Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оразмеряване на снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оразмеряване на снимки

    Здравейте, колеги!

    Поради зачестилите проблеми с качването на снимки във форума при много от колегите, реших да пусна тази тема. В нея ще опиша един начин, който за мен е възможно най-лесен и удобен за оразмеряване на снимки така, че да могат да се качат лесно и бързо във форума. Стъпките са за операционната система Windows.

    Стъпките са следните:

    1. Дясно копче върху снимката -> Edit (Редактиране, ако Windows-ът Ви е на български език).
    2. Отваря се програмата Paint.
    3. Натискате клавишната комбинация "Ctrl + W" или избирате Home -> Select, след което с дясно копче върху снимката избирате Resize.
    4. Излиза прозорец "Resize and Skew".
    5. Лично аз оразмерявам снимките по проценти, защото знам какви са настройките на телефона, с който снимам.
    6. В полето за писане до "Horizontal" пишете 25% (поне при мен с тези проценти се получава).
    7. В случая процентите се задават автоматично и по вертикала.
    8. След това натискате ОК.
    9. След това натискате клавишната комбинация "Ctrl + S", за да запазите промените върху файла или File -> Save.

    По този начин се оразмерява една снимка, която след това може да се качи във форума. Ако имате малко на брой снимки, става сравнително бързо. Но, ако ви се налага да оразмерявате голям брой снимки, то тогава има друга малка програмка, която се инсталира и едновременно може да оразмерява голям брой снимки.

    Прилагам снимки, за да се видят ключовите места.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:6133826 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:6133827

    Надявам се да съм бил полезен. Извинявам се, ако има подобна тема. Ако тази е излишна, нека се изтрие.

    Ако съм объркал раздела, моля да бъде преместена.

    Поздрави!

  • #2
    От: Оразмеряване на снимки

    Полезно.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Оразмеряване на снимки

      По-удачно с тази програмка е да се преоразмерява не с проценти, а с точна стойност на пиксели. Това е съседната дясна отметка "Pixels". В полето "Horizontal пишете 1024 (a ако снимката е портретна, т.е. по височина, тогава пишете 1024 в полето "Vertical") - това е максималната стойност, която възприема нормално форумния софтуер за качване на снимки.
      www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
      0898777327

      Коментар


      • #4
        От: Оразмеряване на снимки

        Гарантирано възприема 1920х1080.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Оразмеряване на снимки

          Би било добре да си прав и да е така, но опитите ми показват, че не винаги се получава. С 1024 по дългата страна не съм имал проблеми.
          Ако е сигурно това, коригирай ми горното мнение, за да не заблуждавам с тази информация.
          www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
          0898777327

          Коментар


          • #6
            От: Оразмеряване на снимки

            При мен никога не е имало проблем. Ако понякога отказва да качи 1920х1080, значи ограничението е по големина на файла.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Оразмеряване на снимки

              Ако има ограничение по размер на файла, то при ресайзване с "Paint" отново е препоръчително да се намаляват до 1024, защото пейнта няма компресия при запис и файловете не стават с малки размери.
              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
              0898777327

              Коментар


              • #8
                От: Оразмеряване на снимки

                По принцип да, най-добре би било да се оразмерява в пиксели. Но тъй като конкретно моя телефон прави снимки с резолюция 4128х2322, съм изчислил за себе си, че оразмеряването с проценти и то точно 25% ми е най-удобно. Лесно и бързо се пише цифрата, ако трябва по-бързо да оразмеря няколко снимки. На когото както му е удобно.

                Коментар


                • #9
                  От: Оразмеряване на снимки

                  Лично мое мнение, но Paint доста често "смачква" снимките до безобразие от гледна точка на качество.
                  От години работа с това и ми е изключително удобно.
                  EnduroX Alba-Damascena 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оразмеряване на снимки

                    Това е въпросната програмка, за която говорих в първия пост. Бързо оразмерява голям брой снимки. Но тъй като тук говорим за качване на снимка във форума и предполагам са малко на брой хората, които качват детайлни и качествени снимки във форума, то тогава и Paint-a ще свърши работа. Качеството не е чак толкова лошо, ако не се търси детайлност в снимката.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X