите не са де

    Коментар


    • #3
      От: Търся работа в чужбина

      Избери си държави в които би искал да работиш и живееш.
      След това прегледай сайтовете за работа на местно ниво и кандидатствай,като преди това проучи спецификите на СВ.
      Подробна информация за сайтове за работа за конкретни държави може да намериш по форумите,както и по подробна информация за живота като цяло в интересуващите те държави.

      Първата бариера е доброто владеене на език,ако смяташ че я минаваш кандидатствай.

      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Търся работа в чужбина

        Мерси, ще го направя...

        Коментар


        • #5
          От: Търся работа в чужбина

          Щом си ИТ, би трябвало да знаеш, че LinkedIn е твоето място.
          Тук шанса да намериш работа в чужбина е леееко по-малко от колкото в Бг-Мама.

          Коментар


          • #6
            От: Търся работа в чужбина


            Знам LinkedIn... Ама знае ли човек, миналия ден Benzboss предлагаше работа, макар, че е доста далече от мен и като дестинация и като свера...

            Коментар


            • #7
              От: Търся работа в чужбина

              Като съвсем страничен наблюдател, вчастност и работодател, тази обява ми звучи като "Дялан камък си търси разнообразие и нови предизвикателства". Дет са вика, няма да чакам, да стана на 60, я! Сега ми е времето.
              Успех.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Търся работа в чужбина

                Ако имаш в предвид, смяната на основната ми свера на дейност имаш право. ИТ то ми стана скучно в един момент и се насочих към визуалните изкуства...

                Коментар


                • #9
                  От: Търся работа в чужбина

                  Абониран съм за темата, защото и аз започнах да изпитвам такива чувства. Разликата е в годините (сега съм на 2 и стажа... започнах да продавам нет от dial-up и компоненти преди... 14 години ;-) Вече ми писна, наистина. Glow - успех и ако намериш нещо интересно - драсни по фейса ;-)
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся работа в чужбина

                    +17 години по трудова книжка в занаята, но нямам претенции, единствено да е в Европа.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся работа в чужбина

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Ако имаш в предвид, смяната на основната ми свера на дейност имаш право. ИТ то ми стана скучно в един момент и се насочих към визуалните изкуства...
                      За Холивуд мислил ли си?

                      Щото по мои виждания в Европата с това пари не се изкарват лесно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся работа в чужбина

                        Пенчо зависи. Примерно за снимане на един wedding се взимат около 2000 еу, Да в Щатите може да вземеш и 5 ама по принцип не е само изкарването на пари... Както се писа в една друга тема, Европа ти дава едни по други социални придобивки... А на мен ми е важна и средата на живеене, щото смятам и децата да вземем по нататък...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся работа в чужбина

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение

                          Знам LinkedIn... Ама знае ли човек, миналия ден Benzboss предлагаше работа, макар, че е доста далече от мен и като дестинация и като свера...
                          Прав си - аз едно време писах Тьрся някой да удари едно рамо,после човек от форума ме попита за един негов приятел,свьрзахме се и човека остана доволен от преживяването.

                          Врьзката беше от Сан Диего до България та до Чикаго..........не се знае знае ли се,не пречи да опиташ,аз до момента сьм сьс 100% успех като предлагащ,виж ако тьрся ще я закьсам,никой не ме обича
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся работа в чужбина

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Здравейте



                            Последните 2 години се занимавам професионално с видео заснемане и видео монтаж и с малко фотография когато се налага.

                            Английския ми е на средно ниво, други езици предполагам бих могъл да науча за срок от 2-3 месеца при подходяща среда...

                            Добре е евентуалната работа да е близо до дейностите в които имам опит, макар, че и да е малко по встрани, не мисля, че ще е проблем... Ако някои смята, че бих бил полезен нека да се обажда...
                            Аз последните 17г се занимавам професионално със снимане(не на сватби) + магистър "Кино и ТВ операторско майсторство" и след всичките си опити да намеря работа в чужбина достигнах до извода,че точно в тази сфера е доста по-различно от всички останали.То и тук е така де......Почти невъзможна работа....
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся работа в чужбина

                              Аз затова разчитам като за начало на нещо в ИТ сектора, а по нататък каквото сабя покаже.
                              Иначе в този бизнес всичко зависи до изградено име/бранд ако си достатъчно добър и разпознаваем/известен не е проблем да се намерят и ангажименти в чужбина, както и да се наложиш там...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X