Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
    ... иначе електродите са обикновени,стоманени и неръждавейка....
    Познавайки чувството за хумор на Асен (АИГ), от негово име към видовете електроди бих добавил: ...и кожени

    Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
    ..Електроди "Рожен" има...
    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    .... Ако са възстановили производството добре ама силно ме съмнява... .
    ....което ме накара одеве да врътна един телефон . Да , от миналата година са го възстановили :

    Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
    ... Рожен и Хард (HARD) са новите марки на завода за електроди в Ихтиман. Отговарят на Вежен и НОРД (NORD)понеже тези марки вече са есабска собственост....
    ... и на "Хард" ( макар че е тип Е 7018-1 ) механичните характеристики ( по лабораторни изпитвания) лееекинко отстъпват на "митичните" FOX EV50 .

    ...а тъй като съм лично заинтересован ( на сегашния ми обект имам 100% РГК на тръби с 40 бара налягане) , не бих рискувал с тях дори за проба .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 24-05-17, 11:05.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

      Е-където може ще подкрепяме родното.Ако поддържат и актуални цени,де.

      Коментар


      • #18
        От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

        Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
        Е-където може ще подкрепяме родното.Ако поддържат и актуални цени,де.
        Баш актуални са !
        И това проверих . На цената на FOX EV50 ( да се чуди човек ! ) . Базичните де , рутиловите не ме вълнуват .
        Затова отбелязах , че на тоя етап предпочитам "митичните" на Бьолер .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

          Утре ще сканирам и ще кача стандартите и означенията в тях. Имам ги на български.
          Г-н Лазов от ихтиманския завод възстанови производството. Вежена е Рожен, Норда е HARD.

          Рецептите са идентични. Все пак всичко му е в главата и никой неможе да му го вземе.

          Сега ще пробваме първата партида от диаметър 5мм. Очаквам всичко да мине гладко и без проблеми.

          Благодаря за вожения електрод на Владо... Изпревари ме... Просто съм предвидим вече...

          Дойде и новата доставка с маски. За първите 10 съфорумници ще има специален подарък. (Не е кожен електрод или д..е)
          Последно редактирано от aig; 24-05-17, 19:23.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #20
            От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            ...Утре ще сканирам и ще кача стандартите и означенията в тях...

            Коментар


            • #21
              От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

              Ето информация за Ихтиманските електроди и в края таблици с означенията.
              Прикачени файлове
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • #22
                От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Да , от миналата година са го възстановили :
                Една много добра новина . И този завод го бях отписал .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                  Една сравнително добре написана книга на английски. UNITOR welding handbook. Имая свободно в нета. Общо взето всичко за заваряването​. Аз я ползвам редовно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                    Не е от миналата година.Ихтимански електроди има поне от 2015.
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #25
                      От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                      Не е от миналата година.Ихтимански електроди има поне от 2015.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • #26
                        От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                        Добре де , от по-миналата щом казваш. Нема `а се караме сега , я .

                        Нека има.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                          А относно заварките с електрожен - къде се предпочитат пред телоподаващо?
                          Питането ми е понеже имам познат с фирма за изработка на метални конструкции. Не е малка фирмичка Това което ми е споненавал е че , ако има наблизо телоподаващо електрожен не пипа никой.
                          Има ли специфочни заварки които само с електрожен могат да се направят?
                          Владо и уелдъри най-различни да не се смеят-лаик съм по въпроси със заварките.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                            Има, тръбопроводите се правят само по метода РЕДЗ, или електрожен както е популярно у нас. Въпроса са си го задавали много хора, но работата е там, че електрожена и телоподаващото не са просто машини, а зад тях стоят два различни метода за заваряване. Зад електрожена стои метода РЕДЗ, или ръчно електродъгово заваряване, знаеш-ползват се обмазани топими електроди. Но има много видове електроди-самия електрод е един път обмазката, която създава защитна среда на разтопения метал, а втори път е самия метал. И така има много видове метали и различни подходящи обмазки за тях, това всичкото е съобразено и с положението в което ще се заварява. Тоя метод е разработван много години и има някои моменти в него, които са останали без приемлива алтернатива. А зад телоподаващото седи метода МИГ (МАГ). Той поначало е тръгнал оттам, че е имало необходимост от по производителен процес. Защото РЕДЗ се е използвал масово до едно време за всякакви заварки по металните конструкции, но е досадно да сменяш непрекъснато електроди. Създали са го, за да улеснят изпълнението на заварки във всякакви положения, същевременно да има възможност за дълги шевове без прекъсвания и изчукване на шлаката. С времето и той се е развил, сега има много видове телове, апаратите също са много развити (и за двата метода).
                            Един от основните проблеми обаче, е че не вседи метал може да се направи на тел и да се навие на ролка. Доста от тях могат само като обмазан електрод да се ползват.
                            Така двата вида се допълват, а не се конкурират. Третия основен вид заваряване пък, ВИГ, популярному аргон, също допълва горните два.Там добавъчния материял е на клечка, това позволява да се създадат такива, които не се навиват на тел, обаче пък има некои ядове със газовата защита и така накрая се оказва, че има места където електрожена е незаменим.
                            Същевременно пък за конструкции от т.нар. черно, МИГ-МАГ се е наложил над РЕДЗ, а има и такива конструкции, където все още газопламъчното заваряване е най удачно, медните тръбопроводи и разводки за климатични инсталации примерно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                              Кратък и еднозначен отговор няма,но най-общо казано на електрожена (РЕДЗ,ММА,SMAW) силата му е при монтажни дейности-мобилен е,ремонт-търпи на непочистени детайли(до някъде) и при тръбите.
                              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                              Mark Twain
                              СтоЕнчA

                              Коментар


                              • #30
                                От: Числови означения на електродите за РЕДЗ /6010, 6011, 6013, 7018, 7024/

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                ...Питането ми е понеже имам познат с фирма за изработка на метални конструкции. Не е малка фирмичка Това което ми е споненавал е че , ако има наблизо телоподаващо електрожен не пипа никой.... .
                                Краткият отговор е : зависи от конструкциите.

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                ...Има ли специфични заварки които само с електрожен могат да се направят?...
                                - има. Както има и обратното . В смисъл , съществуват области , в които "електрожена" не става.

                                С други думи : всеки метод има определа област на приложение . В зависимост от технологията на заваряваната конструкция , някои методи имат припокриващи се области на приложение .

                                В математиката му викат : "сечение на множество"

                                ... а пък ако ти е интересно , кат` идвам към Варна (било с Фронтерата , било с по- пъргава лека кола) , ше ти звънна и докат пиеме по едно дълго кафе , ще си похортуваме ( както се изразява Бушидо). Хем имаме и общи познати .
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 25-05-17, 20:34.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X