Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

    ...ПС.
    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
    ...Има, тръбопроводите се правят само по метода РЕДЗ, или електрожен както е популярно у нас. .
    Кои тръбопроводи ? Щото сега ме мързи , ама утре мога да снимам един по време на монтаж ( хем през зимата) , дето го правим с МИГ. И е ф1220х10 , с 10 бара работно налягане . И със 60% гама- контрол . Ония от ул. "165-та" го контролираха

    Всъщност , на практика нещата зависят от WPS-а и изискванията на тоя дет дава парите ( инвеститора). Но това е друга тема.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

      Грешка съм допуснал, имах предвид магистрални газопроводи. Тип Южен паток.Ама сигурно и това не е напълно вярно.
      Във всеки случай, нещата са толкова комплексни, че не претендирам отговора ми да е изчерпателен, просто исках да хвърля бегла светлина за адаша.
      П.С.Дори сам съм се опровергал в горния пост, по долу съм споменал медните тръбопроводи... ма така е, сега са ми други работи в акъла...

      Коментар


      • #33
        От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

        Ааа , Патока е друга бира . Не ме настъпвай там по мазола .

        Иначе : в заварените конструкции съществува един основен принцип : ако не се търси нещо допълнително , в общия случай стремежът е да се получи равна якост на шева и основния метал .
        Как ще се постигне това - дали с обмазани електроди , дали МИГ/МАГ , с плътен или тръбен тел , дали подфлюсово , електрошлаково , дали ръчно , механизирано , или автоматизирано , или каквото и да е друго , е отделен въпрос .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

          Разбрах. Благодарско за инфото.
          Веднъж просто се озовах в халето на моя познат и като видях едни двойни "т" с по 40см. височина и перфектни шевове по 5см дебели,припаднах.
          Като виждам аз как кълва с електрожена...
          Тоя моя ми вика-не се шашкай всичко е с СО. Е аз ти не го можем баш така ама работниците ми го могат.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

            Владо донякъде е прав. Руен и Вежен си съществуваха "съвместно" доста време. Нашите капацитети обаче, следвайки руските "новости" добавиха СО-донор в обмазката на Руен-а и той се превърна в дебелообмазаният Универс. НОРД-а е отроче на Пирин-а и единствената разлика е в комплексното съдържанието на силиций и манган в клечката.
            Нито един електрод на Ихтиман не е бил квалифициран по западен стандарт.....това, което пише по кутиите е лъжа. Единствено НОРД покрива някакви нормативи по 9001 /май така беше/, нооо......Инак нашият НОРД аз лично много го харесвам.

            Коментар


            • #36
              От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

              Под ”нашия Норд”,имаш предвид белия пакет.Нали?
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #37
                От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                Да

                Коментар


                • #38
                  От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                  Дайте мнение за ок 50.40. Взех едно дел 160 от аиг, да прикапвам разни неща като за настоящия век, че с китаиски трансформатор започнах да се комплексирам.
                  Оказа се с" Дел"- а ,че не с ми чак толкова навряни ръцете в...
                  Днес взех една кутия 50.40 и ми хареса как се работи.
                  Откъм здравина на шева как са?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                    ОК 50.40 са рутило-базични електроди. Сравнително лесно палят, лесно работят. Качеството на наварения метал е по-добро от това на чисто рутилов електрод, но по-ниско от това на базичен. Като недостатък е голямата козирка която се получава при спиране. Преди повторно запалване трябва да се отчупи.
                    Основното им предназначение е за тръбарска работа.
                    Подобни електроди са ЕМОНА, МАРТА-М и други...
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #40
                      От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                      Междинен вариант.
                      П.П. Доволен съм от машинката.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #41
                        От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                        Е кога означението на диаметъра от 3,25 стана на 3,2 ???????

                        Коментар


                        • #42
                          От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                          Има си 3.2, както и 3.25. Hyunday пък имат електроди с дебелина 2.6 мм.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                            Елитните марки предлагат 3,2

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X