Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся работа в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся работа в чужбина

    Идеята ми е да си изтегля семейството. Както казах и аз и други колеги по темата, не е въпрос само на пари. Търся място което да ми предложи добро "качество на живот"...
    Според мен тези дето се връщат идея си нямат за какво става въпрос(както и всъщност тези които заминават , да не заправяме, че 2-3 седмици почивка през лятото не ти дава представа как е положението като цяло...
    В другата тема колегата много добра го е казал http://www.offroad-bulgaria.com/show...67#post3161567 не знам кога му се е случило всичко това, но с много малко изключения нищо не се е променило...

    Коментар


    • #47
      От: Търся работа в чужбина

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Понеже се занимавам със почти 100% същите работи като Glow пуснал темата, съжалявам за това че търсиш начин да напуснеш родината.Може би това заслужава тая скапана държава.
      Аз не мисля да напускам ,а трябва.
      От над 20 години работя това,от 1 г.със собствена фирма,пукам се от работа,имам клиенти на които отказвам,до обяд в петък имах над 40 разговора,записвам заявки за месец и повече който може да чака.
      И...като си покрием разходите ,данък печалба,банковите таксички,наем офис,ток,вода, интернет,разплатим се със доставчиците и т.н Ни остават две средни работни заплати на човек.
      Труда не е оценен в тая държава.Да работиш по 12 часа всеки ден,понякога без почивен ден цял месец ,няма събота и неделя.Имаше години в които съм си купувал нова кола,сега за да го направя трябват лишения,ми няма как да стане.
      Та напълно го разбирам ​Glow
      А какви пенсии ни чакат само в Бг....мечта.
      замисли се, дали не ти е сбъркан бизнесмодела........... разшири дейността или вдигни цените - отхвърлените платежоспособни клиенти са лош знак.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #48
        От: Търся работа в чужбина

        Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
        Босе,а 600 кога?
        Как е тръгнало никога,по-добре 3 осмака от половин 12 цилиндров,няма да храня тенекии я или поне в близко бъдеще няма да е.Е ако ми падне запазен за 2-3000 долара защо пък не ма и толкова търся де.

        Ще видим,млади сме още
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Търся работа в чужбина

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          замисли се, дали не ти е сбъркан бизнесмодела........... разшири дейността или вдигни цените - отхвърлените платежоспособни клиенти са лош знак.
          Аз пък винаги съм работил на високи цени, и съм се старал да си държа нормална цена, дори и когато някои вземе да прави дъмпинг...

          Коментар


          • #50
            От: Търся работа в чужбина

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            В другата тема колегата много добра го е казал http://www.offroad-bulgaria.com/show...67#post3161567 не знам кога му се е случило всичко това, но с много малко изключения нищо не се е променило...
            Неговото мнение не е меродавно и статистическа извадка за всички останали,така че не се хващай като удавник за сламка.

            Обратно на неговото мнение да дам някои лични примери.

            В седем катастрофи съм участвал,в една от тях вината беше моя.
            На полицай пари никога не съм давал,ако са искали аз не съм разбрал,с лаф моабет минавам метър не веднъж,имам и златен талон отдавна.

            В едната катастрофа ударих патрулка,полицаите веднага със слизането от колите ми се извиниха защото ми отнеха предимството и вината беше тяхна.
            След което се лигавих с тях в продължение на половин час че искам да викнем КАТ защото бронята леко ми се беше откачила пък имах каско.
            Тримата полицаи от патрулката търпеливо ме изтърпяха да се ебавам с тях а аз с се възползвах от момента да го направя,като през цялото време едва ли не ме умоляваха да не се раздуват нещата че ще имат проблеми с началството.
            Пари не можах да им изврънкам,дадоха ми на финала жокер телефонен номер да им звънна ако имам нужда от услуга някога.

            Една сутрин направих нарушение пред полицаите на караулката на околовръстното,единият с артистичен жест ме спря.
            Това което не знаеше тоя полицай е че жена ми малко преди това ми вдигна нервите до небето.
            Толкова бях ядосан че даже не помня почти нищо от това което говорихме ама помня че крещях ама яко.
            Крещях на полицая който ме спря,по едно време дойде една полицайка и на нея крещях,накрая ме пуснаха без глоба.

            Това е еднственият път във който съм влизал в пререкания с полицаи.

            Спират ме в нарушение,признавам винаги че съм виновен и след това лаф моабета започва.

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Как е тръгнало никога,по-добре 3 осмака от половин 12 цилиндров,няма да храня тенекии я или поне в близко бъдеще няма да е.Е ако ми падне запазен за 2-3000 долара защо пък не ма и толкова търся де.

            Ще видим,млади сме още
            Не бой се,не арчи много повече а върви доста повече,шест години храних такова добиче.
            Последно редактирано от roki77; 29-05-17, 19:48.

            Коментар


            • #51
              От: Търся работа в чужбина

              Ти пък удавник, за сламка... И защо точно за полицаите са хвана...
              А кучетата, а непочистените улици, а насилието е детските градини и училищата...
              А неоценяването на труда... Или пак ще кажеш, че е статистическа извадка...

              Коментар


              • #52
                От: Търся работа в чужбина

                Разхода е последното което ме притеснява,ремонтите и надежността не са като при осмака и за това до момента съм не - кола ми трябва,не играчка.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Търся работа в чужбина

                  Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                  Неговото мнение не е меродавно и статистическа извадка за всички останали,така че не се хващай като удавник за сламка.

                  Обратно на неговото мнение да дам някои лични примери.

                  В седем катастрофи съм участвал,в една от тях вината беше моя.
                  На полицай пари никога не съм давал,ако са искали аз не съм разбрал,с лаф моабет минавам метър не веднъж,имам и златен талон отдавна.

                  В едната катастрофа ударих патрулка,полицаите веднага със слизането от колите ми се извиниха защото ми отнеха предимството и вината беше тяхна.
                  След което се лигавих с тях в продължение на половин час че искам да викнем КАТ защото бронята леко ми се беше откачила пък имах каско.
                  Тримата полицаи от патрулката търпеливо ме изтърпяха да се ебавам с тях а аз с се възползвах от момента да го направя,като през цялото време едва ли не ме умоляваха да не се раздуват нещата че ще имат проблеми с началството.
                  Пари не можах да им изврънкам,дадоха ми на финала жокер телефонен номер да им звънна ако имам нужда от услуга някога.

                  Една сутрин направих нарушение пред полицаите на караулката на околовръстното,единият с артистичен жест ме спря.
                  Това което не знаеше тоя полицай е че жена ми малко преди това ми вдигна нервите до небето.
                  Толкова бях ядосан че даже не помня почти нищо от това което говорихме ама помня че крещях ама яко.
                  Крещях на полицая който ме спря,по едно време дойде една полицайка и на нея крещях,накрая ме пуснаха без глоба.

                  Това е еднственият път във който съм влизал в пререкания с полицаи.

                  Спират ме в нарушение,признавам винаги че съм виновен и след това лаф моабета започва.



                  Не бой се,не арчи много повече а върви доста повече,шест години храних такова добиче.
                  Направо кефиш! Изби рибата с тоя пост.

                  Аз съм с над 1 000 000км. и за 40г. имам само 2 чуквания не по моя вина.
                  И бозав талон си имам.
                  Дано не се засичаме по пътищата.
                  Аман от отворковци.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търся работа в чужбина

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Ти пък удавник, за сламка... И защо точно за полицаите са хвана...
                    А кучетата, а непочистените улици, а насилието е детските градини и училищата...
                    А неоценяването на труда... Или пак ще кажеш, че е статистическа извадка...
                    За нищо не се хващам,само дадох пример колко са страшни.
                    Пак ти казвам това което му се е случило на него не се случва и на половината хора.
                    Ако не вярваш пусни една анкета хората да гласуват на колко от тях са се случвали такива кофти неща.

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Разхода е последното което ме притеснява,ремонтите и надежността не са като при осмака и за това до момента съм не - кола ми трябва,не играчка.
                    Тея приказки съм ги слушал и аз,само че аз имах такава кола последните шест години.
                    Слушай сега аз какво ще ти разкажа за нея от първо лице.
                    Колата като я купих я стегнах,след това нищо не се е развалило шест години.
                    А тази кола както се вика зор видя.
                    И маслото не пипаше дори и с пълна синтетика.

                    Босе,щом аз не успях да я счупя тази кола,вервай ми здрава машина е.
                    Имам приятели с 420 и 500 и се видяха в ремонти а им треперят.
                    Последно редактирано от roki77; 29-05-17, 20:55.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търся работа в чужбина

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Аман от отворковци.
                      Нито ме знаеш нито ме познаваш,така че по леко с квалификациите,да си имаме уважението.
                      Това че правя много рядко при това някое дребно нарушение не ме прави еди какъв си.
                      Да ти кажа че и никога камера не ме е снимала за превишена скорост и антирадар нямам.

                      Така че по полека с крайните изводи.
                      Последно редактирано от roki77; 29-05-17, 20:59.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търся работа в чужбина

                        Аре бе,и два мармота завиват шоколад.Стана смешен...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търся работа в чужбина

                          Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                          Аре бе,и два мармота завиват шоколад.Стана смешен...
                          А ре де,ти и Пенчо идвате с мен в КАТ и вадя една справка да видим колко глоби имам откакто имам книжка.
                          На бас че са само две,един акт за 100лв. от преди 18 години за катастрофата в която вината беше моя и един фиш за 20 лева от преди 15 години.
                          Акта беше минимума 100лв. и точки никога не са ми взимали за нищо!

                          Донесете и шоколад че обичам,това ще ви е залога.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търся работа в чужбина

                            Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                            А ре де,ти и Пенчо идвате с мен в КАТ и вадя една справка да видим колко глоби имам откакто имам книжка.
                            На бас че са само две,един акт за 100лв. от преди 18 години за катастрофата в която вината беше моя и един фиш за 20 лева от преди 15 години.
                            Акта беше минимума 100лв. и точки никога не са ми взимали за нищо!

                            Донесете и шоколад че обичам,това ще ви е залога.
                            Наистина ли си мислиш че някой го интересува ти колко акта имаш.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #59
                              От: Търся работа в чужбина

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Може би това заслужава тая скапана държава.
                              Аз не мисля да напускам ,а трябва.

                              А какви пенсии ни чакат само в Бг....мечта.
                              И аз съм на същото мнение.
                              На питащите "Защо в чужбина" отговарям: Гледайте новини, парламентарен контрол, сблъскайте се с българските институции(тогава ще видиш колко си безпомощен), накрая си изтегли остатъка от заплатата(ако има изобщо такъв, както при мен например) и ще си отговорите на въпроса. Относно пенсиите мисля, че не е далеко времето, когато продължителността на живот ще се препокрие с пенсионната възраст т.е. няма да има пенсионери, т.е. ще се мре на работното място.
                              П.П. това е мое мнение и не ангажирам никого с него. Не влизам в излишни спорове.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #60
                                От: Търся работа в чужбина

                                Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                                Не бой се,не арчи много повече а върви доста повече,шест години храних такова добиче.
                                Това малко на бъзик избива....

                                Баш на тоя човек ли намери да му обясняваш за марката?

                                И колко гори....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X