Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

    Чевека ми ремонтира колата безупречно.

    Доволен съм от свършената работа.

    Може да му се има доверие.

    Разбити ми бяха и предните носачи ,посъветва ме да не ги сменям с нови щамповани оригинални които са неразглобяеми и съответно еднократни, ами да си намеря втора употреба от Ситроен Ксара (не Пикасо а обикновенна ) понеже те били със сменяеми детайли шарнири и селенови втулки и да си ги обновя с качествени елементи.

    След време като се разтропа нещо няма да се налага да се сменя цял носач а само износения детайл.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

      Радвам се, че си намерил начин да се справиш. Всъщност детската болест на колите правени на базата на 405 са тампоните на предните носачи, а не задния мост. Като се закъса тампона около втулката и започват да ядат гумите.(даваш газ и гумите се разтварят, натиснеш спирачка се събират, така се износват от външната страна) За това е хубаво да се поглеждат от време на време. Прохлопват, когато е късно.
      Те струват около 70 лв. според марката. Пак нищо сложно, набиват се в сервиз на преса.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #18
        От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
        (даваш газ и гумите се разтварят, натиснеш спирачка се събират, така се износват от външната страна)
        Това всъщност е обратното ,а и най-обикновено менгеме върши работа за смяната. По-често отиват задните тампони ,като за смяната не е необходимо и менгеме.
        Смяната се улеснява значително ,като се отвие гайката на полуоската и се дръпне шенкела настрани. Особено от ляво ,защото там само като побутнеш и полуоската е излязла от кутията и си изкъпан с масло.
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #19
          От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Това всъщност е обратното ,а и най-обикновено менгеме върши работа за смяната. По-често отиват задните тампони ,като за смяната не е необходимо и менгеме.
          Смяната се улеснява значително ,като се отвие гайката на полуоската и се дръпне шенкела настрани. Особено от ляво ,защото там само като побутнеш и полуоската е излязла от кутията и си изкъпан с масло.
          От къде тази потребност да ходиш след мен. Чисто любителски съм си набавил ръководство и си ремотнирам колата. Имам някакъв опит и го споделям.
          Намери някой с твоята компетенция и си доказвайте уменията.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #20
            От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

            Аз не ходя след теб ,а след неяснотите. Дори не съм видял че пак си ти.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              От къде тази потребност да ходиш след мен. Чисто любителски съм си набавил ръководство и си ремотнирам колата. Имам някакъв опит и го споделям.
              Намери някой с твоята компетенция и си доказвайте уменията.
              Когато пишеш нещо,и някой те поправи,не означава че задължително се заяжда! Утре някой ще развие твоята теория,и ще ми е трудно да го убедя в противното,само защото го е прочел тук!Ходи му обяснявай после,че ти си пишеш просто така,любителски,и всъщност нямаш представа за какво точно става въпрос!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #22
                От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                От къде тази потребност да ходиш след мен. Чисто любителски съм си набавил ръководство и си ремотнирам колата. Имам някакъв опит и го споделям.
                Намери някой с твоята компетенция и си доказвайте уменията.
                Пише на същото основание , като теб - член на форума.С една малка подробност.Но много важна.Това дето пише е вярно и мнооого по- професионално.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  Когато пишеш нещо,и някой те поправи,не означава че задължително се заяжда! Утре някой ще развие твоята теория,и ще ми е трудно да го убедя в противното,само защото го е прочел тук!Ходи му обяснявай после,че ти си пишеш просто така,любителски,и всъщност нямаш представа за какво точно става въпрос!
                  С изключение на това, че съм разменил газ/спирачки кое не е така както казвам?
                  Пак любителски оказа ли се, че моста е споменатия от мен?
                  Като започнат да се разбиват тампоните не се ли износват гумите от външна страна?

                  Ако някой говори с теб на тази тема, значи го интересува твоето професионално мнение, а не моето любителско.
                  Друго си е по-професионално да нахраните някого, вместо да проведете един конструктивен разговор, нали Жеко?
                  П.С. Не съм споменал, че на тротоара пред нас има оборудван гараж и ремонтите не са пред блока. Предполагам това е подразнило Калин.
                  Последно редактирано от didogen; 05-06-17, 07:18.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                    Резолюцията на монитора ми е такава ,че заглавието се вижда само до ...Ксара ,от там и моето мнение. Чак после видях че е за Пикасо ,но беше късно.
                    И гумите се износват повече от вътрешната страна ,и преса не трябва...аз бях до тук в темата.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                      Дидо, като се разбият лагерите и (или) се износят осите, гумите се събират в горния край и камбер ъгъла става ненормален, затова ги носи повече от вътрешната страна. Това, ако не е пипана сходимост и прочее.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ортака 20 години такива мостове рециклира .
                        Кой?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Кой?
                          Преди 2 години се пенсионира от АМК Ситроен след има няма двайсетина години работа . За да извадиш осите на такъв мост си трябва доста сериозна преса . Ако не мине котка път другата седмица карам една 100 тона
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                            Хинко старата хиена?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Хинко старата хиена?
                              Същия
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Преди 2 години се пенсионира от АМК Ситроен след има няма двайсетина години работа . За да извадиш осите на такъв мост си трябва доста сериозна преса . Ако не мине котка път другата седмица карам една 100 тона
                                И без преса става но с МНОГО зор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18986479_1552517344780870_1662360150_o.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5756055
                                Речонтирах го преди 2 години и му сложих гресъорки онзи ден са сетих за тях ,че да му сложа малко грес
                                Последно редактирано от koko_s; 07-06-17, 08:31.
                                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X